Fickur Waltham 14K, 48mm, defekt, innerboett i guld, saknar glas, 14K bruttovikt 81,8g.
Utropspris: 13 000 kr
Uppsala
Ring Ø17, bredd:8mm, satinerad yta, 14K 5,5g.
Utropspris: 4 000 kr
Uppsala
Ring Ø17, bredd:21mm, 14K 10,0g.
Utropspris: 7 400 kr
Uppsala
Ring Ø18¼, bredd:5mm, 14K 5,5g.
Utropspris: 4 000 kr
Uppsala
Ett par manschettknappar "SHM", 26mm, 14K 12,4g.
Utropspris: 9 000 kr
Uppsala
Brosch, 63mm, rosa stenar, fröpärlor, 9K 2,8g.
Utropspris: 1 100 kr
Uppsala
Hänge troligen hajtand, 28x22mm, 14K bruttovikt 3,6g.
Utropspris: 1 000 kr
Uppsala
Ett par manschettknappar, 23x8mm, trä, 14K bruttovikt 11,2g.
Utropspris: 3 600 kr
Uppsala
Omaka örhänge, blå sten, 5mm, 18K 0,4g.
Utropspris: 200 kr
Uppsala
Hänge "treklöver", 23mm, stenar, dekorerad baksida, 9K bruttovikt 4,8g.
Utropspris: 1 500 kr
Uppsala
Ett par manschettknappar, Hans Hansen Danmark, 19mm, 925/1000 Silver 33,2g.
Utropspris: 900 kr
Uppsala
Ett par manschettknappar, Mexico, 25x16mm, delvis trädekor, 925/1000 Silver 17,9g.
Utropspris: 300 kr
Uppsala
Ett par manschettknappar Siam/Thailand, 19x12mm, dekor, 925/1000 Silver 6,9g.
Utropspris: 150 kr
Uppsala
Ett par manschettknappar, blå emaljdekor, 16x12mm, naggad emalj, 18K 11,7g.
Utropspris: 10 600 kr
Uppsala
Utropspris: 1 kr
Uppsala
Böneband "Buddha" troligtvis nefrit, Kina, bredd:14mm.
Bud: 500 kr (1)
Budledare: klaselvis
Uppsala
Ametisthänge, 43x19mm, oädel metall.
Bud: 50 kr (1)
Budledare: 42896395
Uppsala
Ett par manschettknappar, Ø16mm, onyx, 1/20 14K Goldfilled.
Utropspris: 150 kr
Uppsala
Ett par skjortknappar, Ø8mm, onyx, förgyllda.
Utropspris: 50 kr
Uppsala
Utropspris: 50 kr
Uppsala