Auktion pågår nu, 240 st utrop

Träffar: 3866   « Föregående 1 ... 186 187 [188] 189 190 ... 194 Nästa »

Ring med diamant 0,005ct, stl 17¼, tillverkad av Ge-Kå Rolf Kaplan Ab år 1974, vitguld, smärre slitage, 18K Vikt: 1,5 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66133

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2026-01-14 19:18:00

Armband med skarabéer i keramik, turkos glasyr, längd 19cm, bredd 26mm, Egyptiska stämplar, tillverkad 1976-77, silver 800/1000 Vikt: 39,5 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66134

Silver / Armband Östermalm

Stänger: 2026-01-14 19:18:30

Ring stl 18, 14K Vikt: 3,1 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66135

2 300 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2026-01-14 19:19:00

Örhängen med skarabéer i keramik, turkos glasyr, höjd 53mm, bredd 22mm, clips, Egyptiska stämplar, silver 800/1000 Vikt: 22,3 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66136

Silver / Örhängen Östermalm

Stänger: 2026-01-14 19:19:30

Brosch, längd 22mm, bredd 3mm, ristnummer 11391, 14K guld Vikt: 0,8 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66137

600 kr

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2026-01-14 19:20:00

Ring med diamant 0,005ct, stl 16½, något skev skena, 18K Vikt: 0,6 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66138

600 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2026-01-14 19:20:30

Brosch med safir samt seedpärlor, tillverkad av Hugo Strömdahl, Stockholm 1923, längd 50cm, bredd 6mm, 18K guld Vikt: 2,5 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66139

Guld / Broscher Östermalm

Stänger: 2026-01-14 19:21:00

Ring med vit sten, stl 18½, vitguld, 18K Vikt: 2,3 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66140

2 200 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2026-01-14 19:21:30

Herrur Certina Certidate, stål, manuell, 7301 024, 4407809, Ø34mm, skinnarmband 23cm, lås i gulmetall, bruksslitage.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66141

Klockor / Herrur Östermalm

Stänger: 2026-01-14 19:22:00

Herrur Citizen Crystal Seven, stål, automatisk, 7080310, Ø37mm, skinnarmband 23cm, lås i gulmetall, slitage, repor.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66142

Klockor / Herrur Östermalm

Stänger: 2026-01-14 19:22:30

Herrur Seiko Sea Horse, stål, automatisk, 7N0064, Ø35mm, skinnarmband 22cm, bruksslitage, repor.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66143

125 kr

Budledare: aaatt Antal bud: 2

Klockor / Herrur Östermalm

Stänger: 2026-01-14 19:23:00

Herrur Longines, stål, manuell, ref-nr:6263 17, serie-nr:10653297, Ø34mm, tidsenlig slitage, repor.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66144

200 kr

Budledare: antz02 Antal bud: 1

Klockor / Herrur Östermalm

Stänger: 2026-01-14 19:23:30

Bägare, så kallad "Dobbelbeaker", sannolikt Groningen 1620-1640-tal, höjd 11cm, åldersbetingat slitage, lagningar, silver. Vikt: 107,8 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66145

Konst & antikviteter / Övrigt Östermalm

Stänger: 2026-01-14 19:24:00

Kärl med lock, cloisonné, Kina, Qingdynastin, arkaiserande form med polykrom dekor, höjd inklusive hänkel 32,5cm, åldersbetingat slitage.  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66146

Keramik, porslin & glas / Asiatiskt Östermalm

Stänger: 2026-01-14 19:24:30

Ring med briljantslipad diamant ca 2,50ct, kvalitet ca Ca (N-O) /P2, inneslutningar som når ytan, sidostenar totalt ca 1,00ct, blandade slipningar, stl: 16½, 18K vitguld, vikt 9,4g Vikt: 9,4 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66147

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2026-01-14 19:25:00

Tavla, Karin Broos, gicléetryck, hund och kvinna, numrerad 12/90, signerad, bildyta 53x38cm, ej examinerad,  ram med några märken. Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66148

Konst & antikviteter / Grafik Östermalm

Stänger: 2026-01-14 19:25:30

Bägare,  Moskva, Ryssland, 1700-talets andra hälft, driven och ciselerad dekor av rocialler och fåglar, höjd 7,5cm, ej identifierad mästare, invändigt spår av förgyllning, botten med lagning, åldersbetingat slitage, silver. Vikt: 55,4 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66149

Stänger: 2026-01-14 19:26:00

Ring med topas samt diamanter, topas ca 2,25ct, briljantslipade diamanter 8 x ca 0,005ct samt 52 x 0,01ct, totalt ca 0,56ct, stl: 15½, 18K vitguld Vikt: 3,5 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66150

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2026-01-14 19:26:30

Armband Engelbert Petit Heart Bracelet Pave med diamanter, totalt ca 0,08ct, kvalitet ca TW(F-G)/VS, längd 17½ - 18½cm, 18K vitguld, nypris 11'500:- Vikt: 1,3 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66151

Guld / Armband Östermalm

Stänger: 2026-01-14 19:27:00

Hänge Engelbert Love Letter Pendant i form av ett H, med briljantslipade diamanter, totalt ca 0,08ct, kvalitet ca TW(G)/VS, höjd 13mm, 18K guld Vikt: 0,8 g

Auktionsnummer: SE1.20260114.A66152

Guld / Hängen & berlocker Östermalm

Stänger: 2026-01-14 19:27:30