Träffar: 3442   « Föregående 1 [2] 3 4 ... 173 Nästa »

Ring med åttkantslipade diamanter, 3x0,005ct, stl 17½, GFAB, 18K Vikt: 1,4 g

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38946

600 kr

Budledare: tutteli Antal bud: 2

Smycken; ringarÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:17:00

Golvvas med dekor ur famille noire- paletten, motiv av drakar och blommor, porslin, Kina, 1900-tal, höjd 46 cm, smärre slitage, enstaka tillverkningsdefekter.  Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38948

Glas/porslinÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:17:30

Ring med vit sten, stl 17, 18K Vikt: 3,2 g

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38949

1 200 kr

Smycken; ringarÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:18:00

Hänge med diamant ca 0,01ct, längd 17mm, 18K Vikt: 0,5 g

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38950

200 kr

Budledare: sueellen Antal bud: 1

Smycken; berlockerÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:18:30

Ett par örhängen, bismarck, längd 15mm, ett stopp saknas, 18K  Vikt: 1,2 g

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38952

450 kr

Budledare: frediluttan Antal bud: 1

Smycken; örhängenÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:19:00

Golvurna med polykrom figurscen, tryckt samt målad dekor, porslin, Kina,1900-talets första hälft, höjd ca 60cm, slitage, färgbortfall, mindre missfärgning.  Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38953

Glas/porslinÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:19:30

Ring med röd sten, stl 18, bucklig, 18K Vikt: 1,6 g

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38954

600 kr

Smycken; ringarÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:20:00

Fat med polykrom dekor, porslin, Kina, modern tillverkning, längd ca 26cm.Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38955

50 kr

Glas/porslinÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:20:30

Skål med polykrom dekor, porslin, Kina, 1900-tal, ca Ø15, höjd ca 7 cm, slitage, färgbortfall.Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38956

Glas/porslinÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:21:00

Kedja, ankar, Balestra, längd 66cm, bredd 7mm, 18K Vikt: 98,8 g

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38957

39 000 kr

Budledare: joceri Antal bud: 1

Smycken; halskedjorÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:21:30

Skål med polykrom dekor, porslin, Kina, modern tillverkning, ca Ø16, höjd ca 7 cm, obetydligt slitage.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38959

Glas/porslinÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:22:00

Ring, Classic, stl 16½, gravyr, 18K Vikt: 5,6 g

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38961

2 000 kr

Smycken; ringarÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:23:00

Tedosa, dekor i underglasyrblått, porslin, 1900-talets andra hälft, höjd ca 14cm, obetydligt slitage.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38962

325 kr

Budledare: sigge97 Antal bud: 10

Glas/porslinÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:23:30

12 Champagneflöjter, Samlarglas Franklin Mint, Märkta "Igor Carl Fabergé France", fågelmotiv, höjd 24,5cm. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38963

Glas/porslinÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:24:00

Ring, Classic, stl 19¼, 18K Vikt: 5,6 g

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38964

2 000 kr

Smycken; ringarÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:24:30

Vas/Urna med polykrom dekor, porslin, Kina, 1900-tal, höjd ca 22 cm, slitage, lock saknas, färgbortfall, nagg. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38965

Glas/porslinÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:25:00

Golvvas med polykrom dekor av fåglar och blommor, målad samt tryckt dekor, porslin, Kina, 1900-tal, höjd ca 60cm, slitage, missfärgning, färgbortfall. Specialfrakt. Kontakta pantbankskontoret.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38966

Glas/porslinÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:25:30

Vas Orrefors blå/transparant, höjd 32cm. Special frakt kontakta Pantbankskontoret för fraktkostnad.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38967

600 kr

Glas/porslinÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:26:00

Urna med lock, polykrom dekor av fåglar, insekter och blommor, porslin, Kina, 1900-tal, höjd ca 32cm, mindre slitage.  Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38968

Glas/porslinÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:26:30