Träffar: 194   [1] 2 3 ... 10 Nästa »

Träfigur i samisk klädsel. LARS ENARSSON (1888-1963), skuret trä, signerad L.E, höjd: 132mm  Vikt: 0 g

Träfigur i samisk klädsel...

Träfigur i samisk klädsel. LARS ENARSSON (1888-1963), skuret trä, signerad L.E, höjd: 129mm Vikt: 0 g

Träfigur i samisk klädsel...

Sockerskål, gräddkanna och kakfat, Royal Copenhagen, Fajance, stengods, bruksskick Vikt: 0 g

Sockerskål, gräddkanna oc...

Handväska Saint Laurent, Sac du jour, 25,5 x 29 x12cm, köpt på Schuterman Stockholm, separat axelrem, fint skick

Handväska Saint Laurent, S...

5 Matskedar, 21cm, monogramstämplade, 1844, L.P.Malm, 830/1000 Vikt: 297,2 g

Matsked, 21cm, monogramstämplad, 1842, gravyr, G.Holm, 830/1000 Vikt: 51,1 g

Matsked, 21cm, monogramstä...

Gräddkanna, 14cm, förgylld insida, stämplad ESH, ojämn, skador och lagningar, Silver 830/1000,  Vikt: 128 g

Gräddkanna, 14cm, förgyll...

4 Broscher, vissa med skador, 18K Vikt: 10 g

Ring med diamant 1 x ca 0,40ct, ca W (H) / VVS, tunna repor på bordet, vitguld 18K Vikt: 5,9 g

Armband Ormlänk, 19,5cm, bredd: 5mm, 18K  Vikt: 29,6 g

Armband Ormlänk, 19,5cm, b...

Hänge, vita stenar Pandora, 9mm 14K Vikt: 1,7 g

Hänge, vita stenar Pandora...

Collier, doserad Bismarck, 44cm, bredd: 4 - 7mm, 18K  Vikt: 15,1 g

Armbandsur, Tag Heuer Aquaracer, 32mm, ref: WAF1311 serienr: RPS1372,  quartz, pärlemorurtavla, rostfritt stål, viklås, inga tillbehör

Kedja Venezia, 42cm, bredd: 1mm, 18K Vikt: 2,7 g

Kedja fyrkantig pansarlänk, 51,5cm, bredd: 1mm, vitguld 18K Vikt: 2,6 g

Kedja fyrkantig pansarlänk...

Hänge kors 21mm, 22K Vikt: 0,7 g

Hänge kors 21mm, 22K Vikt:...

Hänge kinesiskt tecken/hund, 19mm,  21K Vikt: 1,4 g

Hänge kinesiskt tecken/hun...

 Guldtacka plomberad 1g, 24K,  999/1000,

Guldtacka plomberad 1g, 24...

Armband, x-länk, 20cm, bredd:9mm, 18K Vikt: 20,9 g

Armband, x-länk, 20cm, bre...

Collier, doserad Bismarck, 50,5cm, bredd: 4 - 7mm, 18K Vikt: 18,3 g

[1] 2 3 ... 10 Nästa »