Auktion pågår nu, 91 st utrop

Träffar: 1739   « Föregående 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 87 Nästa »

Fiskbensarmband i 18K guld. Det är 18,2 cm långt, 12,3 mm brett och väger 24,25g. Kistlås. Tillverkat 1958 av Nordguld (Tor Ahlberg)  i Stockholm. Ojämnheter.

Auktionsnummer: SE73.20200702.A5495

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-07-02 19:12:30

Korridorarmband i 18K guld. Det är 18,5 cm långt, 5,3 mm brett och väger 14,9g. Kistlås. Tillverkat 1967 av Styletta Guldvaruaktiebolaget  i Stockholm.

Auktionsnummer: SE73.20200702.A5496

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-07-02 19:13:00

Klackring i 18K guld med en mörkröd sten (repor). Den är 2,9 - 12,3 mm bred, är i storlek 19,75 och väger 5,67g. Tillverkad 1915 av Bernhard Hertz Aktiebolaget i Stockholm.

Auktionsnummer: SE73.20200702.A5497

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-07-02 19:13:30

Mönstrad collier och armband i silver. De är 40,5 resp. 18 cm långa, 4,1 mm breda och väger 25,73g tillsammans. Stämplade ITALY, 925 och svenska importstämplar. Små ojämnheter.

Auktionsnummer: SE73.20200702.A5498

Smycken; set   Umeå

Stänger: 2020-07-02 19:14:00

Fickur "Omega" i delvis förgyllt silver. Boett Ø 49,3 mm. Verk 161 / 12973325. Boett 312 4 1284 P. Fint skick!

Auktionsnummer: SE73.20200702.A5500

Klockor   Umeå

Stänger: 2020-07-02 19:15:00

Skrotguld: 7,38g 18K & 9,37g 23K

Auktionsnummer: SE73.20200702.A5501

Aktuellt bud:

6 600 kr

Budledare: yguld

Skrotguld   Umeå

Stänger: 2020-07-02 19:15:30

X-länksarmband i 18K guld. Det är 19 cm långt, 7,7 mm brett och väger 15,17g. 1971 av Ädelsmycken Aktiebolag  i Stockholm. Fint skick!

Auktionsnummer: SE73.20200702.A5502

Smycken; armband   Umeå

Stänger: 2020-07-02 19:16:00

Snygg carmoséring i  vitt guld 18K med  briljanter 1 x 0,10ct & 6 x c:a 0,03ct. Den är 2,5 - 9,5 mm bred, är i storlek 17 och väger 3,15g. Stämplad 18K, svensk importstämpel & stenstorleken 030. Fint skick!

Auktionsnummer: SE73.20200702.A5503

Smycken; ringar   Umeå

Stänger: 2020-07-02 19:16:30

Armband Figarolänk, mönstrade detaljer på länkarna, längd 20 cm, bredd 5 mm, 18K. Vikt: 7,5 g

Auktionsnummer: SE61.20200703.A12008

Smycken; armband   Eskilstuna

Stänger: 2020-07-03 11:00:00

Klackring, stl 18½, skev och deformerad skena, ostämplad, 18K. Vikt: 18,3 g

Auktionsnummer: SE61.20200703.A12009

Aktuellt bud:

6 600 kr

Smycken; ringar   Eskilstuna

Stänger: 2020-07-03 11:00:30

Armring, Ø 63 mm, bredd 10 mm, ihåligt, 21K. Vikt: 16,8 g

Auktionsnummer: SE61.20200703.A12011

Aktuellt bud:

7 000 kr

Smycken; armband   Eskilstuna

Stänger: 2020-07-03 11:01:00

Armring, Ø 63 mm, bredd 10 mm, ihåligt, 21K. Vikt: 16,7 g

Auktionsnummer: SE61.20200703.A12012

Aktuellt bud:

7 000 kr

Smycken; armband   Eskilstuna

Stänger: 2020-07-03 11:01:30

Ett par örhängen rödguld/gulguld/vitguld, bredd 7 mm, 21K. Vikt: 1,7 g

Auktionsnummer: SE61.20200703.A12013

Aktuellt bud:

750 kr

Smycken; örhängen   Eskilstuna

Stänger: 2020-07-03 11:02:00

Armband gulguld/vitguld, längd 19½ cm, bredd 8 mm, 18K. Vikt: 11,1 g

Auktionsnummer: SE61.20200703.A12014

Aktuellt bud:

4 000 kr

Smycken; armband   Eskilstuna

Stänger: 2020-07-03 11:02:30

Ring, stl 18½, 14K. Vikt: 2,5 g

Auktionsnummer: SE61.20200703.A12015

Aktuellt bud:

700 kr

Smycken; ringar   Eskilstuna

Stänger: 2020-07-03 11:03:00

Ring med vita stenar, stl 16¼, ostämplad, 18K. Vikt: 2,4 g

Auktionsnummer: SE61.20200703.A12016

Aktuellt bud:

700 kr

Smycken; ringar   Eskilstuna

Stänger: 2020-07-03 11:03:30

Ring med vita stenar, vitguld, stl 16¼, ostämplad, 14K. Vikt: 2,6 g

Auktionsnummer: SE61.20200703.A12017

Aktuellt bud:

700 kr

Smycken; ringar   Eskilstuna

Stänger: 2020-07-03 11:04:00

« Föregående 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 87 Nästa »