Träffar: 3608   « Föregående 1 ... 114 115 [116] 117 118 ... 181 Nästa »

Doserad ring i 18K guld med 1 x 0,09ct briljantslipad diamant. Den är i storlek 17, är - - 8 mm bred och väger 3,8g. Stenstorlek 0,09ct ingraverad. Stämplad R9 (1967), K&EC (Ceson Guldvaru AB, Göteborg), 18K, kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22560

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:47:00

Defekt savonettur i 14K guld. Ø 51 mm. Går ej. Glas saknas. Innerlock i gulmetall med minnesgravyr. Monogram. Bruttovikt 76,8g.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22561

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:47:30

Halskedja i 18K guld. Den är 45 + 6 cm lång, 1 mm bred och väger 4,2g. Springring.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22562

3 800 kr

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:48:00

Ring i 18K guld med en cabochonslipad ametist (matt). Den är 3,6 - 16,4 mm bred, är i storlek 18 och väger 5,1g. Något oval skena.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22563

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:48:30

Ring i 14K guld: Navettformad dekor med 14 briljantslipade diamanter totalt 0,48ct. Den är i storlek 17, är 1,7 - 14 mm bred och väger 2,7g.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22564

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:49:00

Hänge solid droppe i 18K guld. Det är 20,7 mm långt inkl. ögla och väger 3,1g. Stämplat BEH (Bengt Hallberg Guldsmeds AB) 18K Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22565

Guld / Hängen & berlocker Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:49:30

Örhängen creoler i 18K guld. De är 18 x 3 mm och väger 0,8g. Ojämnheter.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22566

700 kr

Budledare: fatemeh77 Antal bud: 1

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:50:00

Hänge i 18K guld med en vit sten (fin lyster). Det är 16 mm långt inkl. ögla och väger 0,6g.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22567

350 kr

Stänger: 2026-01-08 19:50:30

Slät ring i 18K guld. Den är 3,3 mm bred, är i storlek 19¾ och väger 3,7g. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22568

3 300 kr

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:51:00

Diverse defekt/graverat guld i 18K. Vikt: 17,3g.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22569

11 500 kr

Budledare: moro2014 Antal bud: 1

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:51:30

Klackring i 18K guld med en syntetisk spinell. Den är 3,5 - 14,4 mm bred, är i storlek 20 och väger 6,1g. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22570

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:52:00

Ring i vitt guld 18K med 12 diamanter á ca 0,02ct i kanalfattning. Den är 1,9 - 2,4 mm bred, är i storlek 18¼ och väger 3,3g. Stämplad GHA (Guldfynd) 750.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22571

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:52:30

Kedja Cordel (ihålig) i 18K guld. Den är 59 cm lång, 4 mm bred och väger 16,9g. Karbinhake. Stämplad Svedbom & Co, Balestra, 18K, kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22572

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:53:00

Defekt lås i 18K. Vikt: 0,8g.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22573

700 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:53:30

Collier halvstelt i 18K guld: Fyra rader kullänk med en kantig ormlänk. Det är 42,5 cm långt, 5 mm brett och väger 13,0g. Karbinhake. Vissa ojämnheter i länken.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22574

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:54:00

Antika örhängen Allmogestil i 18K guld. De är 13 mm breda, 39 mm långa och väger 3,6g. Stämplad F6 (1884), FL (Frans Linder, Skellefteå), 18K, kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22575

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:54:30

Kedja Pansar i 18K guld. Den är 53 cm lång, 3,2 mm bred och väger 19,5g. Sliten karbinhake.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22576

17 500 kr

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:55:00

Armband pansar i 18K guld. Det är 19 cm långt, 6,6 mm brett och väger 20,7g. Kistlås. Aningen nött i länkarna närmast låset. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22577

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:55:30

Örhängen Camé i 18K guld. De är 3 - 9 mm breda, 17,5 mm långa och väger 1,8g.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22578

1 000 kr

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:56:00

Diverse defekt / graverat guld 18K 10,1g.

Auktionsnummer: SE73.20260108.A22579

9 000 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-08 19:56:30