Auktion pågår nu, 58 st utrop

Träffar: 2294   « Föregående 1 2 [3] 4 5 ... 115 Nästa »

Armband 13-radig X-länk, 18K guld, Ädelsmycken Aktiebolag (ÄSA), Stockholm 1966, inre omkrets knäppt 17,5 cm, total längd liggande 20,5 cm, bredd 40 mm, tjocklek 2 mm, fint skick Vikt: 83,4 g

Auktionsnummer: SE74.20200707.A8697

Smycken; armband   Kristianstad

Stänger: 2020-07-07 19:20:00

Damur Certina, 18K guld (boett+länk), defekt urverk, missfärgad urtavla

Auktionsnummer: SE74.20200707.A8698

Aktuellt bud:

5 700 kr

Klockor   Kristianstad

Stänger: 2020-07-07 19:20:30

Ring, 18K guld, Rubiner, Safirer, Smaragder, Diamanter 4 x 0,003ct, Guldfynd (GFAB), Ø17,5 mm, bredd 2-6 mm, en smaragd saknas Vikt: 3,1 g

Auktionsnummer: SE74.20200707.A8699

Smycken; ringar   Kristianstad

Stänger: 2020-07-07 19:21:00

Hänge "P" och enkel Creol, 18K guld, defekter - bucklor Vikt: 0,6 g

Auktionsnummer: SE74.20200707.A8700

Aktuellt bud:

225 kr

Smycken; berlocker   Kristianstad

Stänger: 2020-07-07 19:21:30

Diverse smycken, 18K guld, defekter Vikt: 5,4 g

Auktionsnummer: SE74.20200707.A8701

Aktuellt bud:

1 850 kr

Budledare: kamla

Smycken; halskedjor   Kristianstad

Stänger: 2020-07-07 19:22:00

Halskedja Pansar, 18K guld, Balestra, längd 50,0 cm, bredd 1,7 mm, massiv modell Vikt: 5,9 g

Auktionsnummer: SE74.20200707.A8702

Stänger: 2020-07-07 19:22:30

Tefat, sex stycken, STIG LINDBERG BERSÅ - GUSTAVSBERG, Ø15,5 cm, fint bruksskick utan anmärkning (minimalt kantmärke på ett av faten, möjligen från tillverkningen), vikt 1130 gram

Auktionsnummer: SE74.20200707.A8703

Glas/porslin   Kristianstad

Stänger: 2020-07-07 19:23:00

Halskedja, 18K guld, modell pansar med genombruten stav, längd 51,5 cm, bredd 1,5 mm Vikt: 2,7 g

Auktionsnummer: SE74.20200707.A8704

Stänger: 2020-07-07 19:23:30

Halskedja Pansar, 18K guld, längd 67,0 cm, bredd 1,3 mm, missfärgad Vikt: 4,4 g

Auktionsnummer: SE74.20200707.A8706

Aktuellt bud:

1 600 kr

Stänger: 2020-07-07 19:24:00

Mynt, USA - 1 dollar, silver 900/1000, (1 oz), LIBERTY IN GOD WE TRUST 2013, Ø40,5 mm Vikt: 31,1 g

Auktionsnummer: SE74.20200707.A8707

Övrigt   Kristianstad

Stänger: 2020-07-07 19:24:30

Halskedja Pansar, 18K guld, längd 43,0 cm, bredd 1,3 - 2,3 mm Vikt: 7,1 g

Auktionsnummer: SE74.20200707.A8708

Aktuellt bud:

2 500 kr

Stänger: 2020-07-07 19:25:00

SET - Halskedja och Armband "Kejsarlänk", två delar, silver, längd 59,5 cm resp. 20,5 cm, mått 8,2 x 8,2 mm, defekt lås på halskedjan, armband saknar lås Vikt: 198 g

Auktionsnummer: SE74.20200707.A8709

Smycken; set   Kristianstad

Stänger: 2020-07-07 19:25:30

Smörask med lock, PICKNICK - MARIANNE WESTMAN RÖRSTRAND, modellnummer 43, höjd inkl. lock 7,5 cm, längd 10,5 cm, bredd 9,0 cm, missfärgning på lockets nedre kantrand, minimal glasyrspricka inuti i botten, vikt 400 gram

Auktionsnummer: SE74.20200707.A8711

Glas/porslin   Kristianstad

Stänger: 2020-07-07 19:26:30

Ring, 18K vitguld, diamanter, briljantslipade  14 x 0,03 ct + baguetteslipade 17 x ca. 0,06 ct, finhaltsstämpel 750,  Ø 18,75 mm,  bredd 10,5 mm, fint skick, endast minimalt bruksslitage baktill på skenan Vikt: 5,3 g

Auktionsnummer: SE74.20200707.A8712

Smycken; ringar   Kristianstad

Stänger: 2020-07-07 19:27:00

Vintage Ring, silver, navettslipad rubin (8 x 4 mm), diamanter 18 x 0,02 ct gammalslipade,  Ø 18 mm, bredd 2,4 - 14,5 mm Vikt: 3,1 g

Auktionsnummer: SE74.20200707.A8713

Smycken; ringar   Kristianstad

Stänger: 2020-07-07 19:27:30

Ring, 18K guld, 3 diamanter - totalt 0,09ct, Smycka AB (Classic), Ø17,75 mm, bredd 7 mm, skada på mittenstenen, gravyr slipas bort Vikt: 10 g

Auktionsnummer: SE74.20200707.A8714

Smycken; ringar   Kristianstad

Stänger: 2020-07-07 19:28:00

Hänge, 18K guld, ljusblå Spinell, hängets längd inkl. ögla 14 mm, bredd 4 mm, fint skick Vikt: 0,3 g

Auktionsnummer: SE74.20200707.A8715

Stänger: 2020-07-07 19:28:30

Lös briljantslipad diamant ca 0,50ct, kvalitet ca TW(G)/VS Vikt: 0 g

Auktionsnummer: SE1.20200708.A31807

Aktuellt bud:

10 000 kr

Smycken; övrigt   Östermalm

Stänger: 2020-07-08 19:00:30

Kamera Polaroid EE 100 Special, snr 735768, ingen funktionsgaranti.

Auktionsnummer: SE1.20200708.A34257

Aktuellt bud:

25 kr

Budledare: Kadde

Fotoutrustning   Östermalm

Stänger: 2020-07-08 19:01:00