Auktion pågår nu, 58 st utrop

Träffar: 53   [1] 2 3 Nästa »

X-länksarmband i 18K guld. Det är 19 cm långt, 14,2 mm brett och väger 30,82g. Kistlås. Tillverkat 1965 av Svenska Guldvaruaktiebolaget i Stockholm. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5507

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:00:30

X-länksarmband i 18K guld. Det är 20 cm långt, 5,8 mm brett och väger 6,73g. Kistlås. Tillverkat 1959 av Anetoft & Persson Guldsmedsfirma i Bandhagen. Nött.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5508

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:01:00

Pansarkedja i 18K guld. Den är 48,5 cm lång, 1,1 mm bred och väger 1,93g. Springring. Svenska stämplar.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5509

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:01:30

Vacker caméberlock i 18K guld. Den är 38,6 mm lång inkl. ögla och väger 4,35g. Tillverkad 1950 av Hallbergs Guldsmedsbolag  i Köping.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5510

Smycken; berlocker   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:02:00

Mönstrad medaljong / fotogömma i 18K guld; från 1948. Den är Ø 22,7 mm och väger 4,66g. Liten ojämnhet på baksidan. Oläslig tillverkarstämpel.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5511

Smycken; berlocker   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:02:30

Mönstrad ring i 14K guld. Den är 7,2 mm bred, är i storlek 18 och väger 8,01g. Stämplad 14K

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5512

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:03:00

Ring i 18K guld med en bergkristall (nött). Den är 2- 7,95 mm bred, är i storlek 17,5 och väger 4,21g. Tillverkad 1947 av Guldvaruhuset Aktiebolag i Stockholm. Ojämn skena.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5513

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:03:30

Ring i 18K guld med en ljust lila sten (nött). Den är 2,8 - 9,6 mm bred, är i storlek 16 och väger 2,36g. Stämplad 18K

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5514

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:04:00

Ring i vitt guld 18K med en briljant 0,16ct (c:a W-si). Den är 1,44 - 5,6 mm bred, är i storlek 18 och väger 1,75g. Stämplad GFAB, svensk importstämpel, 18K & K10 (1984)

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5515

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:04:30

Ring i 18K guld med en briljant 0,07ct. Den är 1,2 - 3,9 mm bred, är i storlek 18 och väger 1,55g. Tillverkad 1959 av G Dahlgren & Co i Malmö. Nött- fattningen behöver ses över.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5516

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:05:00

Ring i 18K guld med en briljant 0,03ct. Den är 1,9 - 3,6 mm bred, är i storlek 18 och väger 1,69g. Stämplad GFAB, I10 (1983) och stenstorleken.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5517

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:05:30

Ring i 18K guld med tre diamanter á c:a 0,01ct. Den är 2 - 4 mm bred, är i storlek 18 och väger 2,17g. Stämplad JLN, Sollefteås stadsstämpel, kattfot, 18K & en otydlig årsstämpel. Gravyrrest.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5518

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:06:00

Örhängen i vitt guld 18K med två diamanter á 0,01ct. De är Ø 5 mm och väger 1,44g. Stämplade 750 & importstämpel på snurrebussarna.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5519

Smycken; örhängen   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:06:30

Örhängen i 18K guld. De är 14 x 11 mm och väger 1,58g. Stämplade 18K & svensk importstämpel på snurrebussarna.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5520

Smycken; örhängen   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:07:00

Odlad, doserad pärlcollier med silverlås. Den är 52 cm lång. Pärlorna är 3 - 7,6 mm (saltvatten). Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5521

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:07:30

Damur Certina i 18K guld med 18K band. Boett Ø 17,2 mm. Ställbar längd 16,5 /16,8 cm. Viklås med säkerhetskedja. Safirglas. Manuellt urverk- går, men ingen funktionsgaranti! Bruttovikt 26,78g inkl. verk m.m.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5522

Klockor   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:08:00

Damur Certina i 18K guld utan band. Safirglas. Boett Ø 22mm. Manuellt urverk- går, men ingen funktionsgaranti! Bruttovikt 14,06g inkl. verk m.m.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5523

Klockor   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:08:30

Skrotguld 18K 22,06g

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5524

Aktuellt bud:

7 200 kr

2020-07-09 19:09:00

Budledare: yguld

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:09:00

Hjärta i 18K guld. Det är 14,5 mm långt inkl. ögla och väger 0,41g. Svenska stämplar.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5525

Smycken; berlocker   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:09:30

[1] 2 3 Nästa »