Träffar: 3746   « Föregående 1 ... 108 109 [110] 111 112 ... 188 Nästa »

Ring i 18K guld med vit sten Ø 4,5 mm. Den är i storlek 17¼, är 3,5 - 11,5 mm bred och väger 4,5g. Stämplad B9 (1952), TB (Thord Blomberg, Örebro), 18K, kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22742

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:04:30

Ring Cleopatra i 18K guld. Den är i storlek 17, är 2,5 - 14,5 mm bred och väger 3,6g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22758

3 200 kr

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:05:00

Doserad ring i 18K guld med 1 x c:a 0,03ct, 2 x c:a 0,02ct, 4 x c:a 0,015ct och 3 x c:a 0,01ct briljantslipade diamanter i riven fattning. Den är i storlek 20, är 3 - 7,5 mm bred och väger 4,7g. En sten saknas.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22759

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:05:30

Damur Omega i 18K guld med band i 18K. Boett Ø 19,5 mm, manuell, safirglas. Innermått 17,5/18 cm  Bruttovikt: 22,8g. Veck i bandet. Nött krona.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22760

Klockor / Damur Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:06:00

Diverse defekt / graverat guld i 18K. Vikt: 12,9g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22761

10 000 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:06:30

Kedja ihålig Pansar i 18K guld. Den är 47,5 cm lång, 3 mm bred och väger 4,6g. Karbinhake.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22762

4 000 kr

Budledare: em_10 Antal bud: 1

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:07:00

Kedja Pansar i oxiderat silver (925/1000). Den är 45 cm lång, 5,5 mm bred och väger 27,7g. Karbinhake.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22763

450 kr

Budledare: obrut Antal bud: 1

Silver / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:07:30

Armband Bismarck i 18K guld. Det är 19 cm långt, 10,5 mm brett och väger 38,4g. Kistlås. Stämplad N9 (1963), BRG (Bernt Gottschalk Guld, Skärholmen), 18K, kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22764

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:08:00

Herrur Longines i 18K guld med svart läderband. Boett Ø 35 mm, manuell. Bruttovikt: 37,6g. Gravyr, defekt band, flera sprickor i glas.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22765

Klockor / Herrur Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:08:30

Ring i 20K guld. Den är i storlek 17½, är 5,3 mm bred, 2 mm hög och väger 7,9g. Stämplad R6 (1895), H&Co (F.Holm & Co, Vänersborg), 20K, kattfot. Gravyr initialer.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22766

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:09:00

Hänge Droppe (massiv) i 18K guld. Den är 1,2 - 8,5 mm bred, 25,5 mm lång och väger 7,7g. Stämplad BEH (Bengt Hallberg Guldsmeds AB, Köping), 18K, kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22768

Guld / Hängen & berlocker Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:10:00

Ring i 18K guld med vit sten 10 x 10 mm. Den är i storlek 19, är 1,5 - 11 mm bred och väger 4,2g. Stämplad X8 (1948), TESI (Tenn & Silver AB, V. Frölunda), 18K, kattfot. Sten med naggade hörn, men fin lyster ändå.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22769

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:10:30

Klackring i 18K guld med grön naturlig sten 16 x 11,5 mm. Den är i storlek 20¾, är 2,5 - 17 mm bred och väger 10,0g. Stämplad Y8 (1949), GD (G A Dahlberg, Stockholm), 18K, kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22770

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:11:00

Klackring i 18K med svart sten. Den är i storlek 21, är 2 - 16 mm bred och väger 4,9g. Något skev skena, svaga repor på sten.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22771

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:11:30

Armband i 18K guld: Ankarlänk med stav. Det är 23 cm långt, 5 - 5,5 mm brett och väger 35,5g. Stämplad D10 (1978), ALTON, Falköping, 18K, kattfot. Bruksslitage.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22772

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:12:00

Diverse defekt / graverat guld. 1,6g i 10K, 68,2g i 14K och 57,0g i 18K.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22773

98 000 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:12:30

Klackring i 14K vitguld med en gammalslipad diamant c:a 0,50ct (c:a W/si),kulettfasett, två smaragdslipade diamanter c:a 2,8 x 2,5 mm. Den är i storlek 20¾, är 4 - 7,5 mm bred och väger 8,5g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22774

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:13:00

Doserad ring i 14K guld med en grön cabochonslipad sten 11,5 x 9,5 mm. Den är i storlek 18½, är 3 - 15mm bred och väger 8,6g. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22775

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:13:30

Ring i 14K guld: Genombruten dekor med en blå safir 5,5 x 4,5 mm. Den är i storlek 20, är 5 - 13 mm bred och väger 9,4g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22776

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:14:00