Träffar: 3753   « Föregående 1 ... 103 104 [105] 106 107 ... 188 Nästa »

Armring med vita stenar, 66x55mm, bredd 6-15mm, 14K, bruttovikt 14g

Hänge med Mynt, Dukat 1915, Franc IOS I.D.G Avstriae Imperator, Ø20mm, höjd hänge 40mm, ram runt mynt ej i guld, 23K, bruttovikt 5g Vikt: 5 g

Hänge med Mynt, Dukat 1915...

Fickur, Ø52mm, guld i boett och bakboett, defekt, 14K, bruttovikt 95,6g Vikt: 95,6 g

Fickur, Ø52mm, guld i boet...

Två fotringar med bjällror, Ø38mm, bredd1-7mm, buckliga, 23K Vikt: 7,6 g

Två fotringar med bjällro...

Halscollier, 33,5cm, bredd 1-25mm, gravyr, 23K Vikt: 7,7 g

Hänge med pärla och diamanter totalt 0,07ct enligt gravyr, 27-13mm, 18K bruttovikt 3,6g Vikt: 3,6 g

Hänge med pärla och diama...

Ring med vit sten, stl 18½, bredd 2-6mm, 14K bruttovikt 2,1g Vikt: 2,1 g

Ring med vit sten, stl 18½...

Ring med vita stenar, stl 20¼, bredd 2-4mm, 14K bruttovikt 1,9g Vikt: 1,9 g

Ett par örhängen med vita stenar, 16x4mm, buckliga, 14K bruttovikt 1,7g Vikt: 1,7 g

Ett par örhängen med vita...

Ett par örhängen med vita stenar, 14x2,5mm, 14K bruttovikt 1,5g Vikt: 1,5 g

Ett par örhängen med vita...

Ett par örhängen, 15x4,5mm, 14K Vikt: 1,1 g

Ett par örhängen, 15x4,5m...

Skulptur, björn, bruntonad glasmassa, Paul Hoff, Kosta, begränsad upplaga på 4500exemplar, signerad, stämpelmärkt, höjd 9cm, certifikat medföljer

Skulptur, björn, bruntonad...

Skulptur, blåval, blåtonad glasmassa, Paul Hoff, Kosta, begränsad upplaga på 8000exemplar, signerad, stämpelmärkt, höjd 7cm, certifikat medföljer

Skulptur, blåval, blåtona...

Skulptur, noshörning, blåtonad glasmassa, Paul Hoff, Kosta, begränsad upplaga på 8000 exemplar, signerad, stämpelmärkt, höjd 9cm, certifikat medföljer

Skulptur, noshörning, blå...

Skulptur, isbjörn, gröntonad glasmassa, Paul Hoff, Kosta, begränsad upplaga på 8000 exemplar, signerad, stämpelmärkt, höjd 9cm, certifikat medföljer

Skulptur, isbjörn, grönto...

Ring med blå sten, stl 17½, 2,5-10mm, ojämn skena, 18K bruttovikt 2,3g Vikt: 2,3 g

Ring med blå sten, stl 17...

Glasskulptur, ugglor,  Mats Johansson, höjd: 9cm, signerad

Glasskulptur, ugglor, Mats...

Glasskulptur, panda,  Mats Johansson, höjd: 11,5cm, signerad

Glasskulptur, panda, Mats ...

Glasskulptur, räv,  Mats Johansson, höjd: 10cm, signerad

Glasskulptur, räv, Mats J...

Jubileumsmynt, 2 stycken, 50 Kronor, Det Kungliga Bröllopet 19 Juni 1976, Ø 36mm slitage, 925/1000 silver, i etui Vikt: 53,4 g