Träffar: 3903   « Föregående 1 ... 163 164 [165] 166 167 ... 196 Nästa »

Minnesmynt, "Kastpenning", Ø31mm, Carl XVI Gustaf Silvia 19 juni 1976, Carl XIV Johan Desideria, utgiven av Sporrong, silver  Vikt: 21,6 g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8804

Silver / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-25 11:20:00

Pin längd 6cm 18K Vikt: 1,5 g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8805

1 400 kr

Guld / Broscher Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-25 11:20:30

Mynt Halv 1/2 Sovereign Victoria I Storbritannien 1893 Ø19mm 21,6K (900/1000)  Vikt: 3,9 g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8806

4 600 kr

Guld / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-25 11:21:00

Herrur IWC International Watch co Flatline 18K, Ø34mm, Schaffhausen,  boett nr 2332944, quartz (går ej troligen batteribyte), datum, guld i boett, läderband med hårt slitage, glaset med repor boett med slitage, med origianletui (med slitage) bruttovikt 36,2g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8807

Klockor / Herrur Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-25 11:21:30

Citizen Promaster Diver 200M Ø42mm ref nr. 5810-F80014 TA snr. 20807821 repor, går ej (möjligt servicebehov), repor på glas, med tygband (GUL), boett med slitage

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8808

Stänger: 2026-01-25 11:22:00

Herrur Posseidon Ø41mm boett nr 980.006 /676, gummiband, repor på glas samt dykring, något trög krona, quartz (går ej troligen servicebehov) datum

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8809

Stänger: 2026-01-25 11:22:30

Ett par Manschettknappar med "Tre Kronor" Ø24mm, i vit/gulmetall samt emalj 1900-tal

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8810

50 kr

Militaria, vapen & medaljer Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-25 11:23:00

Två Set Mätinstrument / Skrivset från Lucesa och Fach E.O Richter & Co, troligen 1900-talets första hälft, med slitage

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8811

Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-25 11:23:30

Karaff "Fyllehund" i grönt glas med propp i vitmetall, längd 27 cm höjd 12cm med slitage, 1900-tal  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8812

Keramik, porslin & glas / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-25 11:24:00

Ask i Cloissoné Kina 9,5x7,5cm, höjd 4,5cm omkring 1900-talets mitt, ställvis hårt slitage  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8813

Keramik, porslin & glas / Asiatiskt Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-25 11:24:30

Kniv Tapio Wirkkala Hackman Puuko, Finland, Rostfritt stål, nylon och mässing, med läderslida, knivens längd 18 cm, med personlig gravyr, bladet märkt HACKMAN FINLAND STAINLESS TAPIO WIRKKALA, formgiven 1961

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8814

Stänger: 2026-01-25 11:25:00

Stridkniv Fairburn Sykes-typ, omkring 1900-talets mitt, England, längd 29,5cm, av den typ som användes av de brittiska kommandosoldaterna i SAS under andra världskriget, stämplad men otydligt, tillverkad i England, med slitage med läderfodral möjligen senare

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8815

Stänger: 2026-01-25 11:25:30

Diverse Knappar med för Marinen "Tre Kronor" samt Två Dykaremblem Sporrong, Mässing troligen 1900-talets slut

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8816

Stänger: 2026-01-25 11:26:00

Dykarhjälm miniatyr i mässing och koppar, 1900-talets slut, höjd 19 cm, gravyr, smärre slitage  Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8817

Konst & antikviteter / Skulpturer Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-25 11:26:30

Tyngddykarskor för Sveriges Armé märkta "Tre Kronor" nr. 47 omkring 1900-talets mitt, brons, impregnerad canvas och läder, hårt slitage, längd ca 34 cm  Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8818

Stänger: 2026-01-25 11:27:00

Diverse guld, defekt 18K Vikt: 7,6 g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8820

7 200 kr

Stänger: 2026-01-25 11:27:30

Ett par Örhängen 16x24mm, mönstrade 18K Vikt: 2,1 g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8821

2 000 kr

Guld / Örhängen Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-25 11:28:00

Ring med blå samt vit sten stl 17 bredd 1,5-5mm 18K Vikt: 1,3 g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8822

1 200 kr

Guld / Ringar Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-01-25 11:28:30

Ring med diamanter 7xca0,01ct stl 17 bredd 1,5-4mm, GFAB 18K Vikt: 1,9 g

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8823

1 800 kr

Stänger: 2026-01-25 11:29:00

Armbandsur Omega Genevé, serie nr . 39093022, ref nr. 136.0102, kaliber 1030, år 1975, manuell, repor på glas, inga tillbehör

Auktionsnummer: SE25.20260125.A8824

Stänger: 2026-01-25 11:29:30