Auktion pågår nu, 665 st utrop

Träffar: 188   [1] 2 3 4 Nästa »

Herrur Oris Divers, stål, automatisk, Ø45mm, safirglas, refnr: 7609, ristnr: 1299 148902, länk 22,5cm, bruksskick, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61024

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:39:00

Damur 18K, manuell, Ø15mm, länk i bismarcksmodell 17,5cm, slitage/fungerar ej, 18K

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61025

Aktuellt bud:

4 600 kr

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:39:30

Herrur 14K i boett, defekt, bruttovikt: 16g

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61026

Aktuellt bud:

1 800 kr

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:40:00

Herrur IWC, 18K i boett, automatisk, Ø34mm, plexiglas, slitage, defekt urverk, läderband, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61027

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:40:30

Herrur Omega, stål, quartz, 36x36mm, original plexiglas, dag, datum, sekundvisare, kaliber 1310, ca år 1976, läderband ej original, behov av service/rengöring, batteribyte, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61028

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:41:00

Herrur Tissot, stål, automatisk, Ø33mm, plexiglas, ca 1940-tal, tygband ej original, liten sekundvisare, krackeleringar i glaset, servicebehov, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61029

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:41:30

Herrrur Seiko, Alarm-Chronograph, digital/analog, 31x31mm, ref: H357-5020, serienr050196, läderband ej original, behov av service/rengöring och batteribyte, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61030

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:42:00

Fickur Eterna, 14K, metall i innerboett, Ø45mm, plexiglas, liten sekundvisare, bruksskick, bruttovikt: 59,8g

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61036

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:45:00

Hängur Certina, gulmetall, manuell, Ø31mm, plexiglas, vit urtavla, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61039

Aktuellt bud:

275 kr

Budledare: Matss

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:46:30

Hängur Certina, gulmetall, manuell, Ø35mm, plexiglas, vitsilvrig urtavla, skrapmärken, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61040

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:47:00

Fickur RW, savonette, manuell, Ø52mm, plexiglas, 20 mikron gulddoublé, klockkedja doublé 26cm, etui.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61041

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:47:30

Damur Certina, DS Pro, stål/gulmetall, quartz, Ø26mm, vit urtavla, datum, sekundvisare, stållånk 13,5cm, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61043

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:48:30

Armbandsur Jacob Jensen, stål, quartz, Ø31mm, refnr: 871, serienr: 10718, safirglas, vitsilvrig urtavla, datum, läderband 22cm, bandet har släppt i limmning, batteribyte, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61044

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:49:00

Damur Tissot, PRX, stål/gulmetall, quartz, Ø26mm, vit urtavla, refnr: P 340 G, datum, sekundvisare, läderband ej original 20cm, batteribyte inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61046

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:49:30

Armbandsur Rado Jubile, Sapphire, stål/tungsten, quartz, Ø34mm, vit urtavla, datum, sekundvisare, stållänk 17,5cm, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61051

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:50:00

Damur Bifora, 14K i boett, manuell, Ø19mm, plexiglas, flexlänk i gulmetall, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61056

Aktuellt bud:

750 kr

Budledare: Smith2014

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:51:00

Damur Certina, 18K i boett, manuell, Ø16mm, plexiglas, länk i gulmetall 17,5cm, bruttovikt: 22,4g, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61061

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:52:30

Damur Arsenal, 18K i boett, manuell, 17x22mm, plexiglas, länk i svart metall ej original, 15cm, lås fungerar ej, bruttovikt: 15,9g, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61075

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:59:30

Damur Certina, 18K i boett och länk, quartz, Ø18mm, plexiglas, vit urtavla, länk 17cm, batteribyte, bruttovikt: 25,3g, binga tillbehör.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61079

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 12:01:30

Herrur Pulsar, stål, quartz, Ø43mm, kronograf, datum, sekundvisare, brunt läderband 24cm, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61084

