Auktion pågår nu, 32 st utrop

Träffar: 127   [1] 2 3 ... 7 Nästa »

Bordslampa Rosdala glasbruk, grönt glas, höjd 33cm, fot Ø15cm, fungerar vid test.

Auktionsnummer: SE26.20240623.A214

175 kr

Budledare: busskoll Antal bud: 3

Keramik, porslin & glas / Övrigt Malmö Amiralsgatan

Stänger: 2024-06-23 14:34:00

Glasvas grönt röktonat glas, 40-tal, höjd 20 cm Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE26.20240623.A215

200 kr

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Malmö Amiralsgatan

Stänger: 2024-06-23 14:34:30

Vas, Open Minds, Artist´s choice from Kosta Boda, svart, Ulrica Hydman-Vallien, handmålad, signerad nr: 7040716, höjd: 35cm

Auktionsnummer: SE26.20240623.A216

Stänger: 2024-06-23 14:35:00

Vas, Carl Einar Borgström för Ystad Tenn, år 1936, ca 26cm, smärre bruksrepor/bucklor, limmad träbotten, Tenn

Auktionsnummer: SE26.20240623.A223

Stänger: 2024-06-23 14:38:30

Vas Bing & Gröndahl, höjd 13,5cm, nr 157 Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE9.20240625.A69406

200 kr

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Göteborg Nordstan

Stänger: 2024-06-25 11:00:00

Skål, Corona, Lars Hellsten för Orrefors, slipat kristallglas, höjd: 9,5cm, Ø14,5cm

Auktionsnummer: SE9.20240625.A74277

100 kr

Stänger: 2024-06-25 13:03:00

Tekopp med fat, Mason's, England Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE9.20240625.A74282

150 kr

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Göteborg Nordstan

Stänger: 2024-06-25 13:05:30

Mattallrik, Star fluted Christmas, Royal Copenhagen, Ø27cm, Nyskick i kartong

Auktionsnummer: SE9.20240625.A74283

300 kr

Stänger: 2024-06-25 13:06:00

Jultallrik, Nr 1, Ø21,5cm, design Sven Jonson, benporslin, Gustavsberg 1971, orginalkartong

Auktionsnummer: SE9.20240625.A74284

200 kr

Stänger: 2024-06-25 13:06:30

 Karaff i kristall med propp, höjd ca 22cm

Auktionsnummer: SE9.20240625.A74298

200 kr

Keramik, porslin & glas / Övrigt Göteborg Nordstan

Stänger: 2024-06-25 13:13:30

Skål, White fluted half lace Royal Copenhagen, mått ca19x16,5cm

Auktionsnummer: SE9.20240625.A74299

250 kr

Stänger: 2024-06-25 13:14:00

Skål, Orrefors, höjd 15cm, Ø22cm, bruksskick, etikettmärkt, kristall. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240625.R61290

200 kr

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2024-06-25 13:41:30

Två fat Aspen Luminarc, ca 19cm, dekor av löv i relief  Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240625.R62422

25 kr

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Skanstull

Stänger: 2024-06-25 13:42:00

Ett par figuriner, höjd 19,5cm - 23cm, troligen Staffordshire, polykrom dekor, krackeleringar, slitage, fläckar Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20240625.R60852

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2024-06-25 13:43:30

Starkvinsglas på fot, höjd ca 10cm, Ø5cm, ojämn kant Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20240625.R62437

25 kr

Keramik, porslin & glas / Övrigt Skanstull

Stänger: 2024-06-25 13:44:00

Mugg, Mumin, Muminmuggen Kärlek, som ursprungligen släpptes 1996, stämplad, Arabia, höjd 8 cm, Ø8,5 cm, rymmer 0,3L, QC0722,Kärlek är en av de mest populära Muminmuggarna som fortfarande tillverkas, och den är fortfarande en av de fem mest sålda muggarna, nr 12 Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240625.A33555

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-25 14:40:30

Mugg, Mumin, Muminmuggen Kärlek, som ursprungligen släpptes 1996, stämplad, Arabia, höjd 8 cm, Ø8,5 cm, rymmer 0,3L, QC0621, Kärlek är en av de mest populära Muminmuggarna som fortfarande tillverkas, och den är fortfarande en av de fem mest sålda muggarna, nr 12 Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240625.A33556

Stänger: 2024-06-25 14:41:00

Auktionsnummer: SE11.20240625.A33557

Stänger: 2024-06-25 14:41:30

Mugg, Mumin, My på ängen, Arabia, Lilla My på ängen släpptes till försäljning den 8.2.2022. Lilla My får redan sin fjärde figurmugg i ordning, höjd 8 cm, Ø8,5 cm, rymmer 0,3L, nr 113 Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240625.A33558

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Malmö Centralen

Stänger: 2024-06-25 14:42:00

Mugg, Mumin, Lilla My fick en ny mugg på våren 2015. Den röda muggen är den tredje som föreställer Lilla My. Tillverkningen av muggen upphörde 2021, Arabia, höjd 8cm, Ø8,5cm, rymmer 0,3L, QC0821, nr 7 Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE11.20240625.A33559

Stänger: 2024-06-25 14:42:30

[1] 2 3 ... 7 Nästa »