Auktion pågår nu, 128 st utrop

Träffar: 1674   « Föregående 1 2 [3] 4 5 ... 84 Nästa »

Ring i 18K guld med två briljanter á 0,03ct samt fyra rubiner. Den är 2,5 - 8 mm bred, är i storlek 17,25 och väger 4,19g. Stämplad 750 & kattfot

Auktionsnummer: SE73.20200123.A3927

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-01-23 19:06:00

Ring i 9K guld med en diamant 0,005ct i vitguldsfattning. Den är 1,5 - 4,2 mm bred, är i storlek 17,75 och väger 0,56g. Stämplad GSM 375.

Auktionsnummer: SE73.20200123.A3928

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-01-23 19:06:30

Ring i 18K guld med en safir och fyra diamanter á 0,005ct; fattade i vitt guld. Den är 1,9 - 8,2 mm bred, är i storlek 17 och väger 2,24g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20200123.A3929

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-01-23 19:07:00

Ring i 18K guld med tre safirer. Den är 2,3 - 3,7 mm bred, är i storlek 17 och väger 2,46g. Inga stämplar.

Auktionsnummer: SE73.20200123.A3930

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-01-23 19:07:30

Ring i 18K guld med en smaragd och sex diamanter á 0,005ct. Den är 1,85 - 3,5 mm bred, är i storlek 16 och väger 2,17g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd).

Auktionsnummer: SE73.20200123.A3931

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-01-23 19:08:00

Ring i 18K guld med tre safirer och en diamant á 0,005ct (en saknas). Den är 1,5 - 4,8 mm bred, är i storlek 17,25 och väger 1,47g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20200123.A3932

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-01-23 19:08:30

Ring i 18K guld med en safir. Den är 1,8 - 9 mm bred, är i storlek 17 och väger 2,31g. Stämplad 18K & kattfot.

Auktionsnummer: SE73.20200123.A3933

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-01-23 19:09:00

Vriden ring i 18K guld. Den är 3,2 - 6,7 mm bred,är i storlek 17 och väger 4,0g. Från Guldfynd. Stämplad 18K & kattfot

Auktionsnummer: SE73.20200123.A3934

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-01-23 19:09:30

Ring i delvis matterat rött & vitt guld 14K. Den är 4,1 mm bred, är i storlek 16,25 och väger 1,21g. Stämplad 585

Auktionsnummer: SE73.20200123.A3935

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-01-23 19:10:00

Hematit-ring med en slinga i 18K guld. Den är 3 mm bred och är i storlek 17. Ingen stämpel. Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE73.20200123.A3936

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-01-23 19:10:30

Ring i vitt guld 18K med en diamant 0,01ct. Den är 1,2 - 3,4 mm bred, är i storlek 1,75 och väger 1,0g. Svensk importstämpel & 18K

Auktionsnummer: SE73.20200123.A3937

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-01-23 19:11:00

Ring i vitt guld 18K med en safir och två briljanter á 0,05ct. Den är 2,5 - 5 mm bred, är i storlek 20 och väger 3,56g. Stämplad 750 & GHA (Guldfynd)

Auktionsnummer: SE73.20200123.A3938

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-01-23 19:11:30

Pansarkedja i 18K guld. Den är 40 cm lång, 0,9 mm bred och väger 1,64g. Springring. En länk är lödd / lagad.

Auktionsnummer: SE73.20200123.A3939

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-01-23 19:12:00

Pansarkedja i vitt guld 18K. Den är 39 cm lång, 0,9 mm bred och  väger 1,35g. Springring. Svensk importstämpel & 750.

Auktionsnummer: SE73.20200123.A3940

Smycken; halskedjor   Umeå

Stänger: 2020-01-23 19:12:30

Örhängen i vitt & rött guld 18K. De är 13,8 x 5,6 mm och väger 0,94g. Stämplade 18K.

Auktionsnummer: SE73.20200123.A3941

Aktuellt bud:

475 kr

Budledare: vitros

Smycken; örhängen   Umeå

Stänger: 2020-01-23 19:13:00

Örhängen i 18K guld med 10 diamanter á 0,005ct; fattade i vitt guld. De är 8 x 9,7 mm och väger 0,76g. Från Guldfynd.

Auktionsnummer: SE73.20200123.A3942

Smycken; örhängen   Umeå

Stänger: 2020-01-23 19:13:30

Delvis matterade örhängen i rött & vitt guld 18K med två diamanter á 0,005ct. De är 10,7 x 7,6 mm och väger 1,52g.

Auktionsnummer: SE73.20200123.A3943

Smycken; örhängen   Umeå

Stänger: 2020-01-23 19:14:00

Örhängen i 18K guld med 22 diamanter á c:a 0,005ct; fattade i vitt guld. De är 12,5 x 8 mm och väger 2,93g. Stämplade 18K & stenstorleken.

Auktionsnummer: SE73.20200123.A3944

Smycken; örhängen   Umeå

Stänger: 2020-01-23 19:14:30

Örhängen i vitt guld 18K med två diamanter á 0,005ct. De är Ø 3,4 mm och väger 0,66g.

Auktionsnummer: SE73.20200123.A3945

Aktuellt bud:

250 kr

Budledare: firewoman_87

Smycken; örhängen   Umeå

Stänger: 2020-01-23 19:15:00

Örhängen "knutar" i 18K guld. De är Ø 4,8 mm och väger 1,1g.

Auktionsnummer: SE73.20200123.A3946

Aktuellt bud:

400 kr

Smycken; örhängen   Umeå

Stänger: 2020-01-23 19:15:30