Träffar: 3442   « Föregående 1 2 [3] 4 5 ... 173 Nästa »

Glasvas skuren floral dekor med stjärnmönstrad fot, höjd 26,5cm. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38969

200 kr

Budledare: berit35 Antal bud: 1

Glas/porslinÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:27:00

Skål med polykrom dekor av blommor, insekter och fåglar, porslin, Kina, 1900-tal, ca Ø17, höjd ca 8 cm, mindre slitage.Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38970

Glas/porslinÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:27:30

Skål med polykrom dekor av trädgårdsmotiv, porslin, Kina, 1900-tal, ca Ø18 höjd ca 7 cm, mindre slitage.Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38971

Glas/porslinÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:28:00

Vas, polykrom dekor av tempelscen, porslin, Kina, 1900-tal, höjd ca 22cm, mindre slitage, mindre färgbortfall.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38973

Glas/porslinÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:28:30

Ring med diamanter 5x0,03ct, stl 16¼, Schalin, gravyr, repor,  18K Vikt: 2,6 g

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38974

1 300 kr

Smycken; ringarÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:29:00

Ring, slät, stl 18½, gravyr, 18K Vikt: 3,6 g

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38975

1 300 kr

Smycken; ringarÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:29:30

Vas, polykrom dekor av fåglar och blommor, tryckt dekor, porslin, 1900-talets andra hälft, höjd ca 26cm, slitage, mindre färgbortfall, nagg.Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38976

Glas/porslinÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:30:00

Diverse defekt guld 18K Vikt: 1,7 g

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38977

625 kr

Smycken; övrigtÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:30:30

Vas med dekor av blommor, lergods, Kina, 1900-tal, höjd ca 32cm, slitage, krackelyr.  Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38978

25 kr

Budledare: klaselvis Antal bud: 1

Glas/porslinÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:31:00

Vas, polykrom dekor av fågel och blommor, porslin, Kina, 1900-tal, höjd ca 21cm, mindre slitage. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38979

Glas/porslinÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:31:30

Vas, polykrom dekor av figurscen, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, höjd ca 26cm, mindre slitage.Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38981

Glas/porslinÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:32:30

Vas, polykrom dekor av figurscen, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, höjd ca 23cm, slitage, lagningar.Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38983

Glas/porslinÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:33:30

Tavla litografi Erik Olsson-73, ansikten, 48x72cm, 188/310. Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38984

Konst/konsthantverkÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:34:00

Tavla textil serigrafi Nisse Ritarn Jonsson-1971, 129/400, 90x60cm Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38985

Konst/konsthantverkÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:34:30

Hänge med camé, längd 25mm, 18K Vikt: 1,7 g

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38986

600 kr

Smycken; berlockerÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:35:00

Ring med vita stenar, stl 17¾, 18K Vikt: 1 g

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38987

350 kr

Smycken; ringarÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:35:30

Ring, stl 15½, ostämplat 18K Vikt: 1,3 g

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38988

500 kr

Budledare: ingela Antal bud: 1

Smycken; ringarÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:36:00

Hänge, D, längd 14mm, ostämplat, 18K Vikt: 0,5 g

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38989

200 kr

Budledare: nicolelouice Antal bud: 1

Smycken; berlockerÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:36:30

Diverse defekt guld, 18K Vikt: 5,7 g

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38990

2 100 kr

SkrotguldÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:37:00

Ring med briljantslipad diamant ca 0,06ct, stl 15½, 18K  Vikt: 1 g

Auktionsnummer: SE1.20210303.A38994

550 kr

Smycken; ringarÖstermalm

Stänger: 2021-03-03 19:38:30