Träffar: 2670   « Föregående 1 ... 88 89 [90] 91 92 ... 134 Nästa »

Skrotguld 21K 4,81g

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4837

Aktuellt bud:

1 800 kr

Budledare: selling

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:05:00

Herrur Certina i 18K guld med doubléband. Boett Ø 33,6 mm med gravyr. Quartz- går ej- batteribyte krävs? Ingen funktionsgaranti. Repigt plexiglas.

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4838

Klockor   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:05:30

Klackring i 18K guld med en cubic zirconia. Fylld baksida (ihålig). Den är 3 - 11,1 mm bred, är i storlek 21 och väger 5,3g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd). Lite ojämn skena.

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4839

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:06:00

Skrotguld 18K 14,0g

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4840

Aktuellt bud:

4 400 kr

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:06:30

Ring i 18K guld med en vit sten. Den är 4,9 - 14 mm bred, är i storlek 18 och väger 4,59g. Tillverkad 1970 av Hedbergs Guld  i Dalsjöfors

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4841

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:07:00

Pansarkedja i 18K guld. Den är 50 cm lång, 1,8 mm bred och väger 6,2g. Springring. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd). Fint skick!

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4842

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:07:30

Skrotguld 18K 1,51g

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4843

Aktuellt bud:

475 kr

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:08:00

X-länksarmband i 18K guld. Det är 20,3 cm långt, 6,6 mm brett och väger 10,35g. Kistlås. Tillverkat av Kedjeguld Köping AB. Kattfot. Nött.

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4844

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:08:30

Bismarkarmband i 18K guld med två berlocker (och en ledig ögla). Kistlås. Det är 20 cm långt, 5,9 mm brett och väger 14,02g. Tillverkat 1967 av Bergmans Guldvaror  i Arboga.

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4845

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:09:00

Bismarkarmband i 18K guld. Det är 20,5 cm långt, 8,27 mm brett och väger 24,52g. Kistlås. Tillverkat av Bergmans Guldvaror  i Arboga.

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4846

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:09:30

X-länkscollier i 18K guld. Det är 42,5 cm lång, 5,8 - 8 mm bred och väger 15,19g. Kistlås. Tillverkad av Kedjeguld Köping AB.

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4847

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:10:00

Pansarkedja i 18K guld. Den är 43 cm lång, 1,3 mm bred och väger 3,04g. Stämplad 18K & svensk importstämpel.

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4848

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:10:30

Klackring / lillfingerring i 18K guld med en diamant c:a 0,045ct. Den är 6,2 - 10,4 mm bred, är i storlek 16,75 och väger 6,21g. Tillverkad 1965 av Svedboms Guldsmeds AB i Vetlanda.

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4849

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:11:00

Ring i 18K guld med en orange sten. Den är 3,9 - 10,7 mm bred, är i storlek 17,75 och väger 7,18g. Stämplad 750 & svensk importstämpel.

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4850

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:11:30

Berlock i 18K guld. Den är 25,8 mm lång inkl. ögla och väger 1,49g. Tillverkad 1965 av D Ekström Aktiebolag i Falköping.

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4851

Smycken; berlocker   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:12:00

Skrotguld 18K 2,79g

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4852

Aktuellt bud:

900 kr

Budledare: selling

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:12:30

Ihålig pansarkedja i 18K guld. Den är 51 cm lång, 5,0 mm bred och väger 18,39g. Karbinhake. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd). Mycket fint skick! Ser ut att väga typ tre gånger så mycket som den gör.

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4853

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:13:00

Pansararmband i 18K guld. Det är 21 cm långt, 3 mm brett och väger 6,54g. Karbinhake. Från Balestra. Stämplat 750.

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4854

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:13:30

Pansarkedja i silver. Den är 45 cm lång, 4,3 mm bred och väger 21,04g. Karbinhake. Stämplad 925 & GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4855

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:14:00

Ring i 18K guld med tolv briljanter á 0,03ct. Den är 2,97 mm bred, är i storlek 16,5 och väger 3,83g. Från Schalins. Gravyr.

Auktionsnummer: SE73.20200409.A4856

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-04-09 19:14:30