Chippendale i äkta silver (830/1000): 12 bordsskedar (180 mm), 12 bordsgafflar (178 mm) & 12 bordsknivar med rostfri blad (205 mm). GAB från 1981. Bruksskick- repor. Totalt 869g i skedar & gafflar + knivarna 785g bto = 1654g BTO.
Auktnr | SE73.20220113.A9482 |
Varukategori | Silver / Bestick |
Utropspris | 4 800 kr |
Aktuellt bud | 5 000 kr |
Stänger | 2022-01-13 19:29:40 |
13/1 19:29:09 | gbglass | 5000 kr |
11/1 23:21:49 | alexanderm | 4800 kr |