Träffar: 4683   « Föregående 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 235 Nästa »

Sockertång, 9cm, norskt mönster, TH Marthinsen, silver 830/1000 Vikt: 15,5 g

Auktionsnummer: SE9.20260203.A86295

275 kr

Silver / Bestick Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-02-03 12:31:00

Hänge med blå sten, höjd 14mm, 18K Vikt: 0,6 g

Auktionsnummer: SE9.20260203.A86296

550 kr

Guld / Hängen & berlocker Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-02-03 12:31:30

Ring stl 19¾ gravyr 18K Vikt: 3 g Vikt: 3 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE9.20260203.A86297

2 900 kr

Guld / Ringar Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-02-03 12:32:00

Vas Royal Copenhagen underglasyrmålad dekor av lilja modell 2640-137 tillverkad 1969-73 Höjd: 32cm Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE9.20260203.A86298

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-02-03 12:32:30

Herrur Casio G-shock Protection 37mm x 35mm

Auktionsnummer: SE9.20260203.A86299

1 400 kr

Budledare: tempo_9912 Antal bud: 29

Klockor / Herrur Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-02-03 12:33:00

Herrur Breitling  Colt Chronograph quartz Ø 42mm, serienr: 6071306 refnr: A7338811/BD43, box och certifikat från AB Jarl Sandin  Göteborg 2018 servicekvitto daterat 2023 från samma butik extra länkbitar smärre repor och slitage med någon lite djupare repa på boett Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE9.20260203.A86301

Stänger: 2026-02-03 12:34:00

Halscollier med genombruten dekor kedjans längd 52cm höjd 15cm 21K  Vikt: 71,3 g

Auktionsnummer: SE9.20260203.A86302

80 000 kr

Budledare: abdo99 Antal bud: 1

Guld / Kedjor & collier Göteborg Nordstan

Stänger: 2026-02-03 12:34:30

Herrur Omega Seamaster Co-Axial boett Ø 41mm längd ca 14,5 cm automatisk serienr: 89506976 referensnr: 21230412001003 repig, bruksslitage, inga extra länkbitar, box och cert utfärdat 2018 Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE9.20260203.A86307

Stänger: 2026-02-03 12:37:00

Ett par figuriner, kvinna och man, höjd 29cm, Letu & Mauger, Frankrike (1854-1893), L&M 415, handmålat biskviporslin, flertal nagg, delar saknas, lagningar     Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260203.R68713

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Skanstull

Stänger: 2026-02-03 12:37:30

Litografi Staffan Hallström, motiv av ett par med resväska, personlig dedikation, signerad A tergo, bildmått ca 99x69cm, ytligt skavd på ram. OBS! Skickas ej. Vikt: 0 g Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Auktionsnummer: SE16.20260203.R68992

Konst & antikviteter / Grafik Skanstull

Stänger: 2026-02-03 12:38:00

Karaff, höjd 28cm, bredd 9cm, korkpropp i mässing, formgjutet glas med luftbubblor, platt baksida Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260203.R69156

Keramik, porslin & glas / Övrigt Skanstull

Stänger: 2026-02-03 12:38:30

Karaff med propp1700-tal, höjd 22,5cm, sengustaviansk, slipat/graverat glas, litet hål, repor Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE16.20260203.R69160

Keramik, porslin & glas / Vaser & skålar Skanstull

Stänger: 2026-02-03 12:39:00

Karaff sengustaviansk höjd 30cm, balusterformad på fyrkantig fot, slipad graverad dekor, propp med filigrandekor, grått glas, propp troligen ej original, nagg, lätta repor på fot Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260203.R69163

Stänger: 2026-02-03 12:39:30

Skål, höjd 8,5cm, bredd 13cm, snidade fåglar,  soapstone, smärre repor Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20260203.R69363

Övrigt Skanstull

Stänger: 2026-02-03 12:40:00

Herrur GC Guess, stål, quartz (i behov av batteribyte), ca 45mm, refnr X9004G5S, serienr 00852, kronograf, nollställer ej korrekt, datum, slitet läderarmband, viklås, bruksskick, inga tillbehör Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE16.20260203.R69510

Klockor / Herrur Skanstull

Stänger: 2026-02-03 12:40:30

2 vinglas, Kaveri, Jorma Vennola, Iittala, höjd 13,5cm, löstagbar fot i plast, Ø7,5cm, svart- och vitt glas, 1980-1987, etikettmärkta  Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE16.20260203.R69860

Stänger: 2026-02-03 12:41:00

Karaff, höjd 21cm, modell Maja, design Eva Englund, Orrefors, handmålat glas Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260203.R70054

Stänger: 2026-02-03 12:41:30

2 Ljuslyktor Alvar Aalto Collection, Iittala, höjd 60mm, bredd 90mm, etikettmärkta, grått glas Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE16.20260203.R70199

75 kr

Budledare: rabarber Antal bud: 1

Stänger: 2026-02-03 12:42:00

Kulvas, höjd 19cm Erik Granquist, signerad Granquist, glaserat stengods.  Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE16.20260203.R70595

Stänger: 2026-02-03 12:42:30

Spottkopp för SJ, höjd 10,5cm, Ø18, modell Granit, Gustavsberg, 1900-tal, SJ-märket borttaget undertill, porslin Vikt: 0 g Skickas med paket.

Auktionsnummer: SE16.20260203.R72322

Stänger: 2026-02-03 12:43:00