Auktion pågår nu, 461 st utrop

Träffar: 3898   « Föregående 1 ... 152 153 [154] 155 156 ... 195 Nästa »

Hänge Droppe (massiv) i 18K guld. Den är 1,2 - 8,5 mm bred, 25,5 mm lång och väger 7,7g. Stämplad BEH (Bengt Hallberg Guldsmeds AB, Köping), 18K, kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22768

Guld / Hängen & berlocker Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:10:00

Ring i 18K guld med vit sten 10 x 10 mm. Den är i storlek 19, är 1,5 - 11 mm bred och väger 4,2g. Stämplad X8 (1948), TESI (Tenn & Silver AB, V. Frölunda), 18K, kattfot. Sten med naggade hörn, men fin lyster ändå.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22769

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:10:30

Klackring i 18K guld med grön naturlig sten 16 x 11,5 mm. Den är i storlek 20¾, är 2,5 - 17 mm bred och väger 10,0g. Stämplad Y8 (1949), GD (G A Dahlberg, Stockholm), 18K, kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22770

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:11:00

Klackring i 18K med svart sten. Den är i storlek 21, är 2 - 16 mm bred och väger 4,9g. Något skev skena, svaga repor på sten.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22771

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:11:30

Armband i 18K guld: Ankarlänk med stav. Det är 23 cm långt, 5 - 5,5 mm brett och väger 35,5g. Stämplad D10 (1978), ALTON, Falköping, 18K, kattfot. Bruksslitage.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22772

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:12:00

Diverse defekt / graverat guld. 1,6g i 10K, 68,2g i 14K och 57,0g i 18K.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22773

98 000 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:12:30

Klackring i 14K vitguld med en gammalslipad diamant c:a 0,50ct (c:a W/si),kulettfasett, två smaragdslipade diamanter c:a 2,8 x 2,5 mm. Den är i storlek 20¾, är 4 - 7,5 mm bred och väger 8,5g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22774

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:13:00

Doserad ring i 14K guld med en grön cabochonslipad sten 11,5 x 9,5 mm. Den är i storlek 18½, är 3 - 15mm bred och väger 8,6g. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22775

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:13:30

Ring i 14K guld: Genombruten dekor med en blå safir 5,5 x 4,5 mm. Den är i storlek 20, är 5 - 13 mm bred och väger 9,4g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22776

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:14:00

Minnesmynt REPUBLICA ITALIANA 50 EURO, XX GIOCHI OLIMPICI INVERNALI, Vinter OS Turin 2006. Ø 28 mm, Vikt: 16,1g 21,6K. Originalask och äkthetsintyg medföljer.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22777

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:14:30

Guldtacka Heraeus 1 Unze (31,1g) i 24K guld (999,9/1000), serie-nr: 458322, obruten plombering.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22778

37 000 kr

Budledare: 600a9000 Antal bud: 2

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:15:00

Armband X-länk med stav i 18K guld. Det är 20 cm långt, 14,5 mm brett och väger 31,2g. Kistlås. Stämplad R9 (1967), UST (B. Ustav, Hägersten), 18K, kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22779

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:15:30

Armband Bismarck i 18K guld. Det är 19 cm långt, 6 mm brett och väger 11,8g. Kistlås. Stämplad R9 (1967), CFG (Bengt Hallberg Guldsmeds AB, Köping), 18K, kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22780

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:16:00

Collier X-länk i 18K guld. Det är 44 cm långt, 5 - 6,5 mm brett och väger 13,5g. Stämplad ÄSA, 18K, kattfot. Springring. Ojämnheter.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22781

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:16:30

Armring i 18K guld. Innermått 18,5 cm, 61,5 x 52,5 mm, är 4,5 mm bred och väger 9,1g. Öppningsbar. Stämplad 18K, svensk importstämpel. Ett par bucklor förekommer.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22782

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:17:00

Örhängen i 18K guld med två odlade vita pärlor Ø 3,5 mm. De är 10,5 x 13 mm och väger 3,6g. Tammen Koru, Åbo Finland.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22783

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:17:30

Örhängen i 18K guld. De är Ø 10 mm och väger 1,7g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22784

1 500 kr

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:18:00

Hängande örhängen Droppar i 18K guld. De är 6 mm breda, 18 mm långa och väger 1,6g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22785

1 400 kr

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:18:30

Creoler Ø 16 mm i 18K guld. De är 4 mm bred nertill, 20,5 mm långa och väger 1,8g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22786

1 600 kr

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:19:00