Auktion pågår nu, 702 st utrop

Träffar: 3314   « Föregående 1 ... 111 112 [113] 114 115 ... 166 Nästa »

2 ljusstakar, Festivo, höjd 12cm och ca 7,5cm, Timo Sarpaneva (1926-2006) för iittala, en etikettmärkt, klarglas Skickas med paket.

2 ljusstakar, Festivo, höj...

2 ljusstakar, Festivo, höjd 25cm, märkt TS, och 12cm, etikettmärkt, Timo Sarpaneva (1926-2006) för iittala, en etikettmärkt, klarglas Skickas med postpaket.

2 ljusstakar, Festivo, höj...

Bajonett, längd 33cm, EJ AB 419, tillverkad i Eskilstuna, på parerstången är det stämplat I.20 no 172, balja stämplad I.50, bruksslitage, repor, rost

Bajonett, längd 33cm, EJ A...

Bajonett med kavel i trä, ...

Objektiv, Nikon AF-S Nikkor 14-24mm 1:2.8G, med nano crystal-beläggning, snr: 217078, skyddslock, manual, fodral, kartong med stötmärken Skickas med postpaket.

Elgitarr, design by Fender Stratocaster, Squier, Standard series, sernr IC 061044427, år 2006, vinröd, made in Indonesia, gitarrband Ernie Ball, märken, lätta repor, mjukt fodral Skickas med Bussgods eller PostNord

2 Kaffeskedar, modell Olga, ca 12cm, 830/1000 silver  Vikt: 32,2 g

Plakett med gravyr, kedja defekt, 925/1000 silver Vikt: 48,8 g

Udda silverbestick, 3 matskedar 19-23cm, 2 moccaskedar 9,5-10cm, 1 gaffel 14cm, samtliga med Monogram, Silver  Vikt: 184,7 g

Silversked, 17cm, gravyr, Sjögren & Komstadius, Malmö, 1928-1964, Silver  Vikt: 32,8 g

Kniv med metallskaft 22cm, Gaffel 18cm, Sked 18cm med monogram slitet skick, märkt Constantin Féron för Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1871 Silver 830 bruttovikt Vikt: 125,6 g

8 Moccaskedar, 10cm, ena skeden 11,5cm, Ruben Johansson, Lidköping, 1950-60-tal, gravyr, Silver  Vikt: 90,8 g

Tre Moccaskedar, 9cm, Modell: Rosen, Silver 830/1000 Vikt: 23 g

5 matskedar, 18cm, modell:Rosenholm, GAB, 1996, 830/1000 Silver  Vikt: 201,8 g

5 Moccaskedar, Prinsess, 104mm, S830/1000 Vikt: 46,1 g

Två dopskedar, 14,4cm, graverade, S830/1000 Vikt: 57,4 g

Två dopskedar, 14,4cm, gra...

19 Matknivar i blandade modeller, bl a Ambassad, Spetsig Svensk, längd ca 18-20,5cm, blad i rostfritt stål, 830/1000 silver, bruttovikt 763,7gram Vikt: 763,7 g

9 Matknivar, längd ca 25cm, blad i rostfritt stål, defekter/lagningar med brun massa , 830/1000 silver, bruttovikt 625,0gram Vikt: 625 g

9 Matknivar, längd ca 25cm...

16 Matknivar, längd ca 25,5cm, modell Spetsig svensk, blad i rostfritt stål från Eskilstuna, monogram-gravyr, 830/1000 silver, bruttovikt 994,8gram Vikt: 994,8 g

16 Matknivar, längd ca 25,...

Serveringssked/sil, längd 18,5cm, Terslöse, danska silverstämplar, 830/1000 silver Vikt: 33,8 g

Serveringssked/sil, längd ...