Träffar: 71   [1] 2 Nästa »

Herrur Certina, 18K, Ø 34 mm, maskingravyr på boett: för nit och redlighet i rikets tjänst, "GN" inristat med nål, läderband, OBS fungerar ej

Auktionsnummer: SE61.20191122.A10426

Klockor   Eskilstuna

Stänger: 2019-11-22 11:39:00

Herrur Tommy Hilfiger, modell Charlie, chronograph, Ø 44 mm, Ref TG2471.34.1834, roséfärgat stål, läderband

Auktionsnummer: SE61.20191122.A10427

Klockor   Eskilstuna

Stänger: 2019-11-22 11:39:30

Damur Michael Kors, mod Ritz, datum, kronograf, sekundvisning, kvartsur, Ø 38 mm, urtavla pärlemor med vit strass, stål

Auktionsnummer: SE61.20191122.A10428

Klockor   Eskilstuna

Stänger: 2019-11-22 11:40:00

Herrur Certina, 14K,  quartz, batteribyte/står still, datum,   EOL 156900065,  boett ca 28x27mm, personlig gravyr, defekt doubleband utan lås

Auktionsnummer: SE6.20191125.A12308

Klockor   Västerås

Stänger: 2019-11-25 11:28:30

Damur Michael Kors, quartz, MK-5929,  Ø 39mm, roséfärgad stål, datum, serienummer:251404, innermått på länk 18cm, i box

Auktionsnummer: SE6.20191125.A12309

Klockor   Västerås

Stänger: 2019-11-25 11:29:00

Länkbit, Rolex Oyster, stål/guld, bredd ca 15,5mm

Auktionsnummer: SE13.20191125.A9322

Aktuellt bud:

400 kr

Budledare: naxox

Klockor   Webbpanta

Stänger: 2019-11-25 14:00:00

Herrur, Tissot, 18K, quartz, datum, gravyr: för nit och redlighet i rikets tjänst, boettnummer: H674330, repor på hornen, batteribyte krävs

Auktionsnummer: SE13.20191125.A9418

Klockor   Webbpanta

Stänger: 2019-11-25 14:46:30

Armbandsur Certina DS Stella, urtavla i pärlemor, refnr: C009.210.A, snr:RKM -JA-13212, Ø ca 31mm, datum, quartz, gultonatstål, stållänk, innermått: inklusive ur ca 16, viklås(bruksskick), extra länkbit, originalbox

Auktionsnummer: SE16.20191126.A59800

Klockor   Skanstull

Stänger: 2019-11-26 12:11:30

Damur Marc by Marc Jacobs Blade, modell MBM3102, quartz - behöver nytt batteri, roséguldstonad stål, Ø40 mm, originalbox, extra länkbitar, mycket fint skick,

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5890

Klockor   Kristianstad

Stänger: 2019-11-26 19:32:30

Damur Omega Seamaster, manuell - fungerar vid uppdragning, gulddoublé, Ø 22 mm, skinnband från Hirsch, plexi - smårepor, en del repor på bakboetten, en mindre fläck på urtavlan kl 15:30,

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5893

Klockor   Kristianstad

Stänger: 2019-11-26 19:34:00

Armbandsur Daniel Wellington, quartz - behöver nytt batteri, roséguldtonat stål, skinnband och natoband, natobandet är delvis missfärgat,  Ø 37 mm,  originalask, fint buret skick,

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5905

Klockor   Kristianstad

Stänger: 2019-11-26 19:39:30

Herrur Certina, 18K guld, Ø 34 mm, manuell, gravyr bakboett, skinnband - torrsprickor, plexi - repor, missfärgad krona,  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5954

Klockor   Kristianstad

Stänger: 2019-11-26 20:03:00

Damur Eterna Q, 18K guld, quartz - funktion garanteras ej, Ø 22 mm, krona saknas, 17,5 cm, gravyr,  bruttovikt 25,6g

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5955

Klockor   Kristianstad

Stänger: 2019-11-26 20:03:30

Herrur Seiko Sapphir Titanium 100m, Ø 37 mm, quartz, safirglas, skinnband från Condor, fint skick,

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5956

Klockor   Kristianstad

Stänger: 2019-11-26 20:04:00

Herrur Knut Gadd Decagon Silver 1924, modellnr. 08-5800, bredd exkl. krona 38 mm, kirurgiskt stål 316L, original läderband, sparsamt använd/mycket fint skick,

