AUKTION PÅGÅR NU, 271 st utrop

RutorLista

Pris

Min
Max

Varutyp

Kontor

Sortering

Visa

Träffar: 36   « Föregående 1 [2]

Caméberlock i 18K guld. Riktigt tjusig donna. Den är 29,7 mm lång inkl. ögla och väger 3,06g. Tillverkad 1948 av Sture Rosin i Stockholm.
Smycken; berlocker - Umeå
Aktuellt bud: 600 kr

Budledare: lupuz79
Slät ring i 18K guld. Gravyr. Den är 4,2 mm bred, är i storlek 17 och väger 4,53g.

Auktionsnummer: SE73.20190620.A2576

Smycken; ringar
Umeå
Auktionen stänger: 2019-06-20 19:11:00
Smycken; ringar - Umeå
Aktuellt bud: 1 100 kr

Budledare: yguld
Granatörhängen i förgyllt silver. De är Ø 6,7 mm och väger 1,26g. Stämplade 830S

Auktionsnummer: SE73.20190620.A2577

Smycken; örhängen
Umeå
Auktionen stänger: 2019-06-20 19:11:30
Smycken; örhängen - Umeå
Aktuellt bud: 50 kr

Budledare: wfr65
Halvstel, ovalmanglad collier i 18K guld Karbinhake. Den är 42 cm lång, 2 mm bred och väger 6,47g. Från Unoaerre. Fint skick!
Smycken; halskedjor - Umeå
Aktuellt bud: 1 800 kr

Vildmarksmönstrad klackring i 18K guld med en cubic zirconia. Den är 2 - 7 mm bred, är i storlek 17,5 och väger 4,14g. Tillverkad av Bengt Hallbergs Guldsmeds AB i Köping.
Smycken; ringar - Umeå
Aktuellt bud: 1 150 kr

Pansarkedja i silver. Karbinhake med trög fjäder- men håller sig stängd då man stängt den. Den är 53 cm lång, 5,62 mm bred och väger 31,02g. Stämplad 925.
Smycken; halskedjor - Umeå
Aktuellt bud: 175 kr

Budledare: xmen007
Kantslipat pansararmband i silver. Karbinhake. Det är 19,5 cm långt, 6 mm brett och väger 12,31g. Stämplat 925 / ITALY.
Smycken; armband - Umeå
Aktuellt bud: 75 kr

Budledare: wfr65
Collier i silver med en fast berlock med en brun sten och markasiter. Springring. Den är 40 cm lång och väger 4,81g. Kedjan är 1,25 mm bred. Importstämplad.
Smycken; halskedjor - Umeå
Aktuellt bud: 50 kr

Budledare: molly1
Armband i silver med två berlocker. Springring. Det är 18,5 cm  långt, 3,8 mm brett och väger 4,35g. Från Guldfynd.
Smycken; armband - Umeå
Aktuellt bud: 25 kr

Figarokedja i silver med tre ametistkulor (Ø 4,7 resp. 6 mm). Springring. Den är 42 cm lång, 1,5 mm bred och väger 2,77g. Stämplad 925S.
Smycken; halskedjor - Umeå
Aktuellt bud: 25 kr

Budledare: wfr65
Thomas Sabo: bred ring i silver med en slingrande orm med cubic zirconiaögon. Den är 12,8 mm bred, är i storlek 16,75 och väger 19,96g. Stämplad TS925
Smycken; ringar - Umeå
Aktuellt bud: 200 kr

Minnesmynt Astrid Lindgren 1907 - 2002 "Pippi Långstrump" i gulmetall. Ø 36 mm. Hårdplastetui. Nominellt värde 50 kr.
Övrigt - Umeå
Aktuellt bud: 50 kr

  1. Här loggar du in!

    pantbanken.se har fått nytt utseende.
    Här loggar du in till våra olika tjänster.

SwedishSwedish FinnishFinnish
EnglishEnglish FarsiFarsi
FrenchFrench ArabicArabic
SpanishSpanish ThaiThai