Auktion pågår nu, 53 st utrop

Träffar: 2136   « Föregående 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 107 Nästa »

Armband, Cordell, ca 18,5cm, bredd 2,7mm, GHA. 18K Vikt: 2,8 g

Auktionsnummer: SE18.20200715.A31754

Aktuellt bud:

1 100 kr

Smycken; armband   Solna

Stänger: 2020-07-15 15:05:00

Armband, Ø6cm, innermått 18,5cm, bredd 14mm, öppningsbart lås, GHA, bruksslitage, smärre repor. 925/ 1000 Silver Vikt: 30 g

Auktionsnummer: SE18.20200715.A31755

Silverföremål   Solna

Stänger: 2020-07-15 15:05:30

Cigarettetui, ca 12,5cm längd 8cm, bredd 1cm,  Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm, 1944, gravyr, smärre bucklor. 830/ 1000 Silver Vikt: 173,1 g

Auktionsnummer: SE18.20200715.A31756

Silverföremål   Solna

Stänger: 2020-07-15 15:06:00

Mynt, 2 st, 10 Kronor, Gustav VI Adolf Sveriges Konung, Plikten framför allt, 1882*11*XI*1972, ca Ø32,1mm, bredd 2,7mm. 830/ 1000 Silver Vikt: 36 g

Auktionsnummer: SE18.20200715.A31759

Silverföremål   Solna

Stänger: 2020-07-15 15:06:30

Minnesmynt, 100 Kronor, 1984, Förtroende-Säkerhet-Nedrustning, ca Ø3cm, bredd 2,3mm, plastkasset, 925/1000 Silver Vikt: 15,9 g

Auktionsnummer: SE18.20200715.A31761

Silverföremål   Solna

Stänger: 2020-07-15 15:07:00

Minnesmynt, 100 Kronor, 1984, Förtroende-Säkerhet-Nedrustning, ca Ø3cm, bredd 2,3mm, plastkasset. 925/1000 Silver Vikt: 16 g

Auktionsnummer: SE18.20200715.A31762

Silverföremål   Solna

Stänger: 2020-07-15 15:07:30

Auktionsnummer: SE18.20200715.A31763

Silverföremål   Solna

Stänger: 2020-07-15 15:08:00

Minnesmynt, 50 Kronor, Ø36mm, All offentlig makt i Sverige utgår från folket, Nya grundlagen 1975, plastkassett, smärre missfärgning. 925/1000 Silver Vikt: 27 g

Auktionsnummer: SE18.20200715.A31764

Silverföremål   Solna

Stänger: 2020-07-15 15:08:30

Minnesmynt, 50 Kronor, Det kungliga bröllopet, Konung Carl XVI Gustaf, Drottning Silvia, 19 Juni 1976, ca Ø3,5cm, bredd 3mm. 925/ 1000 Silver Vikt: 26,9 g

Auktionsnummer: SE18.20200715.A31765

Silverföremål   Solna

Stänger: 2020-07-15 15:09:00

Minnesmynt, 50 Kronor, Det kungliga bröllopet, Konung Carl XVI Gustaf, Drottning Silvia, 19 Juni 1976, ca Ø3,5cm, bredd 3mm. 925/ 1000 Silver Vikt: 26,8 g

Auktionsnummer: SE18.20200715.A31766

Silverföremål   Solna

Stänger: 2020-07-15 15:09:30

Akustisk gitarr, Yamaha, modell FG720S, stålsträngar, rosenträ, tillverkningsland Kina, mjukt fodral.

Auktionsnummer: SE18.20200715.A31767

Musikinstrument   Solna

Stänger: 2020-07-15 15:10:00

Herrur Atlantic World master, automatisk, datum, stål, ca Ø42mm, referensnummer 53750, med läderband, repor, box.

Auktionsnummer: SE18.20200715.A31768

Klockor   Solna

Stänger: 2020-07-15 15:10:30

Kedja pansar, ca 36cm, bredd 1mm. 18K Vikt: 1,5 g

Auktionsnummer: SE18.20200715.A31769

Aktuellt bud:

600 kr

Smycken; halskedjor   Solna

Stänger: 2020-07-15 15:11:00

Hänge hjärta, ca 9x7mm. 18K Vikt: 0,5 g

Auktionsnummer: SE18.20200715.A31770

Aktuellt bud:

200 kr

Smycken; berlocker   Solna

Stänger: 2020-07-15 15:11:30

Damur DKNY, quartz, ca Ø30mm, gulmetall, viklås, referensnummer NY-2222, serienummer 251407, länk med viklås, innermått ca 15,5cm, tre extra länkbitar, ytliga repor, box, kvitto från 2014.

Auktionsnummer: SE18.20200715.A31772

Klockor   Solna

Stänger: 2020-07-15 15:12:00

Väska Valentino, av svart skinn, detaljer av gulmetall, invändigt fodrad samt med två fack, ca 20x7x14cm, nyskick., tygpåse medföljer.

Auktionsnummer: SE18.20200715.A31773

Övrigt   Solna

Stänger: 2020-07-15 15:12:30

Damur Tissot, manuell, ca Ø16, armlänk Korridor, ca innermått 15cm, slitage, går ej, repor, lås med graverade bokstäver. 18K, bruttovikt 18,1g

Auktionsnummer: SE18.20200715.A31774

Klockor   Solna

Stänger: 2020-07-15 15:13:00

Armband Bismarck, ca 20cm, bredd 5mm, 18K, tre berlocker av 14K, en berlock av 18K, två berlocker ej av guld, slitage, en berlock saknas, bucklor. Bruttovikt 19g

Auktionsnummer: SE18.20200715.A31775

Smycken; armband   Solna

Stänger: 2020-07-15 15:13:30

Armband X-länk, ca 20, bredd 10mm, Roland Rosenberg Guldsmed, Stockholm, 1960, slitage. 18K Vikt: 19,4 g

Auktionsnummer: SE18.20200715.A31777

Smycken; armband   Solna

Stänger: 2020-07-15 15:14:00

Ring med röda stenar, stl 16½, bredd 3-21mm, mindre skev, stenar med mindre slitage. 14K Vikt: 6,1 g

Auktionsnummer: SE18.20200715.A31778

Smycken; ringar   Solna

Stänger: 2020-07-15 15:14:30