Auktion pågår nu, 736 st utrop

Träffar: 2903   « Föregående 1 2 3 [4] 5 6 ... 146 Nästa »

Silverkedja 48cm, silverkors 35mm, 835/1000. Vikt: 3,7 g

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61010

Aktuellt bud:

25 kr

Budledare: Astrid2

Silverföremål   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:32:00

Silvermedalj  Kungliga Svenska Patriotiska Sällskapet, i etui. Vikt: 22,4 g

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61011

Aktuellt bud:

75 kr

Budledare: stadium80

Silverföremål   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:32:30

4 broscher, stenar och pärlor, slitage, gravyr, 18K Vikt: 36,8 g

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61012

Aktuellt bud:

14 000 kr

Skrotguld   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:33:00

2 damur, 14K i boetter, gravyr/defekter, bruttovikt: 27,2g

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61013

Aktuellt bud:

1 900 kr

Budledare: nislija18

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:33:30

Herrur Omega Constellation Pie-Pan, guld på stål, automatisk, 34mm, plexiglas, verknr:  20650795, kaliber: 551,  läderband ej original, bruksrepor, slitage på lysmassa och uppdragskrona, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61014

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:34:00

12 kaffeskedar 11cm, norsk modell, etui, 830/1000 silver. Vikt: 115,4 g

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61015

Aktuellt bud:

375 kr

Budledare: aga2017

Silverföremål   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:34:30

Fiskkniv Georg Jensen, Dronning formgiven av Johan Rohde, 26,5cm, bladet i rostfritt stål, sterling, 925/1000. Vikt: 83,7 g

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61016

Silverföremål   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:35:00

Serveringsgaffel Georg Jensen, Konge formgiven av Johan Rohde, 24cm, sterling, 925/1000. Vikt: 103,2 g

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61017

Silverföremål   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:35:30

Serveringsgaffel Georg Jensen, Konge formgiven av Johan Rohde, 25cm, sterling, 925/1000. Vikt: 126,6 g

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61018

Silverföremål   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:36:00

Serveringsspade Georg Jensen, Konge formgiven av Johan Rohde, 27,5cm, sterling, 925/1000. Vikt: 123,1 g

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61019

Silverföremål   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:36:30

Fiskbestick Georg Jensen, form av sammanslingrade fiskar, 3 gafflar 18,5cm, 3 knivar 21cm, sterling, 925/1000.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61020

Silverföremål   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:37:00

8 samlarmynt Monnaie De Paris, i etui, 800/1000 silver. Vikt: 176,8 g

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61021

Aktuellt bud:

700 kr

Silverföremål   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:37:30

Dolk 33cm inklusive fodral, troligen indopersisk, damaskerad klinga, format som hästhuvud i stål med försilvrad dekor, omärkt.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61022

Övrigt   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:38:00

Diverse silverbestick, defekter/slitage, gravyr, stål i knivblad, bruttovikt: 511,5g,  830/1000.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61023

Silverföremål   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:38:30

Herrur Oris Divers, stål, automatisk, Ø45mm, safirglas, refnr: 7609, ristnr: 1299 148902, länk 22,5cm, bruksskick, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61024

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:39:00

Damur 18K, manuell, Ø15mm, länk i bismarcksmodell 17,5cm, slitage/fungerar ej, 18K

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61025

Aktuellt bud:

4 600 kr

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:39:30

Herrur 14K i boett, defekt, bruttovikt: 16g

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61026

Aktuellt bud:

1 800 kr

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:40:00

Herrur IWC, 18K i boett, automatisk, Ø34mm, plexiglas, slitage, defekt urverk, läderband, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61027

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:40:30

Herrur Omega, stål, quartz, 36x36mm, original plexiglas, dag, datum, sekundvisare, kaliber 1310, ca år 1976, läderband ej original, behov av service/rengöring, batteribyte, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61028

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:41:00

Herrur Tissot, stål, automatisk, Ø33mm, plexiglas, ca 1940-tal, tygband ej original, liten sekundvisare, krackeleringar i glaset, servicebehov, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE4.20200603.A61029

Klockor   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-06-03 11:41:30