Träffar: 4694   « Föregående 1 ... 157 158 [159] 160 161 ... 235 Nästa »

8 Bordskedar modell Prins Albert, 18,5cm, AB Gense, kattfot 830/1000 silver. OBS ÄNDRAD BESKRIVNING Vikt: 469,9 g

Auktionsnummer: SE28.20260210.A2476

Silver / Bestick Luleå

Stänger: 2026-02-10 16:23:30

4 Bordsgafflar modell Prins Albert, 18cm, AB Gense, kattfot 830/1000 silver Vikt: 189,4 g

Auktionsnummer: SE28.20260210.A2477

3 600 kr

Silver / Bestick Luleå

Stänger: 2026-02-10 16:24:00

Kniv med stålblad modell Prins Albert, 21cm, AB Gense, kattfot 830/1000 silver Vikt: 73,9 g

Auktionsnummer: SE28.20260210.A2478

500 kr

Silver / Bestick Luleå

Stänger: 2026-02-10 16:24:30

6 Kaffeskedar modell Snäck, 11,5cm, 830/1000 silver Vikt: 55,7 g

Auktionsnummer: SE28.20260210.A2479

1 100 kr

Silver / Bestick Luleå

Stänger: 2026-02-10 16:25:00

Gaffel 11,5cm modell Snäck, 830/1000 silver Vikt: 8,2 g

Auktionsnummer: SE28.20260210.A2480

175 kr

Silver / Bestick Luleå

Stänger: 2026-02-10 16:25:30

Sked modell Tornedal, gravyr, Mema, kattfot 830/1000 silver Vikt: 26 g

Auktionsnummer: SE28.20260210.A2481

500 kr

Silver / Bestick Luleå

Stänger: 2026-02-10 16:26:00

Herrur Omega 14K manuell Ø33,5mm, svag gravyr, armband i stål

Auktionsnummer: SE28.20260210.A2482

7 000 kr

Klockor / Herrur Luleå

Stänger: 2026-02-10 16:26:30

Mugg Mumin Midsommar / Juhannus (säsongsmugg sommaren 2016). Motivet kommer bland annat från boken "Farlig Midsommar". Stämplad by Arabia 2016. Snr: IP11?5. Höjd 8 cm, Ø8,5 cm, rymmer 0,3L. Etikettmärkt

Auktionsnummer: SE28.20260210.A2483

Keramik, porslin & glas / Övrigt Luleå

Stänger: 2026-02-10 16:27:00

Mugg Mumin Kvällsdopp / Iltauinti (säsongsmugg sommaren 2019). Motivet kommer från serien "Den ensliga ön". Stämplad by Arabia 2019. Höjd 8 cm, Ø 8,5 cm, rymmer 0,3L. Snr: CR0619. Etikettmärkt.

Auktionsnummer: SE28.20260210.A2484

Stänger: 2026-02-10 16:27:30

6 Vinglas Orrefors Kristall 16,5cm Ø8,5cm, modell Karolina, design Gunnar Cyrén

Auktionsnummer: SE28.20260210.A2485

650 kr

Budledare: mape38 Antal bud: 2

Stänger: 2026-02-10 16:28:00

3 Vinglas Orrefors Kristall 16,5cm Ø8,5cm, 2 med nagg, modell Karolina, design Gunnar Cyrén Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE28.20260210.A2486

Stänger: 2026-02-10 16:28:30

6 Snapsglas Orrefors Kristall 11cm, modell Karolina, design Gunnar Cyrén

Auktionsnummer: SE28.20260210.A2487

600 kr

Stänger: 2026-02-10 16:29:00

5 Snapsglas Orrefors Kristall 11cm, modell Karolina, design Gunnar Cyrén

Auktionsnummer: SE28.20260210.A2488

500 kr

Stänger: 2026-02-10 16:29:30

6 Portvinsglas Orrefors Kristall 9,5cm, modell Karolina, design Gunnar Cyrén

Auktionsnummer: SE28.20260210.A2489

600 kr

Stänger: 2026-02-10 16:30:00

5 Portvinsglas Orrefors Kristall 9,5cm, modell Karolina, design Gunnar Cyrén

Auktionsnummer: SE28.20260210.A2490

500 kr

Stänger: 2026-02-10 16:30:30

Vas Kinesisk 1900-talets början Famille Verte, 19,5cm hög

Auktionsnummer: SE28.20260210.A2491

50 kr

Budledare: pinoo Antal bud: 1

Keramik, porslin & glas / Asiatiskt Luleå

Stänger: 2026-02-10 16:31:00

Bojan med lock från mitten av 1900-talet, 16cm hög, tejprester, stämpel  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE28.20260210.A2492

50 kr

Budledare: pinoo Antal bud: 1

Stänger: 2026-02-10 16:31:30

Skål med sked sent 1900-tal, stämpel

Auktionsnummer: SE28.20260210.A2493

25 kr

Budledare: pinoo Antal bud: 1

Stänger: 2026-02-10 16:32:00

Saltripa i Tenn "Kirun" Lars Pirak Jokkmokk, 40x35mm, gravyr "AVD 57"

Auktionsnummer: SE28.20260210.A2494

200 kr

Övrigt Luleå

Stänger: 2026-02-10 16:32:30

Lars Pirak Konstmapp "Cal Art 91", 12st offset tryck samt infoblad, bland annat "Rengärdet", "Rajden går", "Jokkmokks Marknad", "Tjuonavägge", "Den Vita Renen", "Cårå" och "Renskiljning". 30cm X 40cm, Oramade Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE28.20260210.A2495

Konst & antikviteter / Grafik Luleå

Stänger: 2026-02-10 16:33:00