Auktion pågår nu, 29 st utrop

Träffar: 3720   « Föregående 1 ... 108 109 [110] 111 112 ... 186 Nästa »

Armbandsur Tissot Seastar Ø34mm quartz datum läderband (går ej)  tjänstegravyr boett i  18K bruttovikt 29,8g

Auktionsnummer: SE9.20260120.A86097

Klockor / Herrur Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-01-20 12:57:00

Ett par ljusstakar Skultuna No59 höjd 20cm mässing bruksslitage

Auktionsnummer: SE9.20260120.A86098

250 kr

Konst & antikviteter / Övrigt Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-01-20 12:57:30

Herrur Mont Blanc 1858 Iced Sea, Ø41mm, automat, datum, stål, safirglas, keramisk ring, ref MB129373, serienummer 7578-OLJNSZ3B1, cal MB24.17 (SW200-1), stållänk ca 18cm, viklås med mikrojustering, repig länk och boett, mycket repigt spänne, stötskada på dykarring vid kl 12, inga tillbehör

Auktionsnummer: SE9.20260120.A86099

Stänger: 2026-01-20 12:58:00

 Ring med blå sten stl 17 bredd 4-11mm något ojämn skena 18K Vikt: 3,5 g

Auktionsnummer: SE9.20260120.A86100

3 400 kr

Guld / Ringar Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-01-20 12:58:30

Ring slät stl 16½ bredd 2mm gravyr 18K Vikt: 3 g

Auktionsnummer: SE9.20260120.A86101

2 900 kr

Stänger: 2026-01-20 12:59:00

Ring slät stl 16½ bredd 2mm gravyr 18K Vikt: 3,2 g

Auktionsnummer: SE9.20260120.A86102

3 000 kr

Stänger: 2026-01-20 12:59:30

Ring slät stl 20 bredd 4mm gravyr något ojämn skena 18K Vikt: 3,5 g

Auktionsnummer: SE9.20260120.A86103

3 400 kr

Stänger: 2026-01-20 13:00:00

Halscollier doserad Bismarck längd 44cm bredd 3-6mm 18K Vikt: 11 g

Auktionsnummer: SE9.20260120.A86104

11 000 kr

Guld / Kedjor & collier Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-01-20 13:00:30

Halskedja Venezia längd 43cm bredd 1mm 18K Vikt: 3,9 g

Auktionsnummer: SE9.20260120.A86105

3 800 kr

Stänger: 2026-01-20 13:01:00

Herrur Hamilton Kahki Mechanical Ø38mm, manuell, datum, matterat stål, ref H694190, serienummer 9LXPK01HQ, smärre bruksslitage buckla under ena bandhornet, slitet tygband original, medföljer ett natoband ej original samt ett mockanato ej original, inga övriga tillbehör

Auktionsnummer: SE9.20260120.A86106

Stänger: 2026-01-20 13:01:30

Damur Certina flexlänk hårt bruksslitage i behov av service

Auktionsnummer: SE9.20260120.A86107

25 kr

Budledare: pinoo Antal bud: 1

Klockor / Damur Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-01-20 13:02:00

Halscollier med  troligen odlade saltvattenspärlor längd 48cm lås i silver 925/1000  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE9.20260120.A86108

125 kr

Budledare: eltita Antal bud: 1

Fashion / Accessoarer Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-01-20 13:02:30

Halskedja med hänge 42,5cm bucklig/defekt 23K 3,8g

Auktionsnummer: SE9.20260120.A86109

4 600 kr

Stänger: 2026-01-20 13:03:00

Vas, figurativ dekor, signerad ME WM, 92, höjd 32cm, Ø24cm, bemålat lergods Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260120.R67401

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2026-01-20 13:03:30

10 Kaffefat Birka, Stig Lindberg, Gustavsberg, stengods, ca Ø13cm, ojämn färg  Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20260120.R67567

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Skanstull

Stänger: 2026-01-20 13:04:00

10 Kaffefat Birka, Stig Lindberg, Gustavsberg, stengods, ca Ø13cm, märken, repor, bruksskick, ojämn färg  Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20260120.R67568

Stänger: 2026-01-20 13:04:30

Fat, Ø40cm, Bing & Gröndahl, Danmark, 1800-talets andra hälft, stämpelmärkt Hoveddepot Kjöbenhamn, blå dekor, porslin Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260120.R66580

Stänger: 2026-01-20 13:05:00

Skulptur, fågel, längd ca 28cm, höjd 15cm, Tyra Lundgren (1897-1979), Venini Murano, tillverkningsår ca 1936-1938, osignerad, röd/vit iriserande glasmassa  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260120.R69595

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2026-01-20 13:05:30

Skål, Duo, 7690004, design Mattias Stenborg, Kosta Boda, Limited edition, höjd 17,5cm, bredd 24,3cm, vit/klarglas Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260120.R69565

Stänger: 2026-01-20 13:06:00

Kulvas, höjd 19cm Erik Granquist, signerad Granquist, glaserat stengods.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260120.R70595

Stänger: 2026-01-20 13:06:30