Auktion pågår nu, 180 st utrop

Träffar: 4068   « Föregående 1 ... 78 79 [80] 81 82 Nästa »

6 Kaffeskedar, modell: Chippendale, 12cm, Guldsmedsaktiebolaget Gab, repor, silver 830/1000 Vikt: 81 g

Brosch med markasiter, längd: 52mm, bredd: 24mm, silver 830/1000 Vikt: 6,4 g

Brosch med markasiter, län...

Kedja Pansar, längd: 42,5cm, bredd: 1,5mm, silver 925/1000 Vikt: 2,7 g

Kedja Pansar, längd: 42,5c...

Kedja Pansar, längd: 60cm, bredd: 1,7mm, silver 925/1000 Vikt: 4,9 g

Kedja Pansar, längd: 60cm,...

Hänge hjärta med vit sten, längd: 20,8mm, bredd: 16,6mm, silver 835/1000 Vikt: 2 g

Hänge hjärta med vit sten...

Hänge med Madonnamotiv, längd: 33mm, bredd: 13,8mm, silver 800/100 Vikt: 2,4 g

Hänge med Madonnamotiv, l...

Ring, stl 15, bredd: 5,1mm, gravyr, 23K Vikt: 4,8 g

Minnesmynt, 50kr, All offentlig makt i Sverige utgår från folket, 1975,  plastetui, 925/1000 silver Vikt: 27 g

Hänge med camé, längd: 25,5mm, bredd: 20,2mm, 14K Vikt: 1,6 g

Hänge med camé, längd: 2...

Hänge med diamanter 6xca0,03ct, längd: 13mm, bredd: 6,8mm, vitguld, 14K  Vikt: 0,6 g

Hänge med diamanter 6xca0,...

Minnesmynt 100kr, Sveriges Riksdag Helgeandsholmen, 1983, plastetui defekt, 925/1000 silver Vikt: 16 g

Brosch, Ø42mm, Daisy, vit emalj, skadad, Anton Michelsen, Danmark, 925/1000 silver Vikt: 17,5 g

Brosch, Ø42mm, Daisy, vit ...

Ett par örhängen, Ø18mm, Daisy, vit emalj, Anton Michelsen, Danmark, sliten förgyllning, nagg på emalj, skruvlås, 925/1000 silver Vikt: 6,1 g

Ett par örhängen, Ø18mm,...

Ett örhänge, Ø18mm, Daisy, vit emalj, Anton Michelsen, Danmark, sliten förgyllning, nagg på emalj, skruvlås skevt,  925/1000 silver Vikt: 3,2 g

Ett örhänge, Ø18mm, Dais...

Ett örhänge, fjäder, längd 30mm, emalj, stämplat VP, clips, 925/1000 silver Vikt: 3,3 g

Ett örhänge, fjäder, lä...

Collier med konstgjorda pärlor, längd 46cm, Mallorca, 925/1000 silver Vikt: 9 g

Collier med konstgjorda pä...

Kedja, Pansar, längd 38cm, Balestra, förgyllt 925/1000 silver Vikt: 2 g

Kedja, Pansar, längd 38cm,...

Brosch, 65x36mm med gula stenar, två lösa, nagg, en sten saknas, förgylld, stämplad CH, importstämpel, 925/1000 silver Vikt: 12,9 g

Brosch med bärnsten, Ø41mm, stämplad Nils Erik From (1908-1986), Danmark, 925/1000 silver Vikt: 17,3 g

Brosch med bärnsten, Ø41m...

Collier, längd 61cm, med bärnstenshänge längd 60mm, nagg på baksida,  importstämpel, 835/1000 silver. Silvervikt 7g

Collier, längd 61cm, med ...

Brosch med bärnsten 39,3x26mm, 830/1000 silver. Bruttovikt 8,8g Vikt: 8,8 g

Brosch med bärnsten 39,3x2...

Brosch med bärnsten 44x25mm, GFAB, 830/1000 silver. Bruttovikt 10,7g Vikt: 10,7 g

Brosch med bärnsten 44x25m...

Brosch med bärnsten, längd 72mm, stämplad BH, repor, 828/1000 silver  Vikt: 7,3 g

Brosch med bärnsten, läng...

