10 500 kr

(dylans)

Auktnr SE1.20240522.A57131
Utropspris 7 500 kr
Aktuellt bud 10 500 kr
Stänger 2024-05-22 20:50:54
Provision 1 575 kr
Frakt 129 kr

Herrur Rolex Oyster Perpetual Submariner Date, 18K, automat, ref-nr:16808, serie-nr:8384472, cal:3035, verk-nr:1314393, Ø40mm, årtal ca 1984, boett-nr:16800, 12 länkbitar monterade, ref-nr:92908 A, box, ej guldstift, ena stiften är böjda går ej lossa från fästet, viklåset är glappt, små repor, inga andra tillbehör.

Herrur Rolex Oyster Perpetual Day-Date, 18K, automatisk, ref-nr:18038, serie-nr:8646886, årtal ca 1985, cal:3055, verk-nr:0714590, boett-nr:18000, Ø36mm, safirglas, viss slitage på visare, något slappt armband ca 18,5cm, inga tillbehör.

Ring med gammalslipad diamant ca 7,25ct, kvalitet ca TCr (K-L)/SI1-SI2, mindre nagg på rondist, stl: 16¼,  tillverkad av Design BJG AB, Stockholm 1986, 18K guld Vikt: 6,3 g

Armband, Rivière, med bril...

Ring i form av knut med briljantslipade diamanter, ca 345st á 0,015ct, totalt ca 5,00ctv, kvalitet ca W-TCr(H-I)/VS, stl: 16¾, ostämplad, 18K Vikt: 14,3 g

Handväska Chanel 2.55, sac rabat, svart skinn (mindre fläckar), längd ca 20cm, höjd ca 13,5cm, bredd ca 7,5cm, guldfärgade beslag samt kedja med kvitto Chanel Stockholm år 2020 certifikat #29791319 samt dustbag

Handväska Chanel 2.55, sac...

Herrur Tag Heuer Monaco, ref-nr: CBL2111, serie-nr: BRZ6303, stål, automat, Ø39mm, kaliber Heuer 02, garantikort Grand Canaria 2022, 3 extra länkbitar, manual, box, kvitto, ytterkartong.

Ring med rosa turmalin, blå topas samt grön tsavoritgranat, stl: 17, stämplad CB samt italienska tillverkarstämplar, 18K guld Vikt: 16,4 g

Ring med rosa turmalin, bl...

Herrur IWC Porsche design, quartz, serie-nr 2400178, Ø32mm, utan tillbehör, små repor.

Collier, Louis Vuitton, Blossom Lariat,  med snidad pärlemor och en briljantslipad diamant ca 0,02ct, kvalitet ca TW(F-G)/VS, snr: A01538, justerbar längd 39 eller 45cm, höjd på hänge 50mm, 18K guld, vikt 12,3g med originaletui. Nypris 77500sek.

Collier i form av blommor, med färgstenar bland annat ametister, topaser, citriner, peridoter och rosa syntetiska safirer, total vikt: 89,78ct, briljantslipade diamanter total vikt 2,98ct, vikter enligt gravyr, längd 44cm, bredd 20mm, 18K vitguld  Vikt: 42,9 g

Herrur Omega Seamaster, stål/guld, automat, ref-nr:168 1501, kaliber 1111, serie-nr:49560441, Ø36mm, armband ca 19,5cm, gott skick, utan tillbehör. Vikt: 0 g

Herrur Omega Seamaster, st...

Herