Träffar: 129   [1] 2 3 ... 7 Nästa »

Glasskulptur Orrefors Elefant, Olle Alberius, höjd ca 10cm, signerad, 4849 111, etikettmärkt, repor,  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2600

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-07-28 11:42:00

7st Ölglas Kosta Boda, Friendship, design Ulrica Hydman Vallien höjd 21,5cm

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2625

350 kr

Budledare: annah Antal bud: 1

Keramik, porslin & glas / Övrigt Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-07-28 11:54:30

Karraff i glas Rydberg höjd ca 24cm, skadad kant med ej tillhörande propp, 1900-tal  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2626

Stänger: 2024-07-28 11:55:00

Figurin i porslin Flicka med hundvalp Nao, höjd 19,5cm

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2627

25 kr

Budledare: jina_ Antal bud: 1

Stänger: 2024-07-28 11:55:30

Ett par Figuriner Engelska hundar, efter engelsk förlaga (troligen södra europa eller England, omärkta), troligen flintgods, bemålade, 1900-talets första hälft,med krackeleringar, slitage och små nagg

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2629

Stänger: 2024-07-28 11:56:30

Figurin i porslin Flicka, Nao höjd 22cm, 1900-tal

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2630

75 kr

Stänger: 2024-07-28 11:57:00

Ett par Ljusstakar Rosenthal i porslin, modell Maria höjd ca 6cm

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2631

25 kr

Budledare: leichel1956 Antal bud: 1

Stänger: 2024-07-28 11:57:30

Karaff North Crystal Eero Rislakki

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2632

Stänger: 2024-07-28 11:58:00

Ljuslykta på fot i glas  Saara Hopea, Sirkku Kumela-Lehtonen, Riihimäki, Finland höjd 26 cm, smärre slitage, ca 1970-tal Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2633

Stänger: 2024-07-28 11:58:30

Fat Arabia Kristinestad 1649 märkt G 135, 13x13cm

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2634

50 kr

Budledare: tommyhhh Antal bud: 2

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Göteborg Mölndal

Stänger: 2024-07-28 11:59:00

Vas med henkel Tyskland, glaserat lergods, 1960/70-tal, mönstrad geometrisk dekor, smärre slitage, höjd ca 30cm  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2635

Stänger: 2024-07-28 11:59:30

Väggrelief Upsala Ekeby av Irma Yourstone, i glaserad lergods, modell 1071 Y, 27,5x20,5cm, ca 1970-tal

Auktionsnummer: SE25.20240728.A2638

Stänger: 2024-07-28 12:01:00

Kristallskål, Gunnar Cyrén, Orrefors,

Auktionsnummer: SE23.20240728.A6365

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Linköping

Stänger: 2024-07-28 19:34:00

Skål Kosta, höjd ca 5cm, bredd 12cm, signerad, numrerad, flertal nagg  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240730.A95944

50 kr

Budledare: s1221s Antal bud: 3

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2024-07-30 12:52:30

Vas Windpipe, Bertil Vallien, Boda, glas, signerad, numrerad 48172, höjd ca 17cm.  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240730.A95946

200 kr

Budledare: aga2017 Antal bud: 1

Stänger: 2024-07-30 12:53:30

Skulptur Floral Fantasy, Mats Jonasson, Målerås, glas, höjd ca 14cm, signerad, numrerad 34019, etikettmärkt.  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240730.A95949

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2024-07-30 12:55:00

Parfymflaska, höjd ca 6cm inkl skev propp, längd 6cm, porslin

Auktionsnummer: SE16.20240730.A95951

125 kr

Budledare: gunnars Antal bud: 7

Keramik, porslin & glas / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-07-30 12:56:00

2 Chokladskålar Christmas, Royal Copenhagen, höjd ca 6,5cm, Ø10,5cm, porslin, originalkartong.  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240730.A95954

Stänger: 2024-07-30 12:57:30

3 Fat, Svenska Rödlistan, fjälluggla, grönfläckig padda. större ekbock, Rörstrand, Ø10cm, porslin, originalkartong. Nypris ca 699kr Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240730.A95955

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Skanstull

Stänger: 2024-07-30 12:58:00

Ovalt fat Svenska Rödlistan, mjältbräken, Rörstrand, 18cm, porslin, originalkartong. Nypris ca 499kr Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240730.A95957

Stänger: 2024-07-30 12:59:00

[1] 2 3 ... 7 Nästa »