Träffar: 111   [1] 2 3 ... 6 Nästa »

Ring i vitt guld 18K med en briljant c:a 0,66ct (c:a W-vs). Den är 2 - 5,6 mm bred, är i storlek 17,25 och väger 2,8g. Tillverkad 1967 av Olenfalk & Hellbergs Guldatelje i Stockholm. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20210304.A7155

Smycken; ringarUmeå

Stänger: 2021-03-04 19:00:00

Ring i 23K guld med en röd sten fattad i 18K guld. Den är 4,5 - 14,9 mm bred, är i storlek 18,25 och väger 7,9g. Ringskena tillverkad 1969 av J Petterssons Eftr Juvelerar AB i Stockholm. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20210304.A7156

Smycken; ringarUmeå

Stänger: 2021-03-04 19:00:30

Ring i 18K guld med en gulvit sten. Den är 2,7 - 9,6 mm bred, är i storlek 17,5 och väger 2,5g. Stämplad 18K & kattfot. Oläslig tillverkarstämpel.

Auktionsnummer: SE73.20210304.A7157

Smycken; ringarUmeå

Stänger: 2021-03-04 19:01:00

Granatcollier i förgyllt silver (nött förgyllning / blek). Den är 41,5 cm lång, 1,7 - 13,2 mm bred och väger 7,5g. Inga synliga stämplar.

Auktionsnummer: SE73.20210304.A7158

Smycken; halskedjorUmeå

Stänger: 2021-03-04 19:01:30

Granatring i förgyllt silver. Den är 2,5 - 16,7 mm bred, är i storlek 18 och väger 3,8g. Stämplad 830S.

Auktionsnummer: SE73.20210304.A7159

Smycken; ringarUmeå

Stänger: 2021-03-04 19:02:00

Granatring i förgyllt silver. Den är 2,3 - 15,6 mm bred, är i storlek 16,5 och väger 4,3g. Stämplad 830S&  svensk importstämpel.

Auktionsnummer: SE73.20210304.A7160

Smycken; ringarUmeå

Stänger: 2021-03-04 19:02:30

Klackring i 18K guld med en hematit (smårepor). Den är 3,5 - 16,1 mm bred, är i storlek 19 och väger 9,2g. Stämplad 18K. Ojämnheter. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20210304.A7161

Smycken; ringarUmeå

Stänger: 2021-03-04 19:03:00

Veneziakedja i 18K guld. Den är 37 cm lång, 1,3 mm bred och väger 4,2g. Springring. Från Balestra. Svensk importstämpel & 750.

Auktionsnummer: SE73.20210304.A7162

Smycken; halskedjorUmeå

Stänger: 2021-03-04 19:03:30

Berlock i 18K guld med en briljant 0,07ct. Den är 10 mm lång inkl. ögla och väger 0,3g. OPI, 18K, kattfot & 7 (stenstorleken)

Auktionsnummer: SE73.20210304.A7163

Smycken; berlockerUmeå

Stänger: 2021-03-04 19:04:00

Ring i rött & vitt guld med fem diamanter á c:a 0,02ct. Den är 4,1 mm bred, är i storlek 16,25 och väger 3,7g. Tillverkad 1970 av J Petterssons Eftr Juvelerar AB i Stockholm. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20210304.A7164

Smycken; ringarUmeå

Stänger: 2021-03-04 19:04:30

Defekt guld 18K 42,6g bto (inkl. monelinlägg) samt ett defekt damur 18K brutto 9,9g. Totalt c:a 46g nto?

Auktionsnummer: SE73.20210304.A7165

14 000 kr

2021-03-04 19:05:00

SkrotguldUmeå

Stänger: 2021-03-04 19:05:00

Defekt guld 18K 15,6g.

Auktionsnummer: SE73.20210304.A7166

4 800 kr

2021-03-04 19:05:30

Budledare: yguld Antal bud: 1

SkrotguldUmeå

Stänger: 2021-03-04 19:05:30

Klackring i 18K guld med en graverad, röd sten. Den är 4,2 - 17 mm bred, är i storlek 21,5 och väger 13,2g. Stämplad 18K och otydligt L6?

Auktionsnummer: SE73.20210304.A7167

Smycken; ringarUmeå

Stänger: 2021-03-04 19:06:00

Rak x-länkscollier i 18K guld. Den är 10 mm bred, har ställbar längd 40 - 45,5 cm och väger 30,5g. Springring (trög). Stämplad BEF ( Nordiska Guldvaru-Aktiebolaget), Stockholms stadsstämpel, 18K, P9 (1965) och kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20210304.A7168

Smycken; halskedjorUmeå

Stänger: 2021-03-04 19:06:30

X-länksarmband i 18K guld med fem berlocker; bl.a. en pudel. Det är 20 cm långt, 8,4 mm brett och väger 20,2g. Kistlås. Tillverkat 1962 i Stockholm. Otydlig tillverkarstämpel. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20210304.A7169

Smycken; armbandUmeå

Stänger: 2021-03-04 19:07:00

X-länksarmband i 18K guld med fyra berlocker; bl.a. en fisk. Det är 19 cm långt, 10,4 mm brett och väger 17,8g. Kistlås. Tillverkat 1963 av BEH Bengt Hallberg Guldsmeds AB  i Köping. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20210304.A7170

Smycken; armbandUmeå

Stänger: 2021-03-04 19:07:30

Bismarkarmband i 18K guld. Det är 20 cm långt, 5,5 mm brett och väger 10,1g. Kistlås. Tillverkat 1994 av NSE Guldvaru Aktiebolag i Köping. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20210304.A7172

Smycken; armbandUmeå

Stänger: 2021-03-04 19:08:00

Bismarkarmband i 18K guld. Det är 18 cm långt, 4,7 mm brett och väger 7,2g. Kistlås. Tillverkat av Jo´ans Guld i Valskog. Kattfot. Fint skick!

Auktionsnummer: SE73.20210304.A7173

Smycken; armbandUmeå

Stänger: 2021-03-04 19:08:30

Slipsnål i 18K guld med en Mercedesstjärna. Säkerhetskedja. Den är 15,2 mm lång och väger 5,0g. Utländska stämplar.

Auktionsnummer: SE73.20210304.A7174

Smycken; övrigtUmeå

Stänger: 2021-03-04 19:09:00

Odlad, doserad pärlcollier. Den är 48 cm lång och 3,7 - 7 mm bred. Silverlås med markasiter. Verkar nyligt omträdd.

Auktionsnummer: SE73.20210304.A7175

Smycken; halskedjorUmeå

Stänger: 2021-03-04 19:09:30

[1] 2 3 ... 6 Nästa »