Auktion pågår nu, 436 st utrop

Träffar: 4386   « Föregående 1 ... 157 158 [159] 160 161 ... 220 Nästa »

Retro Örhängen, ett par, metall (svag förgyllning), Rutilkvarts, längd 37 mm, bredd 14 mm

Auktionsnummer: SE74.20260127.A31082

25 kr

2026-01-27 19:31:30

Fashion / Accessoarer Kristianstad

Stänger: 2026-01-27 19:31:30

Retro Hänge Finland 1960-tal, silver, Kupittaan Kulta Oy, Åbo 1965, längd 36 mm, bredd 23,5 mm, svensk kontroll/importstämpel Vikt: 6,2 g

Auktionsnummer: SE74.20260127.A31083

Silver / Hängen & berlocker Kristianstad

Stänger: 2026-01-27 19:32:00

Armband, silver 830/1000, längd 18,5-19 cm, bredd 8 mm, tillverkarstämpel MEMA, kontrollstämpel  Vikt: 15,2 g

Auktionsnummer: SE74.20260127.A31084

Silver / Armband Kristianstad

Stänger: 2026-01-27 19:32:30

Hänge med Halskedja Pansarlänk, silver 925/1000, Carneol, hänge längd inkl. ögla 48,5 mm, bredd 10 mm, tillverkarstämpel SERIE Y, sten utan anmärkning, halskedja längd 42,5 cm Vikt: 5,8 g

Auktionsnummer: SE74.20260127.A31085

Silver / Kedjor & collier Kristianstad

Stänger: 2026-01-27 19:33:00

Silversmycken 830-925/1000, bl.a. Armband Bismarck med berlocker, längd 20 cm (förlängd), Ring med röd sten, Ø16½ mm, bredd 3,5-9,5 mm, Örhängen, ett par, sterling, Ø22,5 mm, skruvmodell Vikt: 29,4 g

Auktionsnummer: SE74.20260127.A31086

Silver / Armband Kristianstad

Stänger: 2026-01-27 19:33:30

Armring 1950-tal, silver, Atelje Waldemar Jonsson Skara, märkt HANDARBETE Waldemar SKARA SWEDEN, oval modell, öppningsbar, graverad dekor på ena halvan, inre mått 17 cm, bredd 21 mm, tillverkad 1957 Vikt: 48,1 g

Auktionsnummer: SE74.20260127.A31087

Silver / Armband Kristianstad

Stänger: 2026-01-27 19:34:00

Vintage Armband + Hänge/Brosch, silver, armband, längd 19 cm, bredd 12 mm, saknar stämplar, hänge/brosch längd inkl. ögla 40 mm, Ø33,5 mm  Vikt: 21 g

Auktionsnummer: SE74.20260127.A31088

Silver / Armband Kristianstad

Stänger: 2026-01-27 19:34:30

Vintage Brosch "Kaktusblomma", GEORG JENSEN DANMARK, sterling/silver 925/1000, modellnummer 227, mått 30,5x22 mm, fint skick  Vikt: 4,9 g

Auktionsnummer: SE74.20260127.A31089

Silver / Broscher Kristianstad

Stänger: 2026-01-27 19:35:00

Vintage Brosch 1950-tal, röd sten, längd 58 mm, bredd 39,5 mm, tillverkare Röijersten & Cederwall Stockholm 1954, sten utan anmärkning, fint skick  Vikt: 11,8 g

Auktionsnummer: SE74.20260127.A31090

Stänger: 2026-01-27 19:35:30

Vintage Brosch USA, Nefertiti, sterling/silver 925/1000, 1940/50-tal, förgyllning, mått 53,5x37,5 mm, tillverkare TRUART USA, svensk kontroll/importstämpel, fint skick  Vikt: 6,9 g

Auktionsnummer: SE74.20260127.A31091

Stänger: 2026-01-27 19:36:00

Broscher, 3 stycken, brons, Kalevala Koru Finland, varierande mått, oval brosch 62,5x30 mm, någon möjligen omärkt, vikt tillsammans 67 gram

Auktionsnummer: SE74.20260127.A31092

Stänger: 2026-01-27 19:36:30

Ring + Brosch, silver (bl.a. 935/1000), ring Ø17¼ mm, bredd 2,6-24,5 mm, skena med storleksändring, brosch mått 53,5x34,5 mm, några stenar saknas Vikt: 15,7 g

Auktionsnummer: SE74.20260127.A31093

Stänger: 2026-01-27 19:37:00

Vintage Hänge, större modell, gulmetall, färgade stenar, inlägg av emalj, längd inkl. ögla 92 mm, bredd 33 mm, uppbyggnad 10 mm, oidentifierat ursprung, vikt 23,2 gram

Auktionsnummer: SE74.20260127.A31094

Konst & antikviteter / Övrigt Kristianstad

Stänger: 2026-01-27 19:37:30

Vintage Silversmycken, bl.a Hänge med Halskedja Irrgång, blå sten, tillverkarstämpel KP (Alton Guldvaru Ab), längd inkl. ögla 46 mm, bredd 26 mm, kedja längd 44,5 cm Vikt: 14,5 g

Auktionsnummer: SE74.20260127.A31095

Stänger: 2026-01-27 19:38:00

Set - Halsband & Armband, Guldfynd, trefärgad modell, silver 925/1000, längd 45 & 19,5 cm, bredd 5,5 mm, sparsamt använda Vikt: 15,2 g

Auktionsnummer: SE74.20260127.A31096

Stänger: 2026-01-27 19:38:30

Silvermynt Finland, 10 Markkaa 1967 (Jubileum 1917-1967), silver 900/1000, Ø35 mm, förvaras i sin ursprungliga myntficka tillsammans med information. Vikt: 24 g

Auktionsnummer: SE74.20260127.A31097

Övrigt Kristianstad

Stänger: 2026-01-27 19:39:00

Halskedjor, silver 925/1000, 4 stycken, en med förgyllning, längd 45-50 cm, normalt använt skick  Vikt: 19,3 g

Auktionsnummer: SE74.20260127.A31098

Stänger: 2026-01-27 19:39:30

Pärlcollier, odlade sötvattenspärlor, doserad modell, Ø3,5-7,5 mm, blåvitrosa ton, lås "Rosett" i silver 835/1000 (16x7,5 mm), Markasiter, längd 46,5 cm Vikt: 12,5 g

Auktionsnummer: SE74.20260127.A31099

Stänger: 2026-01-27 19:40:00

Vintage Brosch, silver 830/1000, tillverkarstämpel (M), modellnummer 133, mått 33x17 mm Vikt: 5,7 g

Auktionsnummer: SE74.20260127.A31100

125 kr

2026-01-27 19:40:30

Stänger: 2026-01-27 19:40:30

Vintage Örhängen, ett par, silver 830/1000, oidentifierad tillverkarstämpel, modellnummer 364, Ø17 mm, modell med clips  Vikt: 7,3 g

Auktionsnummer: SE74.20260127.A31101

Silver / Örhängen Kristianstad

Stänger: 2026-01-27 19:41:00