Auktionsnummer: SE74.20191126.A5957

Klockor   Kristianstad

Stänger: 2019-11-26 20:04:30

Herrur Jacques Lemans 42-6, chronograph, Ø42mm, samt ett armband i stål med gummilänk, quartz, med ask & en extra länkbit

Auktionsnummer: SE1.20191127.A32948

Klockor   Östermalm

Stänger: 2019-11-27 19:30:30

Herrur Citizen chronograph, i stål med stållänk, GN-4-S, 8D1230535, Ø45mm, quartz, med box

Auktionsnummer: SE1.20191127.A32949

Klockor   Östermalm

Stänger: 2019-11-27 19:31:00

Herrur Breitling chronometre, referensnummer: AB0110, serienummer: 3118209, Ø 44mm, automatisk, i stål med pilotlänk i stål, extra länkbit, certifikat 20130218, servicekvitton, bok och originalbox.

Auktionsnummer: SE1.20191127.A32951

Klockor   Östermalm

Stänger: 2019-11-27 19:31:30

Herrur Cartier Santos guld/stål, quartz, serienummer 11990105172, Ø 29mm, Inköpt Kaplans 2015, Servad 2012 samt 2016 originaletui, extra länk

Auktionsnummer: SE1.20191127.A32952

Klockor   Östermalm

Stänger: 2019-11-27 19:32:00

Herrur Emporio Armani, stål, quartz, 24mm x 34mm, repor på glas, böcker samt originalbox

Auktionsnummer: SE1.20191127.A32953

Klockor   Östermalm

Stänger: 2019-11-27 19:32:30

Herrur Tissot Seastar Seven 18K, defekt, med länk i stål/doublé, repigt glas, graverad boett, Ø32mm

Auktionsnummer: SE1.20191127.A32954

Klockor   Östermalm

Stänger: 2019-11-27 19:33:00

Herrur Omega 18K, referensnummer 79103191, serienummer 57198715, Ø 32mm, quartz, står stilla, batteribyte krävs, med läderband, certifikat 001215, samt box

Auktionsnummer: SE1.20191127.A32955

Klockor   Östermalm

Stänger: 2019-11-27 19:33:30

Herrur Jaques Lemans, i  gulmetall, quartz, står stilla, batteribyte krävs, Ø 40mm, med box

Auktionsnummer: SE1.20191127.A32956

Klockor   Östermalm

Stänger: 2019-11-27 19:34:00

Reseset Angelus, barometer, ur, termometer samt datum, serienummer 92288, manuell, i etui, datum och barometer defekta, spricka i glas framför barometer, glaset framför ur löst samt med nagg,

Auktionsnummer: SE8.20191128.A25510

Klockor   Fridhemsplan

Stänger: 2019-11-28 11:15:30

Damur Omega, Seamaster, Ø22mm, manuell, stål, plexiglas, läderband, repor, mindre trög krona, läderband utan spänne.

Auktionsnummer: SE8.20191128.A25511

Klockor   Fridhemsplan

Stänger: 2019-11-28 11:16:00

Damur Omega Genève, Ø26mm, manuell, stål, plexiglas, läderband, repor.

Auktionsnummer: SE8.20191128.A25512

Aktuellt bud:

325 kr

Klockor   Fridhemsplan

Stänger: 2019-11-28 11:16:30

ett par snurrebussar, Ø5,5mm,  silver

Auktionsnummer: SE8.20191128.A25519

Aktuellt bud:

5 kr

Budledare: birjoh

Klockor   Fridhemsplan

Stänger: 2019-11-28 11:19:30

Fickur Missfärgat, slitet, plastglas stor flisa borta i nederkant, gravyr GÅR EJ Silver 800/1000 Bruttovikt 37,8g Ej funktionsgaranti

Auktionsnummer: SE12.20191128.A22815

Klockor   Göteborg Angered

Stänger: 2019-11-28 14:57:00

Damur Calvin Klein, ref-nr: K2G231 Q (finns små repor på band och baksida Ø ca 17cm inkl.ur Bruksslitage

Auktionsnummer: SE12.20191128.A22818

Klockor   Göteborg Angered

Stänger: 2019-11-28 14:58:30

Damarmband ur Tissot Q med band 18K bruttovikt ca 26,1g (ca 18g)  Sliten, repor på baksidan Batteri byte krävs Bruksslitage

