Träffar: 98   « Föregående 1 [2] 3 4 5 Nästa »

Kompottsked i silver. Den är 11 cm lång och väger 11,5g. Stämplad 835 GES.GESH

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6659

50 kr

Budledare: wfr65 Antal bud: 1

SilverföremålUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:10:00

Veneziakedja i 18K guld. Den är 42,5 cm lång, 1,3 mm bred och väger 4,5g. Springring. Svensk importstämpel & 750

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6660

Smycken; halskedjorUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:10:30

Klackring i 18K guld med en onyx. Den är 3 - 16,5 mm bred, är i storlek 22 och väger 4,92g. Stämplad 750 & GFAB

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6661

Smycken; ringarUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:11:00

Ring i 18K guld med två vita stenar; fattade i vitt guld. Den är 4,2 - 6,9 mm bred, är i storlek 18 och väger 2,5g. Tillverkad 1971 av Hedbergs Guld i Dalsjöfors

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6662

Smycken; ringarUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:11:30

Creoler i 18K guld med cubic zirconia. De är 3,5 - 17  mm och väger 0,95g. Stämplade 750

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6663

400 kr

Budledare: ruq09 Antal bud: 2

Smycken; örhängenUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:12:00

Hängande örhängen i 18K guld. De är 41 mm långa och väger 1,4g.

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6664

550 kr

Budledare: wfr65 Antal bud: 1

Smycken; örhängenUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:12:30

Ring i 18K guld med sex diamanter á 0,005ct; fattade i vitt guld. Den är 2,2 - 2,9 mm bred, är i storlek 18,25 och väger 1,8g. Finska stämplar från 1981.

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6665

Smycken; ringarUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:13:00

Defekt guld 18K 12,2g

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6666

3 800 kr

Budledare: yguld Antal bud: 1

SkrotguldUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:13:30

Defekt guld 18K 8,0g

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6667

2 500 kr

Budledare: yguld Antal bud: 1

SkrotguldUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:14:00

Defekt guld 18K 6,7g

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6668

2 100 kr

Budledare: yguld Antal bud: 1

SkrotguldUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:14:30

Slottsbarock (utg. modell) i Sterling silver: sju kaffeskedar (120 mm). Samtliga CGH från 1960. De väger 118,3g tillsammans. (92,5% silver)

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6669

SilverföremålUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:15:00

Sex kaffeskedar i silver med svart dekor. De är 110 mm långa och väger 65g. Samtliga MEMA från 1965

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6670

SilverföremålUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:15:30

Haga i silver: sex mockaskedar (110 mm). De väger 56,2g tillsammans. Tillverkade 1961 av JLH ( Skandia-Hultman-Kommanditbolag ). Kattfot

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6671

SilverföremålUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:16:00

Diverse silver: 63,8g 83% silver & 12,6g 92,5% silver

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6672

350 kr

SilverföremålUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:16:30

Herrur Omega Seamaster De Ville i guld på stål med läderband (ej original). Boett Ø 34 mm. Manuellt urverk- går, men ingen funktionsgaranti. Smårepigt plexiglas (original). Ej öppnad.

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6673

KlockorUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:17:00

Armband i 18K guld med en förtjänstmedalj i 18K guld. Det är 20 cm långt, 11,2 mm brett och väger 18,9g. Kroklås. Tillverkat 1986 av Borgila. Kattfot. Namngravyr på baksidan av en länk

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6674

Smycken; armbandUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:17:30

X-länksarmband i 18K guld. Det är 19 cm långt, 7,7 mm brett och väger 9,8g. Kistlås. Tillverkat 1964 av Stockholms Ädelsmide AB  i Solna. Kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6675

Smycken; armbandUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:18:00

Delvis matterad collier i 18K guld. Den är c:a 42 cm lång, c:a 2,8 mm bred och väger 14,9g. Karbinhake. Stämplad 18K & SCO (Svedbom & Co)

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6676

Smycken; halskedjorUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:18:30

Bismarkarmband i 18K guld med 14 berlocker. Det är 17,5 cm långt, 3,3 mm brett och väger 13,8g. Kistlås. Stämplad 750

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6677

Smycken; armbandUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:19:00

Veneziakedja i 18K guld. Den är 38 cm lång, 0,8 mm bred och väger 2,4g. Springring. Från Balestra. Svensk importstämpel & 750

Auktionsnummer: SE73.20210121.A6678

Smycken; halskedjorUmeå

Stänger: 2021-01-21 19:19:30