Auktion pågår nu, 259 st utrop

Träffar: 2517   « Föregående 1 ... 96 97 [98] 99 100 ... 126 Nästa »

Pokal med mönsterdekor, monogramgravyr, höjd: 10,5cm, bredd: 5,5 - 8,5cm, C.G.Hallberg, Stockholm år 1900,  bruksslitage, ojämnheter, bucklor, silver.  Vikt: 96,7 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66244

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:10:00

Sked med nielloarbete ryska stämplar daterad år 1843, troligen tillverkad av Viktor Vasilyevich Savinsky, Moskva, förgylld insida, längd 177mm, bredd 33mm,  kraftigt slitage på niellodekoren samt förgyllning, silver vikt: 79,3g Vikt: 79,3 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66245

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:10:30

Fat, förgylld dekor, Ø16cm, Hallbergs Guldsmeds Ab C G, Stockholm år 1926, gravyr, bruksslitage, silver.  Vikt: 100 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66246

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:11:00

Tavla, filmcell ur "Pelle Svanslös", Team Film, bildyta ca 18,5x29,5 cm, ej examinerad ur ram.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66247

400 kr

Budledare: krisnal Antal bud: 1

Konst & antikviteter / Måleri Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:11:30

Tavla, filmcell ur "Pelle Svanslös", Team Film, bildyta ca 19,5x29,5 cm, ej examinerad ur ram. Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66248

Stänger: 2026-01-14 20:12:00

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66249

400 kr

Stänger: 2026-01-14 20:12:30

Tavla, filmcell ur "Pelle Svanslös", Team Film, bildyta ca 19,5x30 cm, ej examinerad ur ram.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66250

400 kr

Stänger: 2026-01-14 20:13:00

Flasköppnare/kapsylöppnare med myntliknande föremål, höjd 76mm, bredd 49mm, silver 900/1000 Vikt: 83 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66251

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:13:30

Etui med monogram, träinredning och fylld botten, ca 17,5x4x11cm, slitage, del saknas vid front, svenska importsämplar, silver, bruttovikt 454,3g Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66252

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:14:00

Sex bägare, monogramgravyr, invändigt förgyllda, höjd: 5cm, bredd: 4,5cm, Reibing N, Stockholm år 1948, silver.  Vikt: 220,9 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66253

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:14:30

Tio bordsskedar, Rosenholm, GAB, längd ca 18cm, slitage, 830/1000 silver. Vikt: 416,5 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66254

5 600 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:15:00

Tio bordsskedar, Rosenholm, GAB, längd ca 18cm, slitage, 830/1000 silver. Vikt: 421,6 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66255

5 600 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:15:30

Cigarettetui med dekor av fåglar samt blommor, invändig gravyr, förgylld insida, gummiband invändigt, silver 830/1000 Vikt: 116,6 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66256

Silver / Övrigt Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:16:00

Elva bordsgafflar, Rosenholm, GAB, längd ca 17,5cm, slitage, 830/1000 silver. Vikt: 437,1 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66257

5 800 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:16:30

Tolv kaffeskedar, Rosenholm, GAB, längd ca 12cm, slitage, 830/1000 silver. Vikt: 195,4 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66258

2 600 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:17:00

Åtta förrättsgafflar, Rosenholm, GAB, längd ca 14cm, slitage, 830/1000 silver. Vikt: 157,6 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66259

2 100 kr

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:17:30

Elva förrättsknivar, Rosenholm, GAB, längd ca 16,5cm, slitage, 830/1000 silver samt stålblad, bruttovikt 431,7g Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66260

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:18:00

Sex matgafflar, modell Helsinki, Viktor Lindman, Helsingfors år 1915, längd: 21cm, monogramgravyr, smärre bruksslitage, silver.  Vikt: 333,3 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66261

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:18:30

Tolv bordsknivar, Rosenholm, GAB, längd ca 19,5cm slitage, en kniv med mindre hack i blad, 830/1000 silver samt stålblad, bruttovikt 755,4g Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66262

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:19:00

Sex matskedar, modell Helsinki, Viktor Lindman, Helsingfors år 1915, längd: 21cm, monogramgravyr, bruksslitage, silver.  Vikt: 343,4 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66263

Silver / Bestick Östermalm

Stänger: 2026-01-14 20:19:30