Auktion pågår nu, 169 st utrop

Träffar: 4338   « Föregående 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 217 Nästa »

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57046

200 kr

Budledare: 42896395 Antal bud: 1

Silver / Hängen & berlocker Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:10:30

Hänge, bjällra, ihåligt, med 2 hål, längd ca 5cm, bredd ca 38mm, silver Vikt: 18,4 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57047

150 kr

Stänger: 2024-05-22 20:11:00

Hänge hjärta, ihåligt, repigt, längd ca 68mm, bredd ca 55mm, 925/1000 silver Vikt: 28,6 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57048

300 kr

Budledare: branko Antal bud: 1

Stänger: 2024-05-22 20:11:30

Hänge i gulmetall med camé, längd ca 45mm, bredd ca 33mm, slitage Vikt: 7,9 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57049

300 kr

Stänger: 2024-05-22 20:12:00

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57050

Guld / Broscher Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:12:30

Collier Österrike-Ungern, förgyllt silver med emalj, slitage, pärlor & smaragder, längd ca 52cm, svensk importstämpel,  830/1000 silver Vikt: 34,6 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57051

Silver / Kedjor & collier Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:13:00

Damur Eterna, 14K defekt, graverad boett, #3041752, defekt med läderband, lås i gulmetall,

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57052

800 kr

Klockor / Damur Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:13:30

Fickur Viking,  med liten sekundvisare, 14K, Ø50mm, innerboett av metall, gravyr, bruttovikt 77g, klockkedja av förgylld metall, längd 24cm.

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57053

Klockor / Herrur Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:14:00

Damur 18K, defekt, Ø 20mm, # 71990 med tygband, lås i gulmetall,

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57054

1 000 kr

Budledare: zidano Antal bud: 1

Klockor / Damur Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:14:30

Collier med korall, lås i metall (sten saknas), längd ca 53cm, bredd ca 5-10mm Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57055

900 kr

Stänger: 2024-05-22 20:15:00

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57056

Klockor / Herrur Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:15:30

Brosch med äkta orientaliska pärlor, gammalslipade diamanter, rosenstenar & rubiner, nagg, delvis förgyllt silver Ø 33mm Vikt: 14,8 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57057

Silver / Broscher Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:16:00

Collier med odlade pärlor, lås i silver, slitage, längd ca 55cm, Ø ca 2-7mm Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57058

200 kr

Stänger: 2024-05-22 20:16:30

Collier med odlade pärlor, Ø 2-7mm, lås i silver med rosenkvarts, svensk importstämpel, slitage, längd ca 42cm Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57059

Stänger: 2024-05-22 20:17:00

Collier med odlade pärlor, 4-8mm, lås (omgjord brosch), med granater i silver & metall, ngn sten limmad, Ø 32mm, längd ca 35cm Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57060

Stänger: 2024-05-22 20:17:30

Damur Sarcar, manuell med integrerad länk, Ø7mm, armlänk med slitage/brott, 18K, bruttovikt 20,5g Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57061

Klockor / Damur Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:18:00

Ett hänge med emalj, nyckelpiga, höjd 15mm, emaljskador, 18K. Vikt: 1 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57064

600 kr

Guld / Hängen & berlocker Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:18:30

Nål med uggla, ca 6x47mm, 18K. Vikt: 1,4 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57065

900 kr

Guld / Broscher Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:19:00

Ring slät, stl 18¾, bredd 3,5mm, gravyr, 18K. Vikt: 4,1 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57066

2 500 kr

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:19:30

Ring med grönblå sten, stl 18, bredd 3mm, Ateljé Guldkransen, Stockholm, 1987, slitage, sten med märken, 18K.  Vikt: 6,9 g

Auktionsnummer: SE1.20240522.A57070

Guld / Ringar Östermalm

Stänger: 2024-05-22 20:20:00