Träffar: 111   [1] 2 3 ... 6 Nästa »

Brett fantasiarmband i 18K guld. Det är 19 cm långt, 28,8 mm brett och väger 85,2g. Kistlås. Tillverkat 1965 av Svenska Guldvaruaktiebolaget (Trygve Berghman) i Stockholm. Fint skick!

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4827

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:00:00

Thai: collier i 23K guld. Den är 62 cm lång, 2,7 mm bred och väger 30,4g (2 baht). Kroklås.

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4828

Aktuellt bud:

12 400 kr

Budledare: real19

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:00:30

Armband i silver med rosa stenar (rosa safirer?). Det är 18,5 cm långt, 6,3 mm brett och väger 23,0g. Kistlås. Stämplat 925.

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4829

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:01:00

Berlock i silver med rosa stenar (rosa safirer?) samt fyra vita opaler. Den är 26 mm lång inkl. ögla och väger 3,67g. Stämplad 925.

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4830

Smycken; berlocker   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:01:30

Armband i silver med safirer och cubic zirconia. Det är 18,8 cm långt, 5,4 mm brett och väger 13,5g. Kistlås. Inga stämplar.

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4831

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:02:00

Berlock i silver med safirer samt fyra vita opaler. Den är 26 mm lång inkl. ögla och väger 3,64g. Stämplad 925.

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4832

Smycken; berlocker   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:02:30

Ring i silver med safirer. Den är 4 - 11,2 mm bred, är i storlek 17,5 och väger 7,11g. Oläslig stämpel.

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4833

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:03:00

Set i 21K guld: berlock (Ø 17,7 mm), krokörhängen (43 mm långa/ ojämna krokar) samt en ring med ställbar storlek (klämskadad / ojämn / nu i storlek c:a 18,5).  De väger 10,55g tillsammans. Oläsliga stämplar.

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4834

Smycken; set   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:03:30

Kedja i 21K guld. Den är 47,5 cm lång, 3 mm bred och väger 7,91g. Springring. Stämplad 875.

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4835

Aktuellt bud:

2 900 kr

Budledare: selling

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:04:00

Collier i 21K guld. Den är 42 cm lång, 2,2 mm bred och väger 12,9g. Den hänger ner 40 mm. Karbinhake. Stämplad 21K

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4836

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:04:30

Skrotguld 21K 4,81g

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4837

Aktuellt bud:

1 800 kr

Budledare: selling

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:05:00

Herrur Certina i 18K guld med doubléband. Boett Ø 33,6 mm med gravyr. Quartz- går ej- batteribyte krävs? Ingen funktionsgaranti. Repigt plexiglas.

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4838

Klockor   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:05:30

Klackring i 18K guld med en cubic zirconia. Fylld baksida (ihålig). Den är 3 - 11,1 mm bred, är i storlek 21 och väger 5,3g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd). Lite ojämn skena.

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4839

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:06:00

Skrotguld 18K 14,0g

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4840

Aktuellt bud:

4 400 kr

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:06:30

Ring i 18K guld med en vit sten. Den är 4,9 - 14 mm bred, är i storlek 18 och väger 4,59g. Tillverkad 1970 av Hedbergs Guld  i Dalsjöfors

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4841

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:07:00

Pansarkedja i 18K guld. Den är 50 cm lång, 1,8 mm bred och väger 6,2g. Springring. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd). Fint skick!

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4842

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:07:30

Skrotguld 18K 1,51g

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4843

Aktuellt bud:

475 kr

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:08:00

X-länksarmband i 18K guld. Det är 20,3 cm långt, 6,6 mm brett och väger 10,35g. Kistlås. Tillverkat av Kedjeguld Köping AB. Kattfot. Nött.

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4844

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:08:30

Bismarkarmband i 18K guld med två berlocker (och en ledig ögla). Kistlås. Det är 20 cm långt, 5,9 mm brett och väger 14,02g. Tillverkat 1967 av Bergmans Guldvaror  i Arboga.

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4845

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:09:00

Bismarkarmband i 18K guld. Det är 20,5 cm långt, 8,27 mm brett och väger 24,52g. Kistlås. Tillverkat av Bergmans Guldvaror  i Arboga.

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4846

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:09:30

[1] 2 3 ... 6 Nästa »