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 12:04:00

Damur Magnific, 18K i boett, manuell, Ø16mm, läderband 19cm, bruttovikt: 8,7g, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61089

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 12:06:30

Fickur Seeland, 14K, savonette, innerboett i metall, manuell, Ø52mm, gravyr,  klockkedja i gulmetall, 27cm, bruttovikt: 101,5g, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61092

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 12:08:00

Damur Tissot, 18K i boett, manuell, Ø20mm, plexiglas, läderband ej original, 20cm, bruttovikt: 12,9g, etui, vitguld 18K

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61093

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 12:08:30

Damur Tissot, 18K i boett, quartz, 16x16mm, plexiglas, gravyr, läderband 19,5cm, batteribyte, bruttovikt: 9,7g, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61095

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 12:09:30

Damur Monitor, 14K i boett, manuell, Ø16mm, plexiglas, svart läderband 19,5cm, bruttovikt: 9,2g, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61096

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 12:10:00

Damur Maurice Lacroix, stål/doublé, quartz, Ø25mm, safirglas, vit urtavla, refnr: 75416, serienr: AC95041, länk 17cm, extra länkbitar 20mm, manual, bok, box, ytterkartong.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61098

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 12:11:00

Damur Tissot 18K i boett och länk, quartz, Ø24mm,  guldfärgad urtavla, datum, sekundvisare, länk i X-länksmodell 16,5cm, batteribyte, bruttovikt: 24,5g, etui, 18K

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61099

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 12:11:30

Damur Seiko Solar, gulmetall, quartz, Ø32mm, datum, ref: V137-0BB0, serienr: 480514, repor på glas, batteribyte

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61147

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 12:33:30

Damur Miba, defekter, länk saknas, boett 14K, bruttovikt: 10,9gram (boett + glas 4,3gram)

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61189

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 12:53:30

Damur Lanco, 18K i boett och länk, manuell, 15x15mm, plexiglas, repor på glas, länk ej original, 16,5cm, skevheter,  bruttovikt: 23,1g, 18K

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61268

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 13:30:00

Damur Ø20mm, 14K i boett 18K i länk, manuell, plexiglas, gravyr, defekter,  bruttovikt: 13,6g, 14/18K

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61336

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 14:02:30

Damur Tisssot, 18K, manuell, Ø20mm, plexiglas, länk saknas, bruttovikt: 10,3g, vitguld 18K

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61358

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 14:13:30

Herrur Casio MTD-1037, quartz, datum, ca Ø38mm, stållänk, länkens innermått 18,5cm, i behov av batteribyte, repor och färgbortfall.

Auktionsnummer: SE18.20200603.A30471

Klockor   Solna

Stänger: 2020-06-03 14:14:00

Herrur Tissot PRC 200, quartz, datum, ca Ø40mm, referensnummer T461, serienummer RKN-BG-65730M, stållänk med viklås, länkens innermått 16,5cm, i behov av batteribyte/service, trög krona, repor och märken.

Auktionsnummer: SE18.20200603.A30472

Klockor   Solna

Stänger: 2020-06-03 14:14:30

Herrur Victorinox, quartz, datum, stål, ca Ø40mm, referensnummer 241569, serienummer 131213865, stållänk med viklås, länkens innermått ca 19cm, mindre bruksslitage, repor.

Auktionsnummer: SE18.20200603.A30473

Klockor   Solna

Stänger: 2020-06-03 14:15:00

Herrur Calvin Klein, quartz, kronograf, datum, stål, ca Ø43mm, referensnummer K2G 276/00, läderband, slitage, repor

Auktionsnummer: SE18.20200603.A30474

Klockor   Solna

Stänger: 2020-06-03 14:15:30

Herrur Roamer Solothurn, 18K, quartz, ca Ø32mm, referensnummer 807957, serienummer 247, läderband, spänne ej guld, går ej, smärre bruksslitage, ytliga repor, bruttovikt 23,7g

