Auktion pågår nu, 347 st utrop

Träffar: 114   « Föregående 1 ... 3 4 [5] 6 Nästa »

Liten hjärtberlock i 18K guld. Den är 11,9 mm lång inkl. ögla och väger 0,16g. Stämplad 750

Auktionsnummer: SE73.20210128.A6820

75 kr

Budledare: flopitza Antal bud: 1

Smycken; berlockerUmeå

Stänger: 2021-01-28 19:40:00

Mönstrad ring i 18K guld med en vit sten. Den är 3,8 mm bred, är i storlek 16,25 och väger 2,7g. Tillverkad 1972 av Luleå Guldsmide Sandberg & Co . Kattfot

Auktionsnummer: SE73.20210128.A6821

Smycken; ringarUmeå

Stänger: 2021-01-28 19:40:30

Defekt guld 18K 5,0g Vikt: 5 g

Auktionsnummer: SE73.20210128.A6822

1 600 kr

Budledare: selling Antal bud: 1

SkrotguldUmeå

Stänger: 2021-01-28 19:41:00

Skev/ klämd ring i 14K guld med 36 diamanter á c.a 0,01ct (en saknas). Den är 2,5 - 12 mm bred, är i storlek c:a 17,75 och väger 3,1g. Stämplad 14K

Auktionsnummer: SE73.20210128.A6823

Smycken; ringarUmeå

Stänger: 2021-01-28 19:41:30

Bismarkcollier i 18K guld. Den är 44 cm lång, 3,5 - 7 mm bred och väger 11,9g. Kistlås. Tillverkad av Jo´ans Guld i Valskog. Kattfot

Auktionsnummer: SE73.20210128.A6824

Smycken; halskedjorUmeå

Stänger: 2021-01-28 19:42:00

Kantslipad pansarkedja i 14K gult guld. Den är 52 cm lång, 2,9 mm bred och väger 12,9g. Karbinhake. Stämplad 14K

Auktionsnummer: SE73.20210128.A6825

Smycken; halskedjorUmeå

Stänger: 2021-01-28 19:42:30

Defekt guld: 2,0g 14K & 1,8g 18K

Auktionsnummer: SE73.20210128.A6826

1 000 kr

Budledare: yguld Antal bud: 1

SkrotguldUmeå

Stänger: 2021-01-28 19:43:00

Skruvörhängen "droppar" i 18K guld. De är 22,2 mm långa och väger 2,1g. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20210128.A6827

650 kr

Smycken; örhängenUmeå

Stänger: 2021-01-28 19:43:30

Brosch i 18K guld med en blå sten. Den är 40 x 22 mm och väger 3,7g. Tillverkad 1963 av Guldvaruhuset Aktiebolag i Stockholm. Namn- & datumgravyr på baksidan

Auktionsnummer: SE73.20210128.A6828

Smycken; broscherUmeå

Stänger: 2021-01-28 19:44:00

Defekt guld 18K 2,7g Vikt: 2,7 g

Auktionsnummer: SE73.20210128.A6829

900 kr

Budledare: selling Antal bud: 2

SkrotguldUmeå

Stänger: 2021-01-28 19:44:30

Rejäl bismarkcollier i silver. Den är 45 cm lång, 6,9 - 11,8 mm bred och väger 35,5g. Kistlås. Stämplad GFAB 925.

Auktionsnummer: SE73.20210128.A6830

Smycken; halskedjorUmeå

Stänger: 2021-01-28 19:45:00

Flätad collier i silver. Den är 42 cm lång, c:a 8 mm bred och väger 16,0g. Springring. Stämplad GFAB, ITALY & 925

Auktionsnummer: SE73.20210128.A6831

Smycken; halskedjorUmeå

Stänger: 2021-01-28 19:45:30

Berlock i silver med en vit sten. Den är 41 mm lång inkl. ögla och väger 6,4g. Svenska importstämpel & 830

Auktionsnummer: SE73.20210128.A6832

50 kr

Budledare: Belazzar Antal bud: 1

Smycken; berlockerUmeå

Stänger: 2021-01-28 19:46:00

Herrur Jaeger Le Coultre i 18K guld utan band. Boett Ø 33,6 mm. Boett 937804 A. Manuellt urverk. Smårepigt plexiglas. Personnummergravyr på baksidan. Bruttovikt 23,67g. Ej öppnad. Servicebehov- går, men går för fort.

Auktionsnummer: SE73.20210128.A6833

KlockorUmeå

Stänger: 2021-01-28 19:46:30

Minnesmynt "ISHOCKEY VM 1989" i plastetui. Nominellt värde 1000 kr. 5,8g 21,6K

Auktionsnummer: SE73.20210128.A6834

2 300 kr

Budledare: khaldoon Antal bud: 2

SkrotguldUmeå

Stänger: 2021-01-28 19:47:00

Släta knoppörhängen i 18K guld. De är Ø 7,9 mm och väger 0,8g. Liten buckla på baksidan av ena örhänget- synd inte när man bär det.

Auktionsnummer: SE73.20210128.A6835

Smycken; örhängenUmeå

Stänger: 2021-01-28 19:47:30

Tennisarmband i 18K guld med cubic zirconia. Det är 18 cm långt, 2,5 mm brett och väger 4,1g. Kistlås. Stämplat 750 & GHA (Guldfynd). Fint skick!

Auktionsnummer: SE73.20210128.A6836

Smycken; armbandUmeå

Stänger: 2021-01-28 19:48:00

Ring i vitt guld 18K med en matterad blomma i rött guld med en briljant 0,02ct. Den är 2,6 - 12 mm bred, är i storlek 17,5 och väger 6,3g. Stämplad 18K. En klo är lite sned

Auktionsnummer: SE73.20210128.A6837

Smycken; ringarUmeå

Stänger: 2021-01-28 19:48:30

Bismarkarmband i 18K guld. Det är 20,5 cm långt, 5,3 mm brett och väger 10,7g. Kistlås. Tillverkat av Jo´ans Guld i Valskog. Tillverkartag / berlock "J´A".

Auktionsnummer: SE73.20210128.A6838

Smycken; armbandUmeå

Stänger: 2021-01-28 19:49:00

Pansarkedja i 18K guld. Den är 47,5 cm lång, 1,5 mm bred och väger 4,6g. Springring. Svenska importstämplar.

Auktionsnummer: SE73.20210128.A6839

1 600 kr

Smycken; halskedjorUmeå

Stänger: 2021-01-28 19:49:30