Auktion pågår nu, 34 st utrop

Träffar: 2900   « Föregående 1 ... 126 127 [128] 129 130 ... 145 Nästa »

Bordslampa, Josef Frank för Firma Svenskt Tenn, Glasklotslampan, modell 1819, fot i klarglas med bubblor, Reijmyre glasbruk för Firma Svenskt Tenn, formgiven 1934, lampskärm modell Celotocaulis, mässingsfattning, höjd ca 22cm, Ø ca 11cm, bruksslitage, glas med repor, lampskärm med fläckar, ytslitage samt lätt skada, kontakt med lätt slitage, glödlampa saknas Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE18.20260121.A72521

Möbler & design / Belysning Solna

Stänger: 2026-01-21 14:08:30

Armband med svarta stenar, längd 19cm, bredd 5-7mm, 14K  Vikt: 14,1 g

Auktionsnummer: SE18.20260121.A74092

10 000 kr

Guld / Armband Solna

Stänger: 2026-01-21 14:09:00

Kedja, längd 49cm, bredd 0,5mm, 10K  Vikt: 0,5 g

Auktionsnummer: SE18.20260121.A74148

300 kr

Budledare: karle_ Antal bud: 1

Guld / Kedjor & collier Solna

Stänger: 2026-01-21 14:09:30

Hänge med dekor av text, hjärta, med vita stenar, 25x17mm, 10K  Vikt: 2,2 g

Auktionsnummer: SE18.20260121.A74149

1 100 kr

Guld / Hängen & berlocker Solna

Stänger: 2026-01-21 14:10:00

Hänge med vit sten, ca Ø15mm, ögla med bucklor, 18K Vikt: 1,9 g

Auktionsnummer: SE18.20260121.A74239

1 300 kr

Stänger: 2026-01-21 14:10:30

Hänge blomma med bergkristall, ca 28x28mm, Åbo, Finland, smärre slitage, silver 925/1000 Vikt: 12,5 g

Auktionsnummer: SE18.20260121.A74240

350 kr

Budledare: rabarber Antal bud: 3

Silver / Hängen & berlocker Solna

Stänger: 2026-01-21 14:11:00

Collier, stelt, innermått: 37cm, bredd: 3mm, silver 925/1000 Vikt: 13,6 g

Auktionsnummer: SE18.20260121.A74241

375 kr

Budledare: zhao_jeanne Antal bud: 7

Silver / Kedjor & collier Solna

Stänger: 2026-01-21 14:11:30

Kedja, längd 71cm, bredd 4mm, thaiguld, 2 baht, 23K Vikt: 30,4 g

Auktionsnummer: SE18.20260121.A74328

36 000 kr

Guld / Kedjor & collier Solna

Stänger: 2026-01-21 14:12:00

Fickur L.U.C, silver, manuell, boett-nr: 83173, Ø51mm, innerboett i silver, monogram, bucklig, repig, silver 800/1000, bruttovikt: 82,4g

Auktionsnummer: SE18.20260121.A74493

Klockor / Fickur Solna

Stänger: 2026-01-21 14:12:30

Fickur, två stycken, silver, manuella, ena med innerboett i metall, andra med innerboett i silver, bucklor, repor, ena fungerar inte, böjda visare, monogram, silver 800/1000, bruttovikt: 166,9g

Auktionsnummer: SE18.20260121.A74494

Klockor / Fickur Solna

Stänger: 2026-01-21 14:13:00

Herrur Omega, stål, manuell, boett-nr: 2792-2SC, serie-nr: 13991750, kaliber 283, Ø36mm, plexiglas, saknar länk/band, minutvisaren något böjd, boett med mindre repor, inga tillbehör

Auktionsnummer: SE18.20260121.A74495

Klockor / Herrur Solna

Stänger: 2026-01-21 14:13:30

Herrur Certina, doublé, manuell, ref-nr: 4111-005, serie-nr: 4294949, 26x28mm, skadat plexiglas, skadad urtavla, repig, saknar länk/band, inga tillbehör

Auktionsnummer: SE18.20260121.A74496

Klockor / Herrur Solna

Stänger: 2026-01-21 14:14:00

Herrur Fortis, doublé, manuell, 34x26mm, skadad urtavla, repig, saknar länk/band, inga tillbehör

Auktionsnummer: SE18.20260121.A74497

100 kr

Budledare: james007 Antal bud: 4

Klockor / Herrur Solna

Stänger: 2026-01-21 14:14:30

Herrur Zenith, stål, manuell, boett-nr: 9144080, liten sekundvisare, Ø36mm, repigt plexiglas, skadad urtavla, saknar länk/band, repig boett, inga tillbehör

Auktionsnummer: SE18.20260121.A74499

Klockor / Herrur Solna

Stänger: 2026-01-21 14:15:30

Damur Omega Genève, stål, manuell, boett-nr: 535.014, serie-nr: 30102343, kaliber 630, Ø24mm, repigt plexiglas, fungerar ej, packning saknas, urverk med slitage, saknar band/länk, repig boett, inga tillbehör

Auktionsnummer: SE18.20260121.A74500

Klockor / Damur Solna

Stänger: 2026-01-21 14:16:00

Herrur Golana 17 Jewels Incabloc, doublé, manuell, boett-nr: 13444, Ø35mm, liten sekundvisare, repigt glas, saknar band/länk, ena stiftet saknas, repig boett, inga tillbehör

Auktionsnummer: SE18.20260121.A74501

Klockor / Herrur Solna

Stänger: 2026-01-21 14:16:30

Herrur Movado Sub Sea, stål, manuell, boett-nr: 18223-499, kaliber 125, Ø34mm, urverk med slitage, skeva bandstift, saknar band/länk, repigt glas, repig boett, inga tillbehör

Auktionsnummer: SE18.20260121.A74502

Klockor / Herrur Solna

Stänger: 2026-01-21 14:17:00

Herrur Exacta Poljot 29 Jewels, stål, automatisk, Ø34mm, datum, repigt glas, repig boett, saknar länk/band, inga tillbehör

Auktionsnummer: SE18.20260121.A74503

Klockor / Herrur Solna

Stänger: 2026-01-21 14:17:30

Mynt, 13 stycken, diverse olika, vissa med oxidering samt missfärgning, plast samt pappersetuier, silver 999/1000 Vikt: 407,1 g

Auktionsnummer: SE18.20260121.A74504

Silver / Övrigt Solna

Stänger: 2026-01-21 14:18:00