Auktionsnummer: SE18.20200603.A30476

Klockor   Solna

Stänger: 2020-06-03 14:16:00

Fickur, manuell, liten sekundvisare, ca Ø47mm, innerboett av guld, går ej, repor. 14K, bruttovikt 79,7g

Auktionsnummer: SE18.20200603.A30477

Klockor   Solna

Stänger: 2020-06-03 14:16:30

Damur Michael Kors, quartz, kronograf, datum, stål, ca Ø38mm, referensnummer MK5221, serienummer 251006, stållänk med viklås, länkens innermått ca 16cm, smärre slitage, ytliga repor, defekt kronograf.

Auktionsnummer: SE18.20200603.A30478

Klockor   Solna

Stänger: 2020-06-03 14:17:00

Herrur Michael Kors, quartz, kronograf, datum, stål, ca Ø43mm, referensnummer MK8072, serienummer 111306, stållänk med viklås, länkens innermått ca 18cm, smärre slitage, ytliga repor.

Auktionsnummer: SE18.20200603.A30479

Klockor   Solna

Stänger: 2020-06-03 14:17:30

Damur Record Geneve, 14K, manuell, ca Ø21mm, pansarlänk i 18K, ca 18cm inkl. ur, bredd 5mm, gravyr, repor. Bruttovikt 17,3g

Auktionsnummer: SE18.20200603.A30728

Klockor   Solna

Stänger: 2020-06-03 16:09:00

Damfickur Halda med monogramgravyr, manuell, liten sekundvisare, ca Ø40mm, innerboett av guld, slitage, mindre bucklor. 18K, bruttovikt 51,7g

Auktionsnummer: SE18.20200603.A30733

Klockor   Solna

Stänger: 2020-06-03 16:11:30

Damur Omega, manuell, plexiglas, ca Ø20mm, armlänk x-länk, länkens ca innermått 17cm, repor. 18K, bruttovikt 28,1g

Auktionsnummer: SE18.20200603.A30738

Klockor   Solna

Stänger: 2020-06-03 16:14:00

Damur Omega, 14K, manuell, plexiglas, ca Ø18mm, med armband x-länk, armbandets innermått ca 16cm, Kurt Ek, Stockholm, 1954, repor, slitage. 18K, bruttovikt 21,6g

Auktionsnummer: SE18.20200603.A30804

Klockor   Solna

Stänger: 2020-06-03 16:45:30

Damur Certina vitguld, manuell, ca Ø15mm, boettnummer 885991, innermått ca 16cm, repor, urtavla med fläckar. 18K, bruttovikt 32,3g

Auktionsnummer: SE18.20200603.A30805

Klockor   Solna

Stänger: 2020-06-03 16:46:00

Damur, 19mm, Tissot, manuell, 18K, band ej guld

Auktionsnummer: SE2.20200604.A53971

Aktuellt bud:

1 100 kr

Budledare: Smith2014

Klockor   City

Stänger: 2020-06-04 12:21:00

Mormorsur, 36mm, fungerar ej, ytterhölje i silver 800/1000

Auktionsnummer: SE2.20200604.A54019

Aktuellt bud:

25 kr

Klockor   City

Stänger: 2020-06-04 12:44:00

Armbandsur Hugo Boss,37 x 37mm, repigt glas, quartz men batteribyte krävs, HB 20.1.14.2005, snr 1.677.173, stål, läderband

Auktionsnummer: SE2.20200604.A54033

Klockor   City

Stänger: 2020-06-04 12:51:00

Herrur Tissot Antimagnetique, 35mm, manuell, sekundvisare, flexband metall, repigt plexiglas.

Auktionsnummer: SE2.20200604.A54034

Aktuellt bud:

600 kr

Budledare: vican238

Klockor   City

Stänger: 2020-06-04 12:51:30

[1] 2 3 4 Nästa »