Auktion pågår nu, 110 st utrop

Träffar: 50   « Föregående 1 [2] 3 Nästa »

Ring i 18K guld med tre vita stenar (nötta). Den är 2,2 - 4,3 mm bred, är i storlek 18¼ och väger 4,0g. Tillverkad 1969 av KG Markströms Guldsmeds AB i Uppsala. Kattfot.

Berlock "hjärta med graverat mönster" i 18K guld. Blank baksida. Den är 17,6 mm lång inkl. ögla och väger 0,5g. Stämplad 18K.

Berlock "hjärta med graver...

Örhängen "delvis matterade delfiner" i 18K guld. De är 6,7 x 5 mm och väger 0,4g. Snurrebussar saknas, men nya i plast medföljer.

Örhängen "delvis matterad...

Berlock "allseende ögat" i 14K guld. Den är 17,7 mm lång inkl. ojämn ögla och väger 0,7g. Stämplad 585.

Berlock "allseende ögat" i...

Halskedja i vitt & gult guld 18K. Den är 50 cm lång, 2 mm bred och väger 3,1g. Springring. Stämplad 750.

Rörörhängen i 18K guld. De är 20 x 2 mm och väger 1,0g. Stämplade 750.

Rörörhängen i 18K guld. ...

Caméberlock i 18K guld. Den är 18 mm lång inkl. ögla och väger 0,8g. Stämplad SGS 750.

Caméberlock i 18K guld. De...

Berlock "hjärta" i 18K guld. Den är 14,8 mm lång inkl. ögla och väger 0,9g. Stämplad ALTON 18K.

Berlock "hjärta" i 18K gul...

Ring i 18K guld med ett graverat blomstermönster. Den är 3,8 - 10,8 mm bred, är i storlek 16½ och väger 2,7g. Tillverkad av Isaks Gravyrsmedja i Kolsva. Stämplad 18K. Gravyr.

Diverse defekta smycken 18K 5,8g

Två ringar 18K 13,3g. Gravyrer.

Två ringar 18K 13,3g. Grav...

Veneziakedja i 18K guld. Den är 42,5 cm lång, 1,15 mm bred och väger 5,1g. Karbinhake. Stämplad GFAB (Guldfynd) & 750.

Halskedja i 9K guld. Den är 45 cm lång, 3,7 mm bred och väger 14,1g. Stämplad RJC 375.

Halskedja i 9K guld. Den ä...

Bismarkarmband i 18K guld. Det är 18,5 cm långt, 5 mm brett och väger 7,1g. Kistlås. Tillverkat 1969 av Smyckeateljé G Kovaleff i Vänge. Kattfot.

Pansararmband i silver. Det är 21 cm långt, 5,7 mm brett och väger 15,6g. Karbinhake. Stämplat GHA (Guldfynd) & 925.

Kantslipat pansararmband i silver. Det är 22 cm långt, 10,6 mm brett och väger 41,3g. Karbinhake. Stämplat 925.

Kantslipad pansarkedja i silver. Den är 49,5 cm lång, 11 mm bred och väger 84,7g. Karbinhake. Stämplad 925.

Diverse defekta smycken: 15,2g 18K & 3,1g 23K.

Diverse defekta smycken: 1,0g 18K inkl. pyttesten, två ihoplödda ringar 18K & 20K 7,4g & 4,5g 23K.

Diverse defekta smycken 18K 9,9g.