Auktion pågår nu, 660 st utrop

Träffar: 246   « Föregående 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 13 Nästa »

Mignon: sex moccaskedar i silver (830/1000). De är 98 mm långa och väger 47,4g. GAB1961. Bruksskick.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22848

600 kr

Budledare: promis Antal bud: 4

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:50:00

Sockerskål och gräddkanna i rokokostil. Höjd 55 - 80 mm. Silver 830/1000. Vikt: 206,2g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22849

2 600 kr

Silver / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:50:30

Haga: sex kaffeskedar i silver (830/1000). De är 110 mm långa och väger 62g. MEMA. Bruksskick.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22850

800 kr

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:51:00

Antik kaffesked i silver. Den är 135 mm lång och väger 9,1g. Tillverkad 1842 av Erik Linderoth i Umeå. Bomärkesgravyr.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22851

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:51:30

Finsk Chippendale: tårtspade/ kniv i silver med rostfritt blad. Den är 230 mm lång och väger 65g bto. Kultakeskus från 1992.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22852

Silver / Bestick Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:52:00

Armband i silver med människo- & (sjöo)djurmotiv i relief. Design David Andersen, Norge. Det är 25 mm brett, 19 cm långt och väger 42,2g. Kistlås & säkerhetskedja.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22853

Silver / Armband Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:52:30

Örhängen knutar i 14K guld. De är Ø 7,8 mm och väger 1,3g. Snurrebussar saknas, men nya i plast medföljer.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22854

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:53:00

Örhängen i 14K guld delvis matterade med vita stenar. De är 14,4 x 10,5 mm och väger 2,3g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22855

1 500 kr

Budledare: yguld1 Antal bud: 1

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:53:30

Örhängen fasetterade hängande droppar i 18K guld. De är 21,9 mm långa och väger 1,0g. En snurrebuss saknas, men en ny i plast medföljer.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22856

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:54:00

Hänge i 18K guld med en 6 mm´s odlad saltvattenspärla. Det är 24 mm långt inkl. fast ögla och väger 1,0g. Stämplat ALTON P9 (1965).

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22857

Guld / Hängen & berlocker Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:54:30

Mormorsring i 18K guld med ett graverat rosenmönster. Den är 3 - 5,8 mm bred, är i storlek 17¼ och väger 1,2g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22858

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:55:00

Hänge bjällra i 18K guld. Den är 11 mm lång inkl. ögla och väger 0,5g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22859

450 kr

Budledare: novart_1958 Antal bud: 1

Stänger: 2026-01-22 19:55:30

Diverse defekt guld 18K 1,3g bto.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22860

1 000 kr

Budledare: em_10 Antal bud: 5

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:56:00

Örhängen Kalevala "Merjalainen" i brons. De är totalt 42 mm långa.  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22861

50 kr

Budledare: rabarber Antal bud: 1

Fashion / Accessoarer Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:56:30

Vågigt collier i silver. Det är 3,5 - 5 mm brett, har ställbar längd 43 - 46 cm och väger 20,9g. Karbinhake. Stämplat GHA (Guldfynd) 925.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22862

Silver / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:57:00

Hänge i silver med en lila sten och markasiter i ett genombrutet mönster. Det är 39,6 mm långt inkl. ögla och väger 5,5g.

Auktionsnummer: SE73.20260122.A22863

Silver / Hängen & berlocker Umeå

Stänger: 2026-01-22 19:57:30

Ring i 18K guld med 3 x 0,01ct 8/8 slipade diamanter. Den är i storlek 17½, är 2 mm bred och väger 1,9g. Stenstorlek 0,03ct ingraverat. Stämplad I10 (1983), GD&Co (Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co AB Malmö), 18K, kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22864

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-29 19:00:00

Ring i 18K vitguld med 1 x c:a 0,03ct briljantslipad diamant. Den är i storlek 20, är 1,7 - 3 mm bred och väger 2,5g. Stämplad GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22865

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-01-29 19:00:30

Kedja Venezia i 18K guld. Den är 43 cm lång, 1 mm bred och väger 3,3g. Springring. Äldre kedja med ojämnheter och lagningar.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22866

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2026-01-29 19:01:00

Kedja Gles pansar i 14K guld. Den är 56 cm lång, 2,2 mm bred och väger 4,4g. Springring.

Auktionsnummer: SE73.20260129.A22867

3 000 kr

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2026-01-29 19:01:30

« Föregående 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 13 Nästa »