Auktion pågår nu, 32 st utrop

Träffar: 3161   [1] 2 3 ... 159 Nästa »

Gammaldagsmönstrad ring i 18K guld. Den är 7,5 mm bred, är i storlek 21¼ och väger 11,1g. Tillverkad 1981 av Åhmans Guld i Umeå. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240620.A17276

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-06-20 19:00:00

Ring i 18K guld med en rosaröd sten (nött i fattningen). Den är 2,8 - 9,5 mm bred, är i storlek 16½ och väger 1,6g. Tillverkad 1969 av J Petterssons Eftr Juvelerar AB i Stockholm.

Auktionsnummer: SE73.20240620.A17278

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-06-20 19:01:00

Singaporekedja i 21K guld. Den är 46,5 cm lång, 1,4 mm bred och väger 2,2g. Springring. Stämplad 21K.

Auktionsnummer: SE73.20240620.A17279

1 500 kr

Budledare: wfr65 Antal bud: 4

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2024-06-20 19:01:30

Berlock

Auktionsnummer: SE73.20240620.A17280

Guld / Hängen & berlocker Umeå

Stänger: 2024-06-20 19:02:00

Diverse defekta smycken: 1,2g 9K & 2,0g 18K inkl. blå sten.

Auktionsnummer: SE73.20240620.A17281

1 000 kr

Budledare: yguld1 Antal bud: 1

Guld / Övrigt Umeå

Stänger: 2024-06-20 19:02:30

Pansarkedja i 18K guld. Den är 45 cm lång, 1,7 mm bred och väger 5,3g. Springring. Stämplad NG 750.

Auktionsnummer: SE73.20240620.A17282

3 200 kr

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2024-06-20 19:03:00

Berlock

Auktionsnummer: SE73.20240620.A17283

1 400 kr

Stänger: 2024-06-20 19:03:30

Berlock

Auktionsnummer: SE73.20240620.A17284

Stänger: 2024-06-20 19:04:00

Berlock

Auktionsnummer: SE73.20240620.A17285

Stänger: 2024-06-20 19:04:30

Berlock

Auktionsnummer: SE73.20240620.A17286

Stänger: 2024-06-20 19:05:00

Berlock i 18K guld med en droppformad sötvattenspärla. Den är 16,3 mm lång inkl. ögla och väger 0,7g. Stämplad 750.

Auktionsnummer: SE73.20240620.A17287

Stänger: 2024-06-20 19:05:30

Berlock i 18K guld med en odlad pärla. Den är 14,8 mm lång inkl. ögla och väger 0,7g. Stämplad ESM (Svedboms i Vetlanda), 18K & kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20240620.A17288

Stänger: 2024-06-20 19:06:00

Örhängen i 18K guld. De är Ø 5,9 mm och väger 0,5g. Snurrebussar saknas, men nya i plast medföljer.

Auktionsnummer: SE73.20240620.A17289

300 kr

Budledare: wfr65 Antal bud: 1

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2024-06-20 19:06:30

Örhängen

Auktionsnummer: SE73.20240620.A17290

350 kr

Budledare: wfr65 Antal bud: 1

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2024-06-20 19:07:00

Krokörhängen i 18K guld med droppformade sötvattenspärlor. De är 26 mm långa och väger 2,5g bto. Stämplade 750.

Auktionsnummer: SE73.20240620.A17291

Guld / Örhängen Umeå

Stänger: 2024-06-20 19:07:30

Armband med sötvattenspärlor och en berlock i 18K guld med kristaller. Berlocken är 15,4 mm lång inkl. nyckelringsögla och väger 0,5g. Det är 6,8 mm brett och c:a 18 cm långt. Trätt på fjädrande gummisnöre.

Auktionsnummer: SE73.20240620.A17292

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2024-06-20 19:08:00

Ihålig pansarkedja i 18K guld. Den är 55 cm lång, 3,7 mm bred och väger 8,2g. Karbinhake. Stämplad GHA (Guldfynd) & 750. Ser ut att väga typ fyra gånger mer än den gör.

Auktionsnummer: SE73.20240620.A17293

Guld / Kedjor & collier Umeå

Stänger: 2024-06-20 19:08:30

Berlock

Auktionsnummer: SE73.20240620.A17294

Stänger: 2024-06-20 19:09:00

Bismarkarmband i 18K guld med tre hjärtberlocker. Det är 18,2 cm långt, 3 mm brett och väger 2,8g. Springring. Stämplat GHA (Guldfynd) 750.

Auktionsnummer: SE73.20240620.A17295

Guld / Armband Umeå

Stänger: 2024-06-20 19:09:30

Ring i vitt guld 14K med diamanter 2 x c:a 0,03ct & 1 x c:a 0,04ct. Den är 1,7 - 6,2 mm bred, är i storlek 18 och väger 2,8g. Stämplad 585. Stenstorleken 010 ingraverad.

Auktionsnummer: SE73.20240620.A17296

Guld / Ringar Umeå

Stänger: 2024-06-20 19:10:00

[1] 2 3 ... 159 Nästa »