Auktion pågår nu, 109 st utrop

Observera att föremålen på nedanstående nätauktion kan komma att strykas med kort varsel då det är en pantauktion. Läs mer under Villkor, Villkor på andra språk
Alla föremål på våra internetauktioner säljs i befintligt skick. Köparprovision om 15% tillkommer på slaget belopp.

Träffar: 3746   « Föregående 1 ... 156 157 [158] 159 160 ... 188 Nästa »

Skål, Kosta Boda, Atoll av Anna Ehrner, höjd 7,5cm, Ø 17,5cm, glas Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE18.20240508.R31336

Aktuellt bud

125 kr

2024-05-08 14:09:00

Budledare: - Antal bud: -

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Solna

Stänger: 2024-05-08 14:09:00

2 st Fat, ca Ø23,5-24cm, handmålade organisk dekor, upphängningsögla, stengods, nagg.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE18.20240508.R20397

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Solna

Stänger: 2024-05-08 14:09:30

Burk med lock, Piffi, formgivare Britta Mellander-Jungermann, för Uppsala Ekeby, höjd ca 10-12cm, krackelering, märkt.  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE18.20240508.R32483

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Solna

Stänger: 2024-05-08 14:10:00

Skål, Orrefors, Corona av Lars Hellsten, höjd ca 11,5cm, Ø19mm, repig, etikettmärkt, signerad.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE18.20240508.R32482

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Solna

Stänger: 2024-05-08 14:10:30

Vas med polykrom dekor av blommor, Nila Alingsås, ca 17cm, Ø ca 5,5cm, bruksskick, repig, märkt. Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE18.20240508.R32452

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Solna

Stänger: 2024-05-08 14:11:00

Pokalglas, Satellite, Bertil Vallien för Kosta Boda, polykromt glas, höjd: 17,5cm, Ø11,5cm i ovankant, etikettmärkt, signerad och numrerad 99372 Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE18.20240508.R32449

Keramik, porslin & glas / Övrigt Solna

Stänger: 2024-05-08 14:11:30

Skål, Satellite, Bertil Vallien för Kosta Boda, polykromt glas, Ø21cm, höjd: ca 11cm, signerad och numrerad 59252, små repor invändigt i botten Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE18.20240508.R32448

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Solna

Stänger: 2024-05-08 14:12:00

Diverse svenska mynt, 1kr, 2kr och 5kr, Ø24,9-34mm, silver 400/1000 Vikt: 1241,5 g

Auktionsnummer: SE18.20240508.R32443

Aktuellt bud

3 000 kr

2024-05-08 14:12:30

Budledare: redrum Antal bud: 1

Silver / Övrigt Solna

Stänger: 2024-05-08 14:12:30

Hänge med text

Auktionsnummer: SE18.20240508.R32441

Aktuellt bud

25 kr

2024-05-08 14:13:00

Budledare: - Antal bud: -

Silver / Hängen & berlocker Solna

Stänger: 2024-05-08 14:13:00

Mynt, 5kr, Till minne av tvåkammarriksdagens tillkomst 1866, Gustaf VI Adolf Sveriges Konung 1966, Ø34mm, med certifikat i plastetui, silver 400/1000 Vikt: 17,8 g

Auktionsnummer: SE18.20240508.R32440

Silver / Övrigt Solna

Stänger: 2024-05-08 14:13:30

Tårtspade med blomsterdekor, 23cm, Stiltenn Sven Carlsson, år: 1959, silver 830/1000 Vikt: 68,8 g

Auktionsnummer: SE18.20240508.R32439

Aktuellt bud

500 kr

2024-05-08 14:14:00

Budledare: - Antal bud: -

Silver / Bestick Solna

Stänger: 2024-05-08 14:14:00

Mynt, 2kr, Gustavus V Rex, Suecia Memor 1638 1938, Ø31mm, silver 800/1000 Vikt: 15 g

Auktionsnummer: SE18.20240508.R32418

Aktuellt bud

75 kr

2024-05-08 14:14:30

Budledare: - Antal bud: -

Silver / Övrigt Solna

Stänger: 2024-05-08 14:14:30

Mynt, 5kr, Gustaf V Sveriges Konung med folket för fosterlandet, Sveriges Riksdag 1435 1935, Ø35,9mm, i plastetui, silver 900/1000 Vikt: 25 g

Auktionsnummer: SE18.20240508.R32419

Silver / Övrigt Solna

Stänger: 2024-05-08 14:15:00

Mynt, 10kr, Plikten framför allt 1882 11 XI 1972, Gustaf VI Adolf Sveriges Konung, Ø32mm, silver 835/1000 Vikt: 18,3 g

Auktionsnummer: SE18.20240508.R32426

Silver / Övrigt Solna

Stänger: 2024-05-08 14:15:30

Mynt, 50kr, Konung Carl XVI Gustaf Drottning Silvia, 19 juni 1976, Ø36mm, silver 925/1000 Vikt: 27 g

Auktionsnummer: SE18.20240508.R32427

Aktuellt bud

150 kr

2024-05-08 14:16:00

Budledare: redrum Antal bud: 1

Silver / Övrigt Solna

Stänger: 2024-05-08 14:16:00

Silverföremål, defekta, gravyr, ena gaffel och kniv med stålblad, silver 813-830/1000 Vikt: 331,4 g

Auktionsnummer: SE18.20240508.R32192

Aktuellt bud

1 400 kr

2024-05-08 14:16:30

Budledare: redrum Antal bud: 1

Silver / Övrigt Solna

Stänger: 2024-05-08 14:16:30

Diverse silver, med stenar, trasigt, silver 830/1000 Vikt: 71,1 g

Auktionsnummer: SE18.20240508.R32179

Aktuellt bud

400 kr

2024-05-08 14:17:00

Budledare: redrum Antal bud: 1

Silver / Övrigt Solna

Stänger: 2024-05-08 14:17:00

Platta, 80x20mm, gravyr,. silver 830/1000.  Vikt: 7,8 g

Auktionsnummer: SE18.20240508.R32907

Aktuellt bud

50 kr

2024-05-08 14:17:30

Budledare: aga2017 Antal bud: 1

Silver / Övrigt Solna

Stänger: 2024-05-08 14:17:30

Fat, Gabriel Sweden, keramik med koboltblå glasyr, Ø20cm, nr: 1037-038, nagg Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE18.20240508.R32901

Aktuellt bud

50 kr

2024-05-08 14:18:00

Budledare: aga2017 Antal bud: 1

Keramik, porslin & glas / Övrigt Solna

Stänger: 2024-05-08 14:18:00

Mynt, 10kr, 1972, silver 835/1000 Vikt: 17,9 g

Auktionsnummer: SE18.20240508.R32895

Aktuellt bud

100 kr

2024-05-08 14:18:30

Budledare: redrum Antal bud: 1

Silver / Övrigt Solna

Stänger: 2024-05-08 14:18:30