Herrur Omega Seamaster Aqua Terra, Ø38,5mm, ref nr. 23110396002001 snr. 92497753, quartz, datum, stållänk, cert (Clem Vercammen 2017), manual, originalbox och ytterkartong (några fläckar), extra länkbitar, smärre repor,

17 000 kr

(skink123)

Auktnr SE25.20240519.A1646
Varukategori Klockor / Herrur
Kontor Göteborg Mölndal
Utropspris 15 000 kr
Aktuellt bud 17 000 kr
Stänger 2024-05-19 11:31:30
Provision 2 550 kr
Frakt 129 kr

4st Askar i Porslin med tryckt dekor samt gulmetall, 1900-tal, mått höjd ca 21mm längd 40-46mm

Armband treradigt med odlade saltvattenpärlor Øca2,1-4,8mm, 17,5cm (något vridet), troligen omkring 1900-talets mitt, lås i silver 835/1000 samt vita stenar  Vikt: 8,9 g

Herrur Zenith Ø34mm, ref nr. 46.0291.380, gulddoublé, 1970-tal, gravyr, automatisk, plexiglas, datum, glas med repor och sprickor, går (stort servicebehov, kronan lös och går knappt att ställa tiden, möjligen lös rotor), med flexlänk

Herrur Zenith Ø34mm, ref n...

Damur Michael Kors Ø38mm ref nr. MK-3219 boett nr. 251610  quartz (går ej i behov av batteribyte) integrerad stållänk, med vita stenar, gott skick med tag, manual med box

Damur Michael Kors Ø38mm r...

Armband 19,5cm bredd 20mm Brevettato, Vicenza, Italien, ca 1960/70-tal 18K Vikt: 35,6 g

Ring med grön sten, möjligen smaragd samt rosenslipade diamanter 15xca0,005-0,02ct (saknar sten), tvåfärgad, troligen 1900-talets början, svensk importstämpel, obs mycket skev, defekt, stl omkring 16, 18K Vikt: 3,8 g

Ring med grön sten, möjli...

Damur Armani 22x35mm ref nr. AR-0138, datum, quartz (går ej i behov av batteribyte) med stållänk

Collier med hängande detaljer 43cm bredd 2-11mm 18K Vikt: 7,4 g

Collier med hängande detal...

Hänge i vitguld med diamant 1xca0,04ct 3x8mm 18K Vikt: 0,2 g

Hänge i vitguld med diaman...

Ett par örhängen med vita stenar 7x6mm GHA 18K Vikt: 0,8 g

Ett par örhängen med vita...

2st Hattnålar/kravattnålar, en troligen med granater samt en med pärlemo/pärlikande material, med etui

2st Hattnålar/kravattnåla...

Damur Citizen Ø26mm, ref nr. 1002-S066824 snr. 451051198, dag/datum, quartz (går ej, i behov av batteribyte), stållänk, repigt glas, repor på länk

Damur Citizen Ø26mm, ref n...

Armband med odlade sötvattenpärlor treradigt 20cm med lås i förgyllt silver  Vikt: 11,3 g

Armband med odlade sötvatt...

Hänge i silver med markasiter samt blå sten, Art-Deco stil 30x50mm, Teka  (Theodor Klotz Pforzheim, Tyskland) 1940-tal silver 835/1000 Vikt: 7,3 g

Hänge i silver med markasi...

Damur Tissot PR 50 Ø24mm ref nr. J326/426 snr. RKQ-BB / 98377, går ej (i behov av batteribyte) med defekt läderband

Damur Tissot PR 50 Ø24mm r...

Collier med odlade sötvattenpärlor treradigt 42cm med lås i förgyllt silver  Vikt: 18,4 g

Collier med odlade sötvatt...

Ett par örhängen med vita stenar 6x13mm 14K Vikt: 1,5 g

Ett par örhängen med vita...

Hänge i vitguld, cirkel med hjärta besatt med diamanter 57xca0,015ct samt röda stenar, 38x37mm, ostämplad, mittdel rörlig, 18K Vikt: 10,5 g

Hänge i vitguld, cirkel me...

Armband tvåfärgat i filigranteknik 16cm bredd 8mm, delvis förgyllt något otydliga stämplar 800/1000  Vikt: 6,9 g

Armband tvåfärgat i filig...

Kedja Cordell 51cm bredd 1,5mm 18K Vikt: 3,5 g

Se kontorets övriga auktionsvaror