Auktion pågår nu, 89 st utrop

Träffar: 143   [1] 2 3 ... 8 Nästa »

Collier, Ankar,  hänge hänglås med stenar 2st saknas, längd ca 60cm, bredd 5mm, 14K Vikt: 24 g

Collier, Ankar, hänge hä...

4 Släta ringar graverade, Klackring med onyx graverad 18K  Vikt: 23,2 g

4 Släta ringar graverade, ...

Collier Bismarck doserat 47 cm, bredd 2-5mm, 18K  Vikt: 9,6 g

Collier Bismarck doserat 43,5cm, bredd 2-5mm, 18K Vikt: 8,8 g

Armband Bismarck med 5st berlocker, 19,5cm, bredd 4mm, 18K Vikt: 12,2 g

Ring med 6st små diamanter, stl 18¼, bredd 2-12mm, GFAB, 18K  Vikt: 2,5 g

Ring med 6st små diamanter...

Ring med ljusblå stenar, stl 16¼, bredd 5mm, 18K Vikt: 3,3 g

Ring med ljusblå stenar, s...

Hänge, kors, platt modell, 16x30mm, 18K  Vikt: 1,1 g

Hänge, kors, platt modell,...

Ring, GHA, små diamanter, stl 18, 18K  Vikt: 2,8 g

Ring, GHA, små diamanter, ...

Figurin katt Bitossi, design: Aldo Londi ur serien Rimini Blu, ca 19cm, höjd 11cm, italien, osignerad, stengods

Vas Bitossi, design: Aldo Londi ur serien Rimini Blu, höjd 16cm, italien, signerad 3030/60 Italy, stengods

Kruka/ytterfoder Bitossi, design: Aldo Londi ur serien Rimini Blu, höjd 10cm, italien, märkt 45135/32 Italy, stengods  Skickas med paket.

Hänkelskål, Gefle porslinsfabrik, design: Arthur Percy, 1930-/40-tal, Höjd: 10cm, bredd: 18cm, otydlig märkning, stengods, två mindre nagg Skickas med paket.

Hänkelskål, Gefle porslin...

Jardinjär Gefle porslinsfabrik, design: Arthur Percy, 1930-/40-tal, Höjd: 12cm, längd: ca 27cm, otydlig märkning, stengods,

Jardinjär Gefle porslinsfa...

Ett par Ljusstakar, Ø9,5cm, Gefle porslinsfabrik, 1930-/40-tal, Höjd: 4,5cmcm, nr 2853, stengods,

Ett par Ljusstakar, Ø9,5cm...

Vas Ekeby, design: Harald Östergren, Höjd: 11cm, bredd: ca 13cm Märkt: Ekeby 2750,  Skickas med paket.

Vas Ekeby, design: Harald ...

Vas med Fleur-de-lis-dekor, design: troligen Harald Östergren, Höjd 11cm, Märkt Ekeby 40, mindre nagg Skickas med paket.

Hänkelvas Gabriel Keramik, Art Deco, Höjd: 20cm, nr:68.Q, 1900-talets första hälft

Hänkelvas Gabriel Keramik,...

Hänkelvas Erik Mornils, Nittsjö, Art Deco, Höjd: 19cm, 855/13, 1900-talets första hälft, mindre nagg

Hänkelvas Erik Mornils, Ni...

Vas Gabriel Keramik, Art Deco, Höjd: 27cm, nr:242.Q, 1900-talets första hälft

[1] 2 3 ... 8 Nästa »