Auktionsnummer: SE12.20191128.A22822

Klockor   Göteborg Angered

Stänger: 2019-11-28 15:00:30

Damur Certina 18K bruttovikt 8,6g (ca 5g guld) #56748 Baksida repig

Auktionsnummer: SE12.20191128.A22823

Aktuellt bud:

1 700 kr

Klockor   Göteborg Angered

Stänger: 2019-11-28 15:01:00

Herrur Tissot 1853 PR 100 Q stålband #P660/760M (sliten, rasslar om armbandet) Batteri byte krävs Bruksslitage

Auktionsnummer: SE12.20191128.A22824

Klockor   Göteborg Angered

Stänger: 2019-11-28 15:01:30

Herrur Seiko Sea horse Automatic doublé sliten, färgbortfall, repigt plastglas, rasslar när den skakas  #5500846 7625/8020 Stort bruksslitage

Auktionsnummer: SE12.20191128.A22825

Klockor   Göteborg Angered

Stänger: 2019-11-28 15:02:00

Klocka Swatch Irony från 2006 Q #SR626SW Mycket sliten, repig flera stenar saknas, plast armband  Batteri byte krävs Ej Funktionsgaranti Stort bruksslitage

Auktionsnummer: SE12.20191128.A22826

Klockor   Göteborg Angered

Stänger: 2019-11-28 15:02:30

Herrur Tissot Seastar 18K Ø34mm, gravyr,batteribyte

Auktionsnummer: SE7.20191202.A18409

Aktuellt bud:

2 900 kr

Klockor   Uppsala

Stänger: 2019-12-02 11:33:30

Herrur Certina 14K Ø33mm med läderband,gravyr,batteribyte,ny aldrig använd,i box.

Auktionsnummer: SE7.20191202.A18410

Aktuellt bud:

2 000 kr

Budledare: halda

Klockor   Uppsala

Stänger: 2019-12-02 11:34:00

Mormorsur 14K innerboett i metall Ø33mm graverad.Btto 29g

Auktionsnummer: SE7.20191202.A18411

Aktuellt bud:

1 600 kr

Klockor   Uppsala

Stänger: 2019-12-02 11:34:30

Damur Eterna 18K i boett och länk Ø21mm,stl ca16cm,batteribyte.Btto 27,2g

Auktionsnummer: SE7.20191202.A18418

Aktuellt bud:

6 600 kr

Klockor   Uppsala

Stänger: 2019-12-02 11:38:00

Damur Georg Jensen Torun, Ø33mm, stål, quartz, referensnummer: 326, serienummer: 002814, stållänk,batteribyte små repor på boett,inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE7.20191202.A18433

Klockor   Uppsala

Stänger: 2019-12-02 11:45:30

Herrur Fossil Ø41mm, refnr: CH-2332, kronograf, nollställer ej, stål quartz., stålarmband, ca 20cm, viklås, repigt glas

Auktionsnummer: SE15.20191202.A19113

Klockor   Hallunda

Stänger: 2019-12-02 14:19:00

Herrur Seiko Solar Ø43mm, refnr: V172-0AC0, snr: 363245, läderband, repor på glas, batteribyte

Auktionsnummer: SE15.20191202.A19114

Klockor   Hallunda

Stänger: 2019-12-02 14:19:30

Damur Michael Kors Ø33mm, MK-5613, quartz, vita stenar, roséfärgat stål, box, manual, nyskick, plast kvar.

Auktionsnummer: SE15.20191202.A19115

Klockor   Hallunda

Stänger: 2019-12-02 14:20:00

Herrur Hugo Boss, stål, quartz, kronograf, Ø 44mm, datum, stållänk, viklås, Klockan fungerar, Ej funktionsgaranti

Auktionsnummer: SE75.20191202.A280

Klockor   Östersund

Stänger: 2019-12-02 19:02:30

Herrur, Tissot Seastar Seven, manuell, 33,5mm, 18k guld, gravyr på bakboett, klockan fungerar, vi lämnar ej funktionsgaranti,

Auktionsnummer: SE75.20191202.A290

Klockor   Östersund

Stänger: 2019-12-02 19:07:30

[1] 2 Nästa »