Träffar: 3646   « Föregående 1 ... 153 154 [155] 156 157 ... 183 Nästa »

Ring Efva Attling From Here To Eternity, stl 17½, bredd 6,5mm, slitage, 925/1000 silver Vikt: 7,7 g

Auktionsnummer: SE2.20260122.A93482

125 kr

Budledare: femme Antal bud: 1

Silver / Ringar City

Stänger: 2026-01-22 12:20:30

Silver del, Ø 31,5mm, finska stämplar, 830/1000 silver Vikt: 5,7 g

Auktionsnummer: SE2.20260122.A93483

75 kr

Silver / Övrigt City

Stänger: 2026-01-22 12:21:00

Osthyvel, längd ca 23cm, hyveldel i stål, finska stämplar, 830/1000 silver, bruttovikt: 86,9g Vikt: 86,9 g

Auktionsnummer: SE2.20260122.A93484

Silver / Bestick City

Stänger: 2026-01-22 12:21:30

Åtta skedar, längd ca 16-23cm, olika modeller, gravyrer, 830/1000 silver Vikt: 444,4 g

Auktionsnummer: SE2.20260122.A93485

6 400 kr

Silver / Bestick City

Stänger: 2026-01-22 12:22:00

Saltkar med dekor av blomsterslinga, Georg Jensen, ca 70x50x12mm, modell 243, 1900-tals, gravyr, slitage, 925/1000 silver Vikt: 16,5 g

Auktionsnummer: SE2.20260122.A93486

Silver / Övrigt City

Stänger: 2026-01-22 12:22:30

Sex Kaffeskedar med rosdekor, längd ca 12cm, finska stämplar, år 1966, förgyllda, 813/1000 silver Vikt: 59,4 g

Auktionsnummer: SE2.20260122.A93487

Silver / Bestick City

Stänger: 2026-01-22 12:23:00

Sex kaffeskedar Hansa, längd ca 11,8cm, finska stämplar, Åbo, år 1997, gravyrer, 830/1000 silver Vikt: 75,1 g

Auktionsnummer: SE2.20260122.A93488

Silver / Bestick City

Stänger: 2026-01-22 12:23:30

Tolv kaffeskedar, längd ca 11cm, Hallbergs Guldsmeds Ab C G, år 1954, 830/1000 silver Vikt: 154 g

Auktionsnummer: SE2.20260122.A93489

2 200 kr

Silver / Bestick City

Stänger: 2026-01-22 12:24:00

Fyra Smörgåsgafflar, längd ca 14cm, Hallbergs Guldsmeds Ab C G, år 1956, 830/1000 silver Vikt: 98,7 g

Auktionsnummer: SE2.20260122.A93490

1 400 kr

Silver / Bestick City

Stänger: 2026-01-22 12:24:30

Fyra Smörgåsknivar, längd ca 18cm, Hallbergs Guldsmeds Ab C G, år 1959, 830/1000 silver Vikt: 146,2 g

Auktionsnummer: SE2.20260122.A93491

Silver / Bestick City

Stänger: 2026-01-22 12:25:00

Två bordssked, längd ca 17,5cm, Hallbergs Guldsmeds Ab C G, år 1954, 830/1000 silver Vikt: 97,2 g

Auktionsnummer: SE2.20260122.A93492

1 400 kr

Silver / Bestick City

Stänger: 2026-01-22 12:25:30

Cigarettetui, ca 125x80x20mm, Hallbergs Guldsmeds Ab C G, år 1910, förgylld insida, gravyrer, 830/1000 silver Vikt: 153,7 g

Auktionsnummer: SE2.20260122.A93493

Silver / Övrigt City

Stänger: 2026-01-22 12:26:00

Fyra ringar släta, stl17-19, bredd 5mm, Schalin, repig, personliga gravyrer, 925/1000 silver Vikt: 5,4 g

Auktionsnummer: SE2.20260122.A93494

Silver / Ringar City

Stänger: 2026-01-22 12:26:30

Scarf Hermès, Les Tambours, Joachim Metz, ca 90x90cm, mindre fläckar, etui, påse.  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE2.20260122.A93495

1 300 kr

Fashion / Accessoarer City

Stänger: 2026-01-22 12:27:00

Kulspetspenna Tiffany o Co, Elsa Peretti, Germany, längd ca13,5cm, dustbag, etui, 925/1000 silver, bruttovikt: 20,7g.

Auktionsnummer: SE2.20260122.A93496

Fashion / Accessoarer City

Stänger: 2026-01-22 12:27:30

Solglasögon BVLGARI, modellnr: OBS8210B 54501355, pouch, kvitto kopia från Paris 2022, inga övriga tillbehör. Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE2.20260122.A93497

Fashion / Accessoarer City

Stänger: 2026-01-22 12:28:00

Väska BVLGARI Serpenti Forever, kalvläder med metallfinish, nr 2877051Y, mått 14 x 20 x 4,5cm, beslag i gulmetall, spegel, regnskydd, ej ifyllt certifikat, mindre märke, kvitto från Paris 2022, inga övriga tillbehör.  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE2.20260122.A93498

Fashion / Väskor City

Stänger: 2026-01-22 12:28:30

Väska BVLGARI Serpentine Duo Top Handle, matelassé-kalvläder, mått  21,5 x 15 x 6 cm, avtagbar axelrem, en intern platt ficka samt en ficka med dragkedja, skötselråd, certifikat från BVLGARI Dubai 2025, dustbag.  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE2.20260122.A93499

Fashion / Väskor City

Stänger: 2026-01-22 12:29:00

Väska Louis Vuitton Alma BB, Monogram Canvas, M53152, mått ca 23,5 x 17,5 x 11,5cm, beslag i gulmetall, axelrem, kvitto från Louis Vuitton Stockholm 2023, dustbag, box. Nypris 19200kr Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE2.20260122.A93500

Fashion / Väskor City

Stänger: 2026-01-22 12:29:30