Träffar: 4845   « Föregående 1 ... 137 138 [139] 140 141 ... 243 Nästa »

Tvåarmad ljusstake, tyska stämplar "WIB", svensk importstämpel, 1900-tal, höjd 18cm,  tidigare fylld fot, rester kvar från urbankat gips, silver 830/1000 Vikt: 297,8 g

Auktionsnummer: SE9.20260203.A86294

Silver / Övrigt Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-02-03 12:30:30

Sockertång, 9cm, norskt mönster, TH Marthinsen, silver 830/1000 Vikt: 15,5 g

Auktionsnummer: SE9.20260203.A86295

275 kr

Silver / Bestick Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-02-03 12:31:00

Hänge med blå sten, höjd 14mm, 18K Vikt: 0,6 g

Auktionsnummer: SE9.20260203.A86296

550 kr

Guld / Hängen & berlocker Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-02-03 12:31:30

Ring stl 19¾ gravyr 18K Vikt: 3 g Vikt: 3 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE9.20260203.A86297

2 900 kr

Guld / Ringar Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-02-03 12:32:00

Vas Royal Copenhagen underglasyrmålad dekor av lilja modell 2640-137 tillverkad 1969-73 Höjd: 32cm Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE9.20260203.A86298

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-02-03 12:32:30

Herrur Casio G-shock Protection 37mm x 35mm

Auktionsnummer: SE9.20260203.A86299

1 200 kr

Budledare: mrjohn Antal bud: 26

Klockor / Herrur Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-02-03 12:33:00

Herrur Rolex Yacht-master stål/platina refnr: 16622 serienr: K149951 boett Ø40mm automatisk datum länk ca 15cm, repig, slitage, slapp länk, box och cert daterat 2001  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE9.20260203.A86300

Stänger: 2026-02-03 12:33:30

Herrur Breitling  Colt Chronograph quartz Ø 42mm, serienr: 6071306 refnr: A7338811/BD43, box och certifikat från AB Jarl Sandin  Göteborg 2018 servicekvitto daterat 2023 från samma butik extra länkbitar smärre repor och slitage med någon lite djupare repa på boett Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE9.20260203.A86301

Stänger: 2026-02-03 12:34:00

Halscollier med genombruten dekor kedjans längd 52cm höjd 15cm 21K  Vikt: 71,3 g

Auktionsnummer: SE9.20260203.A86302

80 000 kr

Guld / Kedjor & collier Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-02-03 12:34:30

Ring reglerbar storlek bredd 3-10mm, OBS ej märkesvara, 21K Vikt: 3 g

Auktionsnummer: SE9.20260203.A86303

3 400 kr

Stänger: 2026-02-03 12:35:00

Armband längd 17cm bredd 13mm, OBS ej märkesvara! 21K Vikt: 5,4 g

Auktionsnummer: SE9.20260203.A86304

6 000 kr

Budledare: d1977 Antal bud: 1

Guld / Armband Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-02-03 12:35:30

Armring Ø75x70mm bredd 9-15mm 21K Vikt: 21,9 g

Auktionsnummer: SE9.20260203.A86305

24 500 kr

Budledare: 197608079237 Antal bud: 1

Stänger: 2026-02-03 12:36:00

Herrur Longines Hydroconquest quartz serienr: 44845515, ref.nr:L3.7404966 Ø40mm, datum, stållänk (ej monterad utan läderband i dagsläget), 2 extra länkbitar, certifikat daterat 2016, box, mindre repor Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE9.20260203.A86306

Stänger: 2026-02-03 12:36:30

Herrur Omega Seamaster Co-Axial boett Ø 41mm längd ca 14,5 cm automatisk serienr: 89506976 referensnr: 21230412001003 repig, bruksslitage, inga extra länkbitar, box och cert utfärdat 2018 Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE9.20260203.A86307

Stänger: 2026-02-03 12:37:00

Ett par figuriner, kvinna och man, höjd 29cm, Letu & Mauger, Frankrike (1854-1893), L&M 415, handmålat biskviporslin, flertal nagg, delar saknas, lagningar     Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260203.R68713

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2026-02-03 12:37:30

Litografi Staffan Hallström, motiv av ett par med resväska, personlig dedikation, signerad A tergo, bildmått ca 99x69cm, ytligt skavd på ram. OBS! Skickas ej. Vikt: 0 g Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Auktionsnummer: SE16.20260203.R68992

Konst & antikviteter / Grafik Skanstull

Stänger: 2026-02-03 12:38:00

Karaff, höjd 28cm, bredd 9cm, korkpropp i mässing, formgjutet glas med luftbubblor, platt baksida Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260203.R69156

Keramik, porslin & glas / Övrigt Skanstull

Stänger: 2026-02-03 12:38:30

Karaff med propp1700-tal, höjd 22,5cm, sengustaviansk, slipat/graverat glas, litet hål, repor Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE16.20260203.R69160

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2026-02-03 12:39:00

Karaff sengustaviansk höjd 30cm, balusterformad på fyrkantig fot, slipad graverad dekor, propp med filigrandekor, grått glas, propp troligen ej original, nagg, lätta repor på fot Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260203.R69163

Stänger: 2026-02-03 12:39:30

Skål, höjd 8,5cm, bredd 13cm, snidade fåglar,  soapstone, smärre repor Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20260203.R69363

Övrigt Skanstull

Stänger: 2026-02-03 12:40:00