Träffar: 3597   « Föregående 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 180 Nästa »

Ring med citrin 15 x 12mm, Stigbert, stl: 18¼, bredd framtill: ca 9mm, citrin med små nagg, 18K Vikt: 8,1 g

Auktionsnummer: SE11.20240514.A33143

Guld / Ringar Malmö Centralen

Stänger: 2024-05-14 14:49:30

Ring Georg Jensen Fusion, trefärgad, tredelad med diamanter, 8xca 0,01-0,03ct, stl 19, 58NK, 18K 19,5g

Auktionsnummer: SE11.20240514.A33144

14 000 kr

Budledare: sigurd61 Antal bud: 1

Guld / Örhängen Malmö Centralen

Stänger: 2024-05-14 14:50:00

Ett par örhängen vitguld med diamanter ca 0,636ctv/st, stoppers i plast och stål, 18K Vikt: 4,5 g

Auktionsnummer: SE11.20240514.A33145

3 600 kr

Budledare: totot Antal bud: 2

Stänger: 2024-05-14 14:50:30

Auktionsnummer: SE11.20240514.A33146

Klockor / Damur Malmö Centralen

Stänger: 2024-05-14 14:51:00

Vas silverfot med blå glasinsats, 16cm, Ø10cm, liten flisa borta på kanten, S800/1000, silvervikt 129,2g, bruttovikt 399,2g

Auktionsnummer: SE11.20240514.A33147

Silver / Övrigt Malmö Centralen

Stänger: 2024-05-14 14:51:30

Figurin, Ludwigsburg, Tyskland, 19cm, barnänglar,  målad polykrom och förgylld dekor, sent 1700-tal, avskavt på ena handen

Auktionsnummer: SE11.20240514.A33148

Keramik, porslin & glas / Skulpturer Malmö Centralen

Stänger: 2024-05-14 14:52:00

Mugg, Mumin, Kontor / Toimisto (1996 - 2002). Motivet kommer bland annat från serien

Auktionsnummer: SE11.20240514.A33149

Keramik, porslin & glas / Tallrikar & fat Malmö Centralen

Stänger: 2024-05-14 14:52:30

Mugg, Mumin, Fred / Rauha (1996 - 2002). Motivet kommer bland annat från ett vykort som Tove Jansson gjorde för organisation Amnesty. Stämplad Arabia, Finland. Höjd 8 cm, Ø 8,5 cm, rymmer 0,3L. Porslin, mugg nr 10

Auktionsnummer: SE11.20240514.A33150

Stänger: 2024-05-14 14:53:00

Mugg, Mumin, Ritning / Piirustus (1996 - 2002). Motivet kommer bland annat från serien

Auktionsnummer: SE11.20240514.A33151

Stänger: 2024-05-14 14:53:30

Mugg, Mumin, Snölykta / Lumilyhty (säsongsmugg vintern 2007). Motivet kommer från boken

Auktionsnummer: SE11.20240514.A33152

Stänger: 2024-05-14 14:54:00

Mugg, Mumin, Vinterbrasa / Talvinuotio (säsongsmugg vintern 2008). Motivet kommer från berättelsen

Auktionsnummer: SE11.20240514.A33153

Stänger: 2024-05-14 14:54:30

Mugg, Mumin, Mumindagen / Muumin päivä (2018). Motivet kommer från en teckning i en brittisk dagstidning. Specialmugg med presentförpackning för Mumindagen 9 augusti. Stämplad, Arabia, Finland. Snr: CR0318. Höjd 8 cm, Ø 8,5 cm, rymmer 0,3L, Porslin. Originalkartong, mugg nr 87

Auktionsnummer: SE11.20240514.A33154

Stänger: 2024-05-14 14:55:00

Barnservis, Mumin, Kometen kommer/ Muumipeikko Ja Pyrstötähti (2001-2003), Mugg, Höjd: 7 cm, Bredd: 9 cm, Diameter: 7 cm, 0,2L, Tallrik Diameter: 18 cm Höjd: 3,5 cm, Stämplad Arabia Finland, Vitroporslin, serienummer 5

Auktionsnummer: SE11.20240514.A33155

Stänger: 2024-05-14 14:55:30

Systemkamera Sony A1, batteriladdare, 2 batterier, kamerarem (oanvänd), USB-kabel, manual, Sony Tough minneskort 80GB, originalkartong, inköpt 2021, totalt 4901 exponeringar, några mindre bruksmärken, cirka 10 svaga vertikala linjer på displayen som syns i vissa vinklar mot ljuset, även när displayen är släckt, påverkar inte bilderna.

Auktionsnummer: SE74.20240514.R40161

Foto & elektronik Kristianstad

Stänger: 2024-05-14 19:00:00

Armband bismarck, gravyrbricka, längd ca 13cm, bredd ca 5,5mm, gravyr, 18K  Vikt: 1,8 g

Auktionsnummer: SE22.20240514.A35770

1 100 kr

Guld / Armband Farsta

Stänger: 2024-05-14 19:00:00

Armband, pärlor, slitna pärlor, defekt, 18K bruttovikt: 3,3g

Auktionsnummer: SE22.20240514.A35771

1 900 kr

Guld / Armband Farsta

Stänger: 2024-05-14 19:00:30

Armband Cordell, längd 21cm, bredd ca 8mm, defekt, 18K  Vikt: 22,9 g

Auktionsnummer: SE22.20240514.A35772

13 500 kr

Guld / Armband Farsta

Stänger: 2024-05-14 19:01:00

Ring Pansar, stl 19, bredd ca 8mm, ostämplad, 18K Vikt: 12,3 g

Auktionsnummer: SE22.20240514.A35773

7 200 kr

Guld / Ringar Farsta

Stänger: 2024-05-14 19:01:30

Armring, blå sten, troligen syntetisk spinell, reglerbar storlek Ø18-19cm, bredd 3-11,5 mm, pärlor, mindre skador på sten, år 1941, 18K Vikt: 18,9 g

Auktionsnummer: SE22.20240514.A35774

Guld / Armband Farsta

Stänger: 2024-05-14 19:02:00

Kedja Fiskben, ca 42cm, bredd ca 4,4mm, Balestra, 18K Vikt: 15,3 g

Auktionsnummer: SE22.20240514.A35775

8 900 kr

Guld / Kedjor & collier Farsta

Stänger: 2024-05-14 19:02:30