Auktion pågår nu, 253 st utrop

Träffar: 2109   « Föregående 1 ... 93 94 [95] 96 97 ... 106 Nästa »

Diverse smycken i silver, örhängen, större hamrad klot-modell, diameter 10 mm, hänge S, höjd inkl. ögla 18 mm, halskedja Pansar, längd 40,0 cm, bredd 1 mm, fint skick Vikt: 5,6 g

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5864

Smycken; örhängen   Kristianstad

Stänger: 2019-11-26 19:19:30

Armring, 18K guld, rund, slät, ej öppningsbar modell, Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab, Malmö 1957, massiv, inre gravyr slipas bort Vikt: 26,2 g

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5865

Smycken; armband   Kristianstad

Stänger: 2019-11-26 19:20:00

Halskedja, silver 835/1000, halvstel mönstrad modell, kort längd 37,5 cm, bredd 2,7 mm, tjocklek 1,5 mm, fint skick Vikt: 12,9 g

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5866

Smycken; halskedjor   Kristianstad

Stänger: 2019-11-26 19:20:30

Halskedja x-länk, 18K guld, doserad modell, längd 43,0 cm, bredd 5 - 6,5 mm, en liten lagning längst ut vid änden Vikt: 13,6 g

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5867

Stänger: 2019-11-26 19:21:00

Hänge Hjärta, 18K guld, dekor Tro, Hopp & Kärlek, höjd inkl. ögla 20 mm, bredd 14 mm, tjocklek 4 mm, slät baksida, uppklippt ögla Vikt: 1,2 g

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5868

Smycken; berlocker   Kristianstad

Stänger: 2019-11-26 19:21:30

Halskedja Pansar, silver 925/1000, Guld Carlsén Ab (CCC), längd 50,0 cm, bredd 8 mm, tjocklek 3 mm Vikt: 65 g

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5869

Stänger: 2019-11-26 19:22:00

Armband Pansar, silver 925/1000, inre omkrets 19,5 cm, bredd 5,5 mm, tjocklek 2 mm Vikt: 15,4 g

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5870

Smycken; armband   Kristianstad

Stänger: 2019-11-26 19:22:30

Armband Bismarck, 18K guld, Sävsjö Guldsmeds AB 1968, inre omkrets 18,0 cm, bredd 5 mm, tjocklek 1,5 mm Vikt: 9,4 g

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5871

Smycken; armband   Kristianstad

Stänger: 2019-11-26 19:23:00

Klackring, 18K guld, svart sten med ytslitage, Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab, Malmö 1962, Ø20,5 mm, bredd 4-13 mm Vikt: 4,4 g

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5872

Smycken; ringar   Kristianstad

Stänger: 2019-11-26 19:23:30

Armband, silver 835/1000, delvis matterad modell, inre omkrets 17,0 cm, bredd 6 mm Vikt: 12,2 g

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5873

Smycken; armband   Kristianstad

Stänger: 2019-11-26 19:24:00

Ring, 18K vitt och rött guld, diamant 0,02ct, Guldsmed Björn Nilsson AB, Kristianstad 2017, Ø16,75 mm, bredd 3-6 mm, gravyr slipas bort Vikt: 4,8 g

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5874

Smycken; ringar   Kristianstad

Stänger: 2019-11-26 19:24:30

Halskedjor med hängen, 2 st, silver 925/1000, ett med integrerat hänge med ljusgröna stenar, längd 46,0 cm, den rundade kedjan längd 44,5 cm, hjärt-medaljongens bredd 19 mm, mönstrad på båda sidor Vikt: 20,6 g

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5875

Stänger: 2019-11-26 19:25:00

Ring, 18K guld, blå sten, Guld Carlsén Ab, Ø18,75 mm, bredd 1,5 - 11 mm, smärre ytslitage på stenen Vikt: 1,2 g

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5876

Smycken; ringar   Kristianstad

Stänger: 2019-11-26 19:25:30

Ring, 18K guld, Bronsil AB (SGP), Ø20,0 mm, bredd 1,5 - 3,5 mm Vikt: 1,8 g

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5877

Aktuellt bud:

575 kr

Budledare: tutteli

Smycken; ringar   Kristianstad

Stänger: 2019-11-26 19:26:00

Örhängen, 14 par, silver, varierande mått och tillverkare Vikt: 11,2 g

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5878

Aktuellt bud:

175 kr

Budledare: wfr65

Stänger: 2019-11-26 19:26:30

Ring, 18K guld, vit sten, otydliga stämplar, Ø16,75, bredd 1,5 - 4,5 mm Vikt: 0,9 g

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5879

Aktuellt bud:

325 kr

Budledare: Lykke1

Smycken; ringar   Kristianstad

Stänger: 2019-11-26 19:27:00

Ring, 8K guld (333/1000), diamant 0,005ct, Ø18,25 mm, bredd 1-7 mm, ojämn skena bak på ringen   Vikt: 1,5 g

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5880

Smycken; ringar   Kristianstad

Stänger: 2019-11-26 19:27:30

Diverse smycken, silver 925/1000, ring med mönstrad front och svart sten, Ø18,75 mm, bredd 3-22 mm, hänge med bärnsten, hängets höjd 23 mm, hänge med vit sten, Guldfynd, höjd inkl. ögla 18 mm Vikt: 10,3 g

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5881

Smycken; ringar   Kristianstad

Stänger: 2019-11-26 19:28:00

Ring, 18K guld, delvis mönstrad, saknar tillverkarstämpel, Ø19,25 mm, bredd 2-4 mm Vikt: 2,1 g

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5882

Smycken; ringar   Kristianstad

Stänger: 2019-11-26 19:28:30

Ringar, 2 st, 18K guld, slät modell, Ø18,5 mm, gravyrer Vikt: 6,2 g

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5883

Aktuellt bud:

1 975 kr

Smycken; ringar   Kristianstad

Stänger: 2019-11-26 19:29:00