Träffar: 4694   « Föregående 1 ... 104 105 [106] 107 108 ... 235 Nästa »

Diverse defekt/graverat guld i 18K. Vikt: 18,5g.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23037

15 000 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:20:00

Armband Bismarck i 18K guld. Det är 19 cm långt, 7,5 mm brett och väger 20,6g. Kistlås.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23038

19 500 kr

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:20:30

Defekt armring i 705/1000 guld. Vikt: 4,7g.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23039

4 000 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:21:00

Lång kedja i 18K guld: Pansar med navettformade detaljer. Den är 60 cm lång, 1,3 - 4 mm bred och väger 4,8g. Fint skick. Springring. Stämplad Uno-A-Erre, 750, svensk importstämpel.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23040

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:21:30

Armband S-länk i 18K guld. Det är 20 cm långt, 2,2 mm brett och väger 3,3g. Springring.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23041

2 700 kr

Budledare: em_10 Antal bud: 4

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:22:00

Diverse graverat guld i 18K. Vikt: 13,9g.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23042

13 000 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:22:30

Ring i 20K guld med vita (nötta) stenar. Vikt: 4,6g.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23043

4 000 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:23:00

Graverad ring i 23K guld. Vikt: 4,7g.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23044

5 600 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:23:30

Graverat guld i 18K. Vikt: 12,2g.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23045

11 000 kr

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:24:00

Ring i 18K röd- och vitguld med 3 x 0,02ct briljantslipade diamanter. Den är storlek 17, är 3 - 6,5 mm bred och väger 5,1g. Stenstorlek 0,06ct ingraverad.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23046

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:24:30

Creoler Ø 13 mm i 18K röd- och vitguld med 2 x 0,03ct diamanter. De är 3 - 7 mm breda, 14 mm långa och väger 4,9g. Fint skick. Stenstorlek 0,03 x 2 ingraverat.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23047

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:25:00

Ring i 18K guld med en ljusblå syntetisk spinell 12 x 8 mm. Den är i storlek 17½, är 3 - 8 mm bred och väger 4,0g. Naggade fasetter, men fin lyster ändå.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23048

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:25:30

Ring i 18K vitguld med 1 x c:a 0,015ct 8/8 slipad diamant. Den är i storlek 17¾, är 2,5 - 3 mm bred och väger 1,9g.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23049

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:26:00

Defekt guld i 18K. Vikt: 0,09g.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23050

75 kr

Budledare: sab28922 Antal bud: 1

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:26:30

Slipsnål i 18K guld. Den är 3,5 - 6 mm bred, 51 mm lång och väger 3,0g. Stämplad N10 (1987), DE (D.Ekström Sweden AB, Falköping), 18K och kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23051

Guld / Övriga smycken Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:27:00

Hängande örhängen i 18K guld. De är 3 - 5,5 mm breda, 36 mm långa och väger 0,9g. Snurrebussar saknas, men nya i plast medföljer.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23052

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:27:30

Ring i 18K guld med en odlad vit pärla Ø 7 mm. Den är i storlek 16¼, är 2,5 - 8 mm bred och väger 3,4g.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23053

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:28:00

Ring i 18K röd- och vitguld med 4 x c:a 0,02ct 8/8 slipade diamanter. Den är i storlek 19, är 4,5 mm bred och väger 5,2g. Stämplad N9 (1963), UGG (Guld & Gravyr AB, Umeå), 18K och kattfot. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23054

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:28:30

Collier i 18K guld: Ärtlänk med sötvattenodlade vita pärlor, integrerat hänge med fyrklöver och pärlor. Det är 40/42 cm långt, är 2,5 - 4 mm brett och väger 3,6g. Hängets längd 40 mm. Springring.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23055

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:29:00

Armring med utvändig mönstergravyr. Den är Ø 65 mm, 2,5 mm bred och väger 14,2g. Håller 16K i densitetstest.

Auktionsnummer: SE73.20260205.A23056

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2026-02-05 19:29:30