RutorLista

Pris

Min
Max

Varutyp

Kontor

Sortering

Visa

Träffar: 33   [1] 2 Nästa »

Bismarkcollier i silver. Karbinhake. Den är 45 cm lång, 6,3 - 9,2 mm bred och väger 26,76g. Kattfotstämplad.

Auktionsnummer: SE73.20190425.A2287

Smycken; halskedjor
Umeå
Auktionen stänger: 2019-04-25 19:00:00
Smycken; halskedjor - Umeå
Aktuellt bud: 175 kr

Budledare: kastrup
Bismarkarmband i silver med fem berlocker. Kistlås. Det är 19 cm långt, 8,5 mm brett och väger 20,14g. Tillverkat 1965 av Guldsmed Arne Larsson i Västerås.
Smycken; armband - Umeå
Aktuellt bud: 200 kr

Budledare: kastrup
Bismarkarmband i silver med fem berlocker. Springring. Det är 18,5 cm långt, 6,25 mm brett och väger 15,78g. Svensk importstämpel.
Smycken; armband - Umeå
Aktuellt bud: 200 kr

Budledare: yas123
Pansarkedja i silver. Karbinhake. Den är 45,5 cm lång, 4,15 mm bred och väger 19,66g. Från Balestra. Svensk importstämpel.
Smycken; halskedjor - Umeå
Aktuellt bud: 100 kr

Budledare: britt57
Pansarkedja i silver. Karbinhake. Den är 50 cm lång, 2,75 mm bred och väger 10,63g. Från Guldfynd.

Auktionsnummer: SE73.20190425.A2292

Smycken; halskedjor
Umeå
Auktionen stänger: 2019-04-25 19:02:00
Smycken; halskedjor - Umeå
Aktuellt bud: 75 kr

Budledare: kastrup
Punschmugg i silver med förgylld insida. Den är 39 mm hög exkl. handtag. Ceson från 1975. Den väger 33,97g. Småskavanker.
Silverföremål - Umeå
Aktuellt bud: 100 kr

Armband i 18K guld med 5,5 mm´s odlade pärlor. Springring. Det är 19,5 cm långt, c:a 4,5 mm brett och väger 4,96g bto. Italien / Svensk importstämpel.
Smycken; armband - Umeå
Aktuellt bud: 1 100 kr

Budledare: britt57
Berlock "stor, blank kula" i 18K guld. Den är Ø 20 mm och väger 3,76g. Stämplad 18K & kattfot. Små ojämnheter.

Auktionsnummer: SE73.20190425.A2295

Smycken; berlocker
Umeå
Auktionen stänger: 2019-04-25 19:03:30
Smycken; berlocker - Umeå
Aktuellt bud: 925 kr

Budledare: gubor1
berlock i 18K guld med en sötvattenspärla och en diamant c:a 0,005ct. Den är 17,3 mm lång inkl. ögla och väger 0,64g. Stämplad 18K.
Smycken; berlocker - Umeå
Aktuellt bud: 175 kr

Budledare: zeljka275
Berlock i 18K guld med en odlad pärla. Den är 12,5 mm lång inkl. ögla och väger 0,6g. Från Alton. Stämplad 18K & kattfot.
Smycken; berlocker - Umeå
Aktuellt bud: 150 kr

Berlock "tro, hopp & kärlek" i 18K guld. Den är 16 mm lång inkl. ögla och väger 1,11g

Auktionsnummer: SE73.20190425.A2298

Smycken; berlocker
Umeå
Auktionen stänger: 2019-04-25 19:05:00
Smycken; berlocker - Umeå
Aktuellt bud: 300 kr

Budledare: lupuz79
Berlock "pippifåglar" i 18K guld. Den är 15 mm lång inkl. ögla och väger 0,55g.

Auktionsnummer: SE73.20190425.A2299

Smycken; berlocker
Umeå
Auktionen stänger: 2019-04-25 19:05:30
Smycken; berlocker - Umeå
Aktuellt bud: 250 kr

Budledare: britt57
Berlock i 18K guld med en diamant c:a 0,005ct i vitguldsfattning. Den är 9,75 mm lång inkl. ögla och väger 0,44g. Stämplad 18K.
Smycken; berlocker - Umeå
Aktuellt bud: 125 kr

Budledare: ohajtu
Berlock "delfin" i 18K guld. Mönstrad på ena sidan- blank på den andra. Den är 23,5 mm lång inkl. ögla och väger 0,64g. Stämplad 18Kt.
Smycken; berlocker - Umeå
Aktuellt bud: 175 kr

Berlock "blomma" i 18K guld. Den är Ø 9 mm och väger 1,29g.

Auktionsnummer: SE73.20190425.A2302

Smycken; berlocker
Umeå
Auktionen stänger: 2019-04-25 19:07:00
Smycken; berlocker - Umeå
Aktuellt bud: 300 kr

Budledare: selling
Caméberlock i 18K guld. Den är 19,5 mm lång inkl. ögla och väger 0,74g. stämplad 18K.

Auktionsnummer: SE73.20190425.A2303

Smycken; berlocker
Umeå
Auktionen stänger: 2019-04-25 19:07:30
Smycken; berlocker - Umeå
Aktuellt bud: 200 kr

Budledare: lupuz79
Berlock "hjärta med majs månadssten" i 18K guld. Den är 16,5 mm lång inkl. ögla och väger 1,0g bto. Stämplad 18K.

Auktionsnummer: SE73.20190425.A2304

Smycken; berlocker
Umeå
Auktionen stänger: 2019-04-25 19:08:00
Smycken; berlocker - Umeå
Aktuellt bud: 75 kr

Budledare: ohajtu
Berlock "hästsko" i 18K guld. Den är 21,5 mm lång inkl. ögla och väger 0,81g. Stämplad 750.

Auktionsnummer: SE73.20190425.A2305

Smycken; berlocker
Umeå
Auktionen stänger: 2019-04-25 19:08:30
Smycken; berlocker - Umeå
Aktuellt bud: 225 kr

Berlock "fyrklöver" i 18K guld. Den är Ø 12 mm och väger 0,88g. Stämplad 18K

Auktionsnummer: SE73.20190425.A2306

Smycken; berlocker
Umeå
Auktionen stänger: 2019-04-25 19:09:00
Smycken; berlocker - Umeå
Aktuellt bud: 225 kr

Budledare: lupuz79
Berlock "blank rondell" i 18K guld. Den är 12 mm och väger 0,73g. Stämplad 18K.

Auktionsnummer: SE73.20190425.A2307

Smycken; berlocker
Umeå
Auktionen stänger: 2019-04-25 19:09:30
Smycken; berlocker - Umeå
Aktuellt bud: 200 kr

Budledare: alexandria70

[1] 2 Nästa »

  1. Här loggar du in!

    pantbanken.se har fått nytt utseende.
    Här loggar du in till våra olika tjänster.

SwedishSwedish FinnishFinnish
EnglishEnglish FarsiFarsi
FrenchFrench ArabicArabic
SpanishSpanish ThaiThai