Träffar: 158   [1] 2 3 ... 8 Nästa »

Ovanliga, snygga clipsörhängen i vitt, gult & rött guld 18K. De är Ø 19 mm och väger 9,49g. Stämplade O.J. PERRIN & 750. Fint skick!

Auktionsnummer: SE73.20201210.A6299

Smycken; örhängen   Umeå

Stänger: 2020-12-10 19:00:30

Skruvörhängen i 18K guld med vita stenar. Motivet är Ø 10,8 mm och de väger 3,09g. Tillverkade 1967 av Alton i Falköping. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20201210.A6300

Smycken; örhängen   Umeå

Stänger: 2020-12-10 19:01:00

Ring i 18K guld med en ljusblå sten (10,5 x 10,5 mm, lite nött). Den är 1,8 - 10,6 mm bred, är i storlek 16,5 och väger 3,6g. Otydlig tillverkarstämpel, Stockholms stadsstämpel & kattfot

Auktionsnummer: SE73.20201210.A6301

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-12-10 19:01:30

Ring i 23K guld med en cabochonslipad, vackert blå sten fattad i 18K guld. Den är 3,3 - 11 mm bred, är i storlek 16,75 och väger 5,35g. Skenan är från 1908 och är lite ojämn. Kattfot

Auktionsnummer: SE73.20201210.A6302

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-12-10 19:02:00

Kedja i 18K guld med två 9,5 mm´s springringar. Den är 42,5 cm lång, 2,8 mm bred och väger 13,2g. Stämplad 18K & svensk importstämpel.

Auktionsnummer: SE73.20201210.A6303

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-12-10 19:02:30

Ring i 18K guld med en ljusgrön sten & fyra halvpärlor. Den är 1,9 - 15,5 mm bred, är i storlek 18,75 och väger 3,35g. Tillverkad 1944 av G Dahlgren & Co i Malmö.

Auktionsnummer: SE73.20201210.A6304

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-12-10 19:03:00

Defekt guld 18K 0,8g

Auktionsnummer: SE73.20201210.A6305

Aktuellt bud:

250 kr

2020-12-10 19:03:30

Budledare: yguld

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-12-10 19:03:30

Svängd ring i 14K guld med cubic zirconia. Den är 2,3 - 3,6 mm bred, är i storlek 16,75 och väger 1,55g. Stämplad 585

Auktionsnummer: SE73.20201210.A6306

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-12-10 19:04:00

Kedja i 18K guld. Springring. Den är 63 cm lång, 1,45 mm bred och väger 7,12g. Från Unoaerre. Stämplad 750

Auktionsnummer: SE73.20201210.A6307

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-12-10 19:04:30

Creoler i 18K guld. De är 3 x 13 mm (lite ovala) och väger 0,5g. Stämplade 750

Auktionsnummer: SE73.20201210.A6308

Aktuellt bud:

225 kr

2020-12-10 19:05:00

Budledare: zeljka275

Smycken; örhängen   Umeå

Stänger: 2020-12-10 19:05:00

Berlock i 18K guld med fyra olikfärgade stenar. Den är 24 x 16 mm och väger 2,0g. Stämplad GHA (Guldfynd) & 750

Auktionsnummer: SE73.20201210.A6309

Smycken; berlocker   Umeå

Stänger: 2020-12-10 19:05:30

Alliansring i 18K guld med briljanter 9 x 0,01ct. Den är 2,8 mm bred, är i storlek 19,5 och väger 2,53g. Stämplad BÖS (Schalins), kattfot & 18K. Stenstorleken ingraverad.

Auktionsnummer: SE73.20201210.A6310

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-12-10 19:06:00

Öppningsbar armring i 9K guld med mönstrad kant. Den är 2,8 mm bred, har ett innermått på 16 cm och väger 2,93g. Stämplad 375.

Auktionsnummer: SE73.20201210.A6311

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-12-10 19:06:30

Ring i vitt guld 18K med briljanter 1 x 0,12ct & 2 x 0,05ct i facettslipad fattning. Den är 2 - 4,3 mm bred, är i storlek 19,75 och väger 3,3g. Stämplad GHA (Guldfynd) & 750.

Auktionsnummer: SE73.20201210.A6312

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-12-10 19:07:00

Stilren, slät ring i 18K guld med kupad insida. Den är 2 mm bred, är i storlek 17,5 och väger 3,04g. Stämplad BERN (Bern Aktiebolag Atelje) & 18K.

Auktionsnummer: SE73.20201210.A6313

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-12-10 19:07:30

Ring i  vitt guld 18K med 23 diamanter om totalt 0,14ct (enligt gravyr). Den är 1,7 mm bred, 2 mm hög, är i storlek 17,5 och väger 2,84g. Stämplad HS (Hans Strömdahl AB), Stockholms stadsstämpel, kattfot & 18K.

Auktionsnummer: SE73.20201210.A6314

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-12-10 19:08:00

Stilren, slät ring i vitt guld 18K. Den är 1,1 mm bred, 2 mm hög, är i storlek 17,75 och väger 2,24g. Stämplad GIU (Guldsmedjan i Umeå) & 18K

Auktionsnummer: SE73.20201210.A6315

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-12-10 19:08:30

Snygga krokörhängen i vitt guld 18K med cubic zirconia-rondeller. De är 20 mm långa och väger 0,87g. Stämplade GHA (Guldfynd) & 750

Auktionsnummer: SE73.20201210.A6316

Smycken; örhängen   Umeå

Stänger: 2020-12-10 19:09:00

[1] 2 3 ... 8 Nästa »