Träffar: 3308   « Föregående 1 ... 149 150 [151] 152 153 ... 166 Nästa »

18 Skedar, 1 Servettring, udda, gravyr, silver 830/1000 Vikt: 345,7 g

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94194

2 400 kr

Budledare: redrum Antal bud: 1

Silver / Bestick Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:28:00

Sked, Jerusalem, 11,5cm, silver 925/1000 Vikt: 13 g

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94195

75 kr

Budledare: eltita Antal bud: 1

Silver / Bestick Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:28:30

Sparbössa i form av äpple, höjd 12,5cm, Stig Lindberg (1916-1982), Gustavsbergs studio, 1950-tal, lätt färgbortfall, nagg på lövet, chamotterat stengods, etikettmärkt

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94196

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:29:00

Figurin, Uggla, ur serien Minerva, höjd 6cm, Edward Lindahl, 1960-tal, Gustavsberg Studio, etikettmärkt, signerad E.L, keramik Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94197

Stänger: 2024-05-07 12:29:30

Vas, höjd ca 18cm, Ø6cm, Argenta 1029 III, design Wilhelm Kåge Gustavsberg, fiskdekor i silver, micronagg vid mynning   Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94198

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:30:00

Vas, höjd 23cm, Ø12-16cm, Margareta Hennix, Gustavsbergs Studio, modell blåklocka, 1960-tal, genomgående spricka, handmålad keramik Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94199

Stänger: 2024-05-07 12:30:30

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94200

Keramik, porslin & glas / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:31:00

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94201

Stänger: 2024-05-07 12:31:30

Ljusstake, Skultuna, Opaque Objects, mässing, höjd: 16,5cm, bottenplattans bredd: 7cm, stämpelmärkt, smärre repor Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94202

Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:32:00

Vas, höjd 20cm, Ø64mm, Karneval, design Stig Lindberg, Gustavsbergs Studio, 256.X, målare Sigrid Richter, mynningsnagg och nagg nedtill och undertill, fajans Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94203

Stänger: 2024-05-07 12:32:30

Figurin, flicka med höns, Goebel, porslin, höjd: ca 13,5cm, märkt i botten

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94204

275 kr

Budledare: marvin2015 Antal bud: 10

Stänger: 2024-05-07 12:33:00

Figurin, pojke med leksakshäst, MJ Hummel, Goebel, porslin, höjd: ca 11,5cm, märkt i botten, litet nagg vid bottenplatta

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94205

Stänger: 2024-05-07 12:33:30

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94206

Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:34:00

Ljusstake, mässing, höjd: ca 22cm, bottenplattans bredd: 16cm, repor och nagg Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94207

100 kr

Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:34:30

Vas, höjd 17cm, bredd 24,5cm, Karneval, design Stig Lindberg, Gustavsbergs Studio, 231L, målare Marianne Preissler, litet mynningsnagg och litet nagg undertill, fajans Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94208

Stänger: 2024-05-07 12:35:00

Miniatyrvas, höjd 38mm, signerad Stig Lindberg, Gustavsbergs Studio, glaserat stengods

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94209

300 kr

Stänger: 2024-05-07 12:35:30

Vas, höjd 21,5cm, bredd 15cm, Karneval, design Stig Lindberg, Gustavsbergs Studio, 230-J, målare Eva Regvall Carlsson, litet mynningsnagg, fajans Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94210

Stänger: 2024-05-07 12:36:00

Clutch, Louis Vuitton, Utility Supple Clutch Damier Graphite, canvas med läderdetaljer, mått ca 27x19,5x3,5cm, modellnummer N60324, snr: R15210, gott skick, kvittokopia 2021 Louis Vuitton Birger Jarlsgatan 9900kr, inga tillbehör

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94211

Fashion / Accessoarer Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:36:30

Skål, höjd 9,5cm, Ø18,5cm, kronskålen, Gunnar Nylund, Rörstrand, porslin med gulddekor Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94212

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Skanstull

Stänger: 2024-05-07 12:37:00

7 muggar, höjd 10cm, Ø10cm,

Auktionsnummer: SE16.20240507.A94213

Stänger: 2024-05-07 12:37:30