Träffar: 3775   « Föregående 1 ... 113 114 [115] 116 117 ... 189 Nästa »

Hänge camé i 18K guld. Det är 18 mm långt inkl. ögla och väger 0,7g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22828

300 kr

Budledare: sanros75 Antal bud: 1

Guld / Hängen & berlocker Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:40:00

Herrur Tissot Visodate i 18K guld med band i 18K. Boett Ø 34 mm, manuell, datum, plexiglas. OBS! Kort band, justerbart i längd 16,5/17/17,5 cm. Bruttovikt: 58,2g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22829

Klockor / Herrur Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:40:30

Matchande set i 21K guld: en ring med ställbar storlek (nu ca 16½), ett par krokörhängen (totalt 67 mm långa), ett armband (ställbar längd 16 - 18,5 cm, 3,5 - 20 mm brett) & ett collier (ställbar längd 37 - 39 cm, 2 - 55 mm brett). Totalvikt 28,1g. Matt / blankt- svårt att fota utan blänk / speglingar.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22830

Guld / Övriga smycken Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:41:00

Diverse defekt/graverat guld i 18K. Vikt: 38,7g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22831

32 000 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:41:30

Ring i 18K guld med 21 x c:a 0,005ct briljantslipade diamanter. Den är i storlek 17½, är 2 - 5 mm bred och väger 2,0g. Stämplad GHA (Guldfynd), 750.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22832

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:42:00

Hänge i 18K guld: Hästsko med spindel. Det är 12,5 mm brett, 19 mm långt inkl. ögla och väger 0,5g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22833

Stänger: 2026-01-22 19:42:30

Diverse defekt/graverat guld i 18K. Vikt: 12,3g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22834

10 000 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:43:00

Ring i 18K guld med utvändig mönstergravyr. Den är i storlek 16¾, är 3,2 mm bred, 1,7 mm hög och väger 3,9g. Stämplad S8 (1944), JP (Juvelerare AB J. Petterssons Eftr, Stockholm), 18K, kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22835

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:43:30

Stjärnringen Pallas i 18K vitguld med 1 x 0,02ct briljantslipad diamant. Den äri storlek 16½, är 2,2 - 3 mm bred och väger 1,7g. Stenstorlek 0,02ct ingraverad. Sämplad Stjärnringenstjärna, 18K, svensk importstämpel.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22836

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:44:00

Graverat guld i 18K. Vikt: 6,2g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22837

5 400 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:44:30

Rosenholm i silver (830/1000): 13 bordsskedar (182 mm), 12 bordsgafflar (178 mm), 12 bordsknivar med rostfria blad (197 mm). Total bruttovikt 1690g (varav knivarna med rostfria blad som väger 694g). Samtliga från GAB. Bruksskick. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22838

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:45:00

Kedja Venezia i 9K guld. Den är 46 cm lång, 0,7 mm bred och väger 1,6g. Stämplad GHA (Guldfynd), 375. Springring.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22839

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:45:30

Rosenholm i silver (830/1000): 24 kaffeskedar (120 mm). De väger 371g tillsammans. GAB. Bruksskick.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22840

4 800 kr

Budledare: promis Antal bud: 4

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:46:00

Graverad ring i 18K vitguld. Vikt: 9,8g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22841

8 600 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:46:30

Rosenholm i silver (830/1000): en uppläggningsgaffel. Den är 177 mm lång och väger 26g. GAB. Bruksskick.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22842

350 kr

Budledare: rubia65 Antal bud: 4

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:47:00

Rosenholm i silver (830/1000): en såsslev. Den är 175 mm lång och väger 52g. GAB Bruksskick.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22843

850 kr

Budledare: rubia65 Antal bud: 8

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:47:30

Rosenholm i silver (830/1000): en soppslev. Den är 330 mm lång och väger 160g. GAB. Bruksskick.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22844

2 300 kr

Budledare: promis Antal bud: 6

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:48:00

Diverse graverat guld. 6,5g i 18K och 7,9g i 23K.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22845

14 500 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:48:30

Defekt klackring i 18K guld. Vikt: 6,8g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22846

4 800 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:49:00

Herrur Eterna Q i 18K guld med band i svart läder. Boett Ø 33,5 mm, datum, gravyr (initialer). Går ej - Batteribyte krävs? Bruttovikt: 26,6g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22847

Klockor / Herrur Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:49:30