Träffar: 3775   « Föregående 1 ... 95 96 [97] 98 99 ... 189 Nästa »

Figurin, fiskare, Shiwan Artistic Ceramic Factory, Kina, höjd 20cm, keramik Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE18.20260121.A75677

175 kr

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Solna

Stänger: 2026-01-21 16:04:00

Ljushållare, två stycken, Piece of cake av Ulrica Hydman-Vallien, dekor i svart samt guld, 9,5x10,5cm, glas, signerade, etikettmärkta, handmålade, lätt ytslitage Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE18.20260121.A75678

Keramik, porslin & glas / Övrigt Solna

Stänger: 2026-01-21 16:04:30

Ljushållare, två stycken, Piece of cake av Ulrica Hydman-Vallien, dekor i svart samt gult, 9x11cm, glas, signerade, etikettmärkta, handmålade, lätt ytslitage, ena med mindre nagg Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE18.20260121.A75679

Stänger: 2026-01-21 16:05:00

Herrur Tissot T-Race MotoGP, Ø43mm, stål, quartz, kronograf, mineralglas, datum, gummiarmband med slitage, viklås, kronograf nollställer ej korrekt, inga övriga tillbehör

Auktionsnummer: SE18.20260121.A75680

Klockor / Herrur Solna

Stänger: 2026-01-21 16:05:30

Figurin, Känguru, Lisa Larson, Gustavsberg, stämpelmärkt, höjd ca 24,5cm, stengods, mindre tillverkningsfel, unge saknas Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE18.20260121.A75681

Stänger: 2026-01-21 16:06:00

Soppslev Ringebu, längd 30,5cm, David Andersen, slitet etui, silver 830/1000 Vikt: 199,6 g

Auktionsnummer: SE18.20260121.A75682

2 800 kr

Budledare: promis Antal bud: 1

Silver / Bestick Solna

Stänger: 2026-01-21 16:06:30

Figurin, Johanna, Lisa Larsson, Gustavsberg, höjd ca 15cm, stengods, signerad, skadad etikettmärkning

Auktionsnummer: SE18.20260121.A75683

Stänger: 2026-01-21 16:07:00

Kaffekoppar med tillhörande fat, åtta stycken, Tulipa, Ulrica Hydman-Vallien, Ø7cm, porslin, lätt bruksslitage Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE18.20260121.A75684

Stänger: 2026-01-21 16:07:30

Herrur Corniche Heritage Limited Edition Obscur, keramik/stål, quartz, kronograf, numrerad: 058/200, Ø39mm, safirglas, mockaband med slitage, batteribyte krävs, box, certifikat, ytterkartong, manualer, putsduk

Auktionsnummer: SE18.20260121.A75685

Klockor / Herrur Solna

Stänger: 2026-01-21 16:08:00

Elgitarr Yamaha SA2000, serie-nr: 031811, made in Japan, axelband, lackskadad, repor på hals, stötmärken, bruksslitage, hårt fodral Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE18.20260121.A75686

Musikinstrument / Stränginstrument Solna

Stänger: 2026-01-21 16:08:30

Ring med odlad pärla, stl 18¼, bredd 3-7mm, 18K  Vikt: 2,7 g

Auktionsnummer: SE18.20260121.A75687

2 300 kr

Guld / Ringar Solna

Stänger: 2026-01-21 16:09:00

Ring med diamant ca 0,035ct, stl 15½, bredd 1-3,5mm, 18K  Vikt: 1,3 g

Auktionsnummer: SE18.20260121.A75688

1 200 kr

Guld / Ringar Solna

Stänger: 2026-01-21 16:09:30

Ring med diamanter 12 x ca 0,005ct samt safirer, stl 17¼, bredd 1-2,5mm, vitguld, 18K  Vikt: 1,9 g

Auktionsnummer: SE18.20260121.A75689

1 900 kr

Budledare: roskr_1 Antal bud: 2

Guld / Ringar Solna

Stänger: 2026-01-21 16:10:00

Ring med vit sten, stl 17¼, bredd 2-8mm, gravyr, bucklig skena, 18K  Vikt: 1,4 g

Auktionsnummer: SE18.20260121.A75690

950 kr

Guld / Ringar Solna

Stänger: 2026-01-21 16:10:30

Collier Ankar, integrerat hänge med vit sten, ställbar längd 42/45cm, bredd 0,8mm, hängets mått 15x9mm, del saknas vid lås, 18K  Vikt: 2,4 g

Auktionsnummer: SE18.20260121.A75691

Guld / Kedjor & collier Solna

Stänger: 2026-01-21 16:11:00

Kedja, defekt, 18K  Vikt: 1,2 g

Auktionsnummer: SE18.20260121.A75692

1 100 kr

Guld / Kedjor & collier Solna

Stänger: 2026-01-21 16:11:30

Ring med vit sten, stl 17, bredd 3-7mm, sten med nagg, 14K  Vikt: 2,9 g

Auktionsnummer: SE18.20260121.A75693

1 700 kr

Guld / Ringar Solna

Stänger: 2026-01-21 16:12:00

Brosch, emalj, pärla, längd ca 38mm, bredd 15mm, Petterssons Eftr Juvelerar Ab Joh, år 1915, 18K Vikt: 3,5 g

Auktionsnummer: SE2.20260122.A90965

Guld / Broscher City

Stänger: 2026-01-22 11:01:30

Brosch, stenar, längd ca 62mm, bredd 2-9mm, skev, 18K Vikt: 2,5 g

Auktionsnummer: SE2.20260122.A90966

2 000 kr

Guld / Broscher City

Stänger: 2026-01-22 11:02:00

Två broscher, defekta, skeva, buckliga, 18K Vikt: 3,9 g

Auktionsnummer: SE2.20260122.A90967

3 600 kr

Guld / Broscher City

Stänger: 2026-01-22 11:02:30