Brosch, blomma, 69x43mm, G Kaplan, år 1957, 830/1000 silver Vikt: 9,4 g

Brosch, vikingaskepp, 43x38mm, CGH, 925/1000 silver Vikt: 7 g

Ett par manschettknappar med blå emalj, Svea, Ø17mm, CGH, år 1954, slitage, 830/1000 sillver Vikt: 9,1 g

Bägare på fot, dekorerad med druvklasar, höjd 16cm, Ø80mm, Holland, gravyr, år 1891, lätta bucklor, svensk kontrollstämpel, 833/1000 silver Vikt: 137 g

Bägare på fot, dekorerad ...

Sked, längd 12cm, samiskt motiv med lösa ringar, Eric Lindbäck Nederkalix, år 1948, förgyllt blad, repor, 830/1000 silver  Vikt: 35,5 g

Sked, längd 12cm, samiskt ...

Soppslev, modell Snäck, längd 29cm, delvis förgylld, Finland, gravyr, år 1928, 813/1000 silver Vikt: 118,9 g

Soppslev, modell Snäck, l...

Armband, Bismarck, längd 19cm, slitage. 18K  Vikt: 2,9 g

Armband, Bismarck, längd 1...

Collier doserad Bismarck, längd 47cm, bredd 3,6-6,7mm, säkerhetskedja, 18K Vikt: 18 g

Collier doserad Bismarck, ...

4 ringar, 1 hänge (omgjord ring), gravyr, buckla, 18K  Vikt: 16,5 g

4 ringar, 1 hänge (omgjord...

Kedja pansar, längd 43cm, bredd 1,3mm, 18K Vikt: 3,3 g

Kedja pansar, längd 43cm, ...

Spelkonsol Game&Watch Nintendo Donkey Kong JR, modell DJ-101, serienr 20605682, bruksslitage, sliten originalförpackning.

Ring med åttkantslipade diamanter ca 0,12ctv, stl 17, GHA, 18K Vikt: 4,8 g

Ring med åttkantslipade di...

Leksak Uppdragbar trummande apa, 1930-tal, märkt Schuco Patent, Made in Germany, höjd ca 11cm, färgbortfall, nyckel.

Ring med odlad pärla, Ø6mm, stl 16½, importstämplad, 18K Vikt: 2 g

Ring med odlad pärla, Ø6m...

Nötknäppare, längd ca 11...

Flasköppnare Elefant, Jørgen Møller, Royal Copenhagen, Danmark, höjd ca 4,5cm, bruksslitage, stål.

Flasköppnare Elefant, Jør...

Skoborste Ekorre, Johannesen, Danmark, höjd ca 13cm, omärkt, trä.

Ring med briljantslipad diamant, ca 0,04ct, stl GFAB, 18K Vikt: 1,8 g

Skål, 10x10,5cm, höjd 4,5cm, signerad Vicke Lindstrand, etikettmärkt Kosta Boda, #71906, 1970-tal, lätta repor inuti, bärnstensfärgat glas  Skickas med paket.

Skål, 10x10,5cm, höjd 4,5...

Weekendbag Mulberry, scotchgrain, detaljer i läder och canvas, mått ca 54x33x40cm, en innerficka, adresstag numrerad 2125523, vintageskick, nötta hörn, nyckel och lås saknas, axelrem, dustbag, inga övriga tillbehör.  Skickas med postpaket.

3 skedar, längd 14cm, Rosenholm, 830/1000 silver Vikt: 69,4 g

3 skedar, längd 14cm, Rose...

Saltkar, höjd 14,5cm, fru Pepparson, nr 139, design Anita Nylund, Jie Grantofta, flintgods Skickas med paket.

Saltkar, höjd 14,5cm, fru ...

Telefonhållare Louis Vuitton, Louise, Noir, modell M68382, svart silikon, repor på gulmetall,  kvittokopia Birger Jarlsgatan, daterat 24/3/20, dustbag.

Telefonhållare Louis Vuitt...

Pepparkar, höjd 10cm, herr Pepparson, nr 137, design Anita Nylund, Jie Grantofta, flintgods Skickas med paket.

Pepparkar, höjd 10cm, herr...

Sillbytta med trälock, höjd 7cm, Ø10,5cm, design E. Jarup, nr 126/1 DECO, Hälsingborg, Sweden, missfärgning inuti, flintgods  Skickas med paket.

Sillbytta med trälock, hö...

Väska Louis Vuitton, NéoN...

Vas, höjd 10cm, bredd 11cm, P 3707C9, etsad dekor, kristall Skickas med paket.

Vas, höjd 10cm, bredd 11cm...