Auktion pågår nu, 58 st utrop

Träffar: 53   « Föregående 1 [2] 3 Nästa »

Tre berlocker i 18K guld med sötvattenpärlor. De är c:a 15 mm långa och väger 0,58g tillsammans.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5526

Smycken; berlocker   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:10:00

Pansarkedja i 18K guld. Den är 47 cm lång, 3,7 mm bred och väger 16,35g. Karbinhake. Stämplad Tecnigold, 750 & Italienska stämplar. Fint skick.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5527

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:10:30

Skrotguld 14K 4,54g

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5528

Aktuellt bud:

1 200 kr

Budledare: yguld

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:11:00

Skrotguld 9K 4,39g

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5529

Aktuellt bud:

750 kr

Budledare: yguld

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:11:30

Skrotguld 18K 17,23g

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5530

Aktuellt bud:

6 000 kr

Budledare: meertkonya

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:12:00

Skrotguld 18K 4,82g

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5531

Aktuellt bud:

1 700 kr

Budledare: snorken

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:12:30

Berlock "bäver" i 18K guld. Den är 14,5 mm lång från nos till svans och väger 1,38g. Inga läsliga stämplar.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5532

Smycken; berlocker   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:13:00

Örhängen i 18K guld med cubic zirconia. De är Ø 6 mm och väger 1,07g.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5533

Aktuellt bud:

425 kr

Budledare: britt57

Smycken; örhängen   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:13:30

Örhängen i 18K guld. De är Ø c:a 7 mm och väger 1,38g.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5534

Aktuellt bud:

550 kr

Smycken; örhängen   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:14:00

Ring i 18K guld med tre rubiner i ett graverat mönster runt om. Den är 3,47 mm bred, är i storlek 16,6 och väger 3,25g. Från Schalins. Kupad insida. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5535

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:14:30

Skrotguld 18K 0,7g

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5536

Aktuellt bud:

250 kr

Budledare: snorken

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:15:00

V-formad, flätad collier i silver. Den är 42 cm lång, 4 mm bred och väger 9,25g. Springring. Stämplad 925.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5537

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:15:30

Kedja i silver. Den är 42,5 cm lång, 2,6 mm bred och väger 8,63g. Springring. Från Balestra.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5538

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:16:00

Hamrad armring i silver. Den är 17 - 20,6 mm bred, har ett innermått på 13 cm + 2 cm öppning och väger 27,96g. Stämplad PJ, P10 (= 1989) & 925.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5539

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:16:30

Stelt armband i silver från 1965. Den är 24,5 mm bred, har ett innermått på 16,5 cm och väger 43,51g. Stämplad bla. HK (Heikki Kaksonen) / Kaunis Koru. Namngravyr. Lite ojämn.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5540

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:17:00

Vintage: collier i malakit. Stenarna är Ø 7,2 - 14 mm. Trädda på nylontråd med gröna glaspärlor emellan. Den är 58 cm lång. Skruvlås i metall. En sten är lagad. Den väger 98,7g.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5541

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:17:30

Ring i silver med en stor (Ø 14,7 mm), brun sten. Den är i storlek 15,75 och väger 6,05g. Tillverkad 1967 av Alton i Falköping.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5542

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:18:00

Ring i 18K guld med en cubic zirconia. Den är 3 - 6,2 mm bred, är i storlek 18 och väger 4,13g. Stämplad 750 & kattfot. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5543

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:18:30

Ring i 18K guld med tre rosaröda stenar; från 1996. Den är 2,35 - 10 mm bred, är i storlek 18,75 och väger 3,04g. Stämplad 18K & kattfot. Oläslig tillverkarstämpel.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5544

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:19:00

Ring i 18K guld med fyra cubic zirconia. Den är 1,6 - 8,7 mm bred, är i storlek 18,25 och väger 1,7g. Stämplad APJ, 750 & kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20200709.A5545

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-07-09 19:19:30