Träffar: 254   [1] 2 3 ... 13 Nästa »

Lås till halscollier, 18K guld, OLE LYNGGAARD Danmark, mönstrat klot, Ø10,5 mm, stämplad OLE L 750, passar till låsstopp Ø2 mm (standard), fint skick, sparsamt använd, bra "snäpp" i låset Vikt: 3 g

Lås till halscollier, 18K ...

SET - Hänge/Örhängen, 18K guld, Guldsmed Björn Nilsson Kristianstad, hänge längd 13 mm, bredd 9 mm, odlad sötvattenspärla (blåvitrosa) Ø6 mm, Örhängen, ett par, odlade sötvattenspärlor (blåvitrosa) Ø5,5 mm, bredd 8,5 mm, saknar ploppar, fint skick, bruttovikt 2,6 gram Vikt: 2,6 g

SET - Hänge/Örhängen, 18...

Armring, 18K guld, oval öppningsbar modell, inre omkrets 19 cm, bredd 6 mm, fint skick  Vikt: 12,2 g

Armring, 18K guld, oval öp...

Örhängen, ett par, 18K guld, vita stenar, Ø7 mm, stenar utan anmärkning, ploppar saknas Vikt: 0,9 g

Örhängen, ett par, 18K gu...

Ring, 18K guld, Diamant 0,01ct, Ø19,5 mm, bredd 3-3,5 mm, ojämn skena, slitage, gravyr Vikt: 3,5 g

Armring, 18K vitguld, oval öppningsbar modell med matterad front, Diamanter 3 x 0,01ct, inre omkrets 17,0 cm, bredd 1,5 - 9 mm, mycket fint skick, förefaller vara sparsamt använd Vikt: 6,2 g

Armring, 18K vitguld, oval...

Collier, 18K guld, flätad ...

Armband, 18K guld, flätad ...

Hänge Bokstaven A, 18K guld, Smaragd, hängets längd inkl. ögla 17 mm, bredd 12 mm, fint skick Vikt: 0,8 g

Hänge Bokstaven A, 18K gul...

Örhängen, 18K guld, mönstrad modell, diameter 6,5 mm, fint skick Vikt: 0,6 g

Örhängen, 18K guld, möns...

Halskedja Pansar med integrerat hänge, silver 925/1000, tillverkarstämpel CCC, kedjans längd 48,0 cm, bredd 2 mm, hängets diameter 30 mm, mycket fint skick, förefaller oanvänt Vikt: 7 g

Hänge, 18K vitguld, odlad Pärla Ø7 mm, blåvitrosa ton, Bergkristaller, hängets längd inkl. ögla 22 mm, diameter 13 mm, fint skick Vikt: 3 g

Hänge, 18K vitguld, odlad ...

Halskedja Pansar med integrerat Klot, silver 925/1000, nytt oanvänt, kedjans längd 45,0 cm, bredd 2 mm, klotets diameter 16 mm, fint skick Vikt: 8,3 g

Örhängen med Camé, ett par, 18K guld, längd 13 mm, bredd 11 mm, fint skick  Vikt: 1,7 g

Örhängen med Camé, ett p...

Collier, 18K guld, trefärgad modell med flätad mittdel, längd knäppt 43,5 cm, bredd 2 - 7 mm, fint skick Vikt: 30,6 g

Collier, 18K guld, trefärg...

Halskedja Pansar med integrerat Klot, silver 925/1000, nytt oanvänt, kedjans längd 45,5 cm, bredd 2 mm, klotets diameter 16 mm, fint skick Vikt: 8,4 g

Hänge med Camé, 18K guld, längd inkl. ögla 20,5 mm, bredd 11 mm, tillverkarstämpel SGP, svensk kontrollstämpel, minimal bristning (sannolikt från tillverkning), för övrigt i fint skick Vikt: 1 g

Hänge med Camé, 18K guld,...

Vintage Hänge med Granater, silver 925/1000, längd inkl. ögla 20,5 mm, bredd 11 mm, uppbyggnad 3,5 mm Vikt: 1,5 g

Vintage Hänge med Granater...

Ring, 18K guld, blå sten, Guldvaruhuset Aktiebolag (GVH) Stockholm, Ø19,75 mm, bredd 2,3 - 9 mm, fint skick Vikt: 2,7 g

Ring, 18K guld, blå sten, ...

Halskedja Ankarlänk med hänge Äpple, silver, kedjans längd 60,0 cm, bredd 2 mm, hängets längd 25 mm, bredd 16 mm, tjocklek 16 mm, halskedja utan lås, fint skick  Vikt: 29,2 g

Halskedja Ankarlänk med h...

[1] 2 3 ... 13 Nästa »