Träffar: 4694   « Föregående 1 ... 111 112 [113] 114 115 ... 235 Nästa »

Diverse defekt guld med stenar, 18K. Vikt: 18,5 g

Auktionsnummer: SE61.20260206.A25887

17 000 kr

Guld / Övrigt Eskilstuna

Stänger: 2026-02-06 11:43:00

6 skedar modell Rosenholm, GAB, R9/1967, O9/1964, längd 12 cm, 830/1000 silver. Vikt: 94,4 g

Auktionsnummer: SE61.20260206.A25888

1 800 kr

Silver / Bestick Eskilstuna

Stänger: 2026-02-06 11:43:30

6 skedar modell Rosenholm, GAB, 1960-tal, längd 12 cm, 830/1000 silver. Vikt: 97,8 g

Auktionsnummer: SE61.20260206.A25889

1 800 kr

Silver / Bestick Eskilstuna

Stänger: 2026-02-06 11:44:00

Sked, längd 18 cm, 830/1000 silver. Vikt: 39,7 g

Auktionsnummer: SE61.20260206.A25890

800 kr

Silver / Bestick Eskilstuna

Stänger: 2026-02-06 11:44:30

Ring i carmosé med ljusblå/lila sten samt diamanter 12xca0,059ct stl 17¼ bredd 2-14mm JSS (Jarl Sandin) Göteborg 1984, 18K Vikt: 6,4 g

Auktionsnummer: SE25.20260208.A8928

Guld / Ringar Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-02-08 11:00:00

Brosch/Medaljong Wiwen Nilsson i Art Deco-stil med caréslipade röda stenar samt gammalslipad diamant 1xca0,02ct, 30x43mm, troligen utbytt nål i metall, fotogömma, stämplad AN (Nilsson Ab Wiwen) signerad, Lund 1965 18K Vikt: 11,6 g

Auktionsnummer: SE25.20260208.A8929

Guld / Broscher Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-02-08 11:00:30

Armband Wiwen Nilsson, stavlänk längd 19,5cm, bredd 7mm, stavarnas mått 10x5mm, Lund år 1973, visst slitage, sterlingsilver 925/1000 med originalask (fläckar)  Vikt: 28,1 g

Auktionsnummer: SE25.20260208.A8930

Silver / Armband Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-02-08 11:01:00

Armband Wiwen Nilsson, stavlänk längd 16,5cm, bredd ca 4mm, stavarnas mått 5x3mm, Lund år 1974, visst slitage, sterlingsilver 925/1000 Vikt: 8,4 g

Auktionsnummer: SE25.20260208.A8931

Stänger: 2026-02-08 11:01:30

Armband mönstrat 18cm bredd 10mm, JSS (Sandin & Söner) Göteborg 1984, 18K Vikt: 22 g

Auktionsnummer: SE25.20260208.A8932

22 000 kr

Guld / Armband Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-02-08 11:02:00

Ring i carmosé med blå sten samt diamanter 10xca0,01ct stl 20 bredd 2-10mm GFAB 18K Vikt: 2,9 g

Auktionsnummer: SE25.20260208.A8933

2 800 kr

Stänger: 2026-02-08 11:02:30

Ring med blå stenar samt diamanter 4xca0,01ct stl 19 bredd 2,5mm 18K Vikt: 3,8 g

Auktionsnummer: SE25.20260208.A8934

3 800 kr

Stänger: 2026-02-08 11:03:00

Ring med blå sten stl 17½ bredd 3-11mm gravyr, troligen omarbetad, stämplad GUST W  Göteborg 1895, 18K Vikt: 4 g

Auktionsnummer: SE25.20260208.A8935

Stänger: 2026-02-08 11:03:30

Ring med svart sten stl 18 bredd 3-15mm, gravyr 18K Vikt: 5,1 g

Auktionsnummer: SE25.20260208.A8936

3 600 kr

Stänger: 2026-02-08 11:04:00

Ring slät stl 21 bredd 3mm små bucklor 23K (96,5%)  Vikt: 1,9 g

Auktionsnummer: SE25.20260208.A8937

2 400 kr

Stänger: 2026-02-08 11:04:30

Diverse silver, små defekter, med glas, gravyr silver 830/1000 Vikt: 13,7 g

Auktionsnummer: SE25.20260208.A8938

225 kr

Silver / Övriga smycken Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-02-08 11:05:00

Hänge i gulmetall med okänt material med flamingos 45x65mm, 1900-tal

Auktionsnummer: SE25.20260208.A8939

50 kr

Budledare: midas Antal bud: 2

Fashion / Accessoarer Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-02-08 11:05:30

Figurin Kvinna, höjd 24cm, defekt vid finger

Auktionsnummer: SE25.20260208.A8940

50 kr

Budledare: pinoo Antal bud: 2

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-02-08 11:06:00

Herrur Invicta 600ft-200m Ø40mm ref nr. 8928, automat, datum, stållänk, med repor och slitage

Auktionsnummer: SE25.20260208.A8941

500 kr

Budledare: yofo1 Antal bud: 1

Klockor / Herrur Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-02-08 11:06:30

Visningsexemplar i form av kassaskåp, i brons,  höjd 27cm, märkt C.A Rosengren Skickas med Bussgods eller PostNord

Auktionsnummer: SE25.20260208.A8942

Konst & antikviteter / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-02-08 11:07:00

2st Ringar, delvis med diamanter 20x0,01 samt ca 7x0,02, gravyr, 18K Vikt: 10 g

Auktionsnummer: SE25.20260208.A8943

9 800 kr

Guld / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2026-02-08 11:07:30