Auktion pågår nu, 280 st utrop

Träffar: 4019   « Föregående 1 ... 108 109 [110] 111 112 ... 201 Nästa »

Collier i silver (925/1000) Karl Laine för Finnfeelings Finland: Integrerat hänge med bergkristall. Det är 41 cm långt, 2 - 5 mm brett. Hängets mått 22,5 x 14,5 mm. Vikt 20,9g. Fint skick.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22475

Silver / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:04:30

Ring i silver (925/1000) med bergkristall. Den är i storlek 18 (justerbar i storlek), är 4,5 - 23,5 mm bred och väger 5,0g. Design av Karl Laine för Finnfeelings Finland. Mycket fint skick, framstår oanvänd.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22476

Silver / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:05:00

Örhängen i silver (925/1000) med bergkristall. De är Ø 8,5 mm och väger 2,0g. Design av Karl Laine för Finnfeelins Finland. Fint skick.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22477

Silver / Örhängen Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:05:30

Stencollier Mossagat 47 cm långt, 10 - 13,5 mm brett. Fint lås i silver med cabochonslipad mossagat. Uppträtt på grönt pärlsilke. Vikt: 79,3g.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22478

Stänger: 2026-01-08 19:06:00

Stencollier Tigeröga 49 cm långt, 7 - 8 mm brett. Fint lås i silver med cabochonslipad tigeröga. Uppträtt på gulbrun nylontråd. Vikt: 60,4g.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22479

Stänger: 2026-01-08 19:06:30

Hänge i silver (925/1000) med bergkristall. Det är 17,5 mm brett, 30 mm långt inkl.ögla. Design av Karl Laine för Finnfeelings Finlad. Kedja Venezia 41 cm medföljer. Vikt: 6,4g.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22480

Guld / Hängen & berlocker Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:07:00

Hänge STENLYA i silver (925/1000) med Bandhematit. Det är 25 mm brett, 38 mm långt inkl. ögla och väger 12,1g. Stämplad C10 (1977), LYA (Stenlya, Bengtsson & Co KB, Dalarö), 925, kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22481

Silver / Hängen & berlocker Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:07:30

Hänge i silver  med  Hänge 1970-tal i silver (830/1000) med gul/brun sten Ø 20 mm. Kultasepät Salovaara, Åbo Finland. Det är 32 mm brett, 48 mm långt inkl. ögla och väger 10,7g.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22482

Stänger: 2026-01-08 19:08:00

Hänge i silver (830/1000): Droppformad med en cabochonslipad Rosenkvarts 14 x 6 mm. Det är 16,5 mm brett, 43 mm långt inkl. ögla och väger 4,1g.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22483

Stänger: 2026-01-08 19:08:30

Hänge i silver med cabochonslipad Rosenkvarts Ø 13,5 mm. Det är 19 mm brett, 29,5 mm långt inkl.ögla och väger 8,1g.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22484

Stänger: 2026-01-08 19:09:00

Hänge Malteserkors i silver (925/1000) med svart sten. Det är 36 mm brett, 44 mm långt inkl. ögla och väger 9,0g. Stämplad GFAB (Guldfynd), 925.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22485

Stänger: 2026-01-08 19:09:30

Hänge Efva Attling "Lifeline" i silver (925/1000). Det är 19 mm brett, 24,5 mm långt och väger 8,0g.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22486

350 kr

Budledare: rabarber Antal bud: 1

Stänger: 2026-01-08 19:10:00

Hänge Efva Attling "Dancing Queen" med konslipade Onyxer. Hängets längd 60 mm, bredd 10 - 20 mm. Kedja Spetsslipad ankarlänk 70 cm medföljer. Silver 925/1000. Vikt: 19,2g. Mycket fint skick. Originalask medföljer.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22487

Stänger: 2026-01-08 19:10:30

Stelt collier i silver med Bergkristall Ø 15 mm. Innermått c:a 39 cm, 4 mm brett och väger 36,3g. Öppningsbar fram. Stämplad S9 (1968), Pege ALTON, Falköping.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22488

Stänger: 2026-01-08 19:11:00

Armring i silver. Det är 4 - 6 mm brett, innermått 19,5cm och väger 15,5g. Öppningsbar. Stämplad Q9 (1966), KHM (H.Michelsson Eftr AB, Stockholm), silver, kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22489

Silver / Armband Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:11:30

Stelt collier i silver (925/1000). Det är 1,5 mm brett, innermått c:a 38,5 cm och väger 6,7g.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22490

100 kr

Budledare: zhao_jeanne Antal bud: 1

Stänger: 2026-01-08 19:12:00

Kedja Irrgång i silver (835/1000). Den är 67 cm lång, 2,2 mm bred och väger 7,3g. Springring.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22491

75 kr

Stänger: 2026-01-08 19:12:30

Defekta kedjor i silver (835/1000). Vikt: 21,1g.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22492

275 kr

Budledare: sad4gh Antal bud: 4

Silver / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:13:00

Kedja Venezia (kraftig modell) i silver (835/1000). Den är 70 cm lång, 2,4 mm bred och väger 22,0g. Springring.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22493

Stänger: 2026-01-08 19:13:30

Kedja Ankarlänk i silver (835/1000). Den är 38 cm lång, 0,3 - 2,5 mm bred och väger 2,9g. Springring.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22494

25 kr

Budledare: s1221s Antal bud: 1

Stänger: 2026-01-08 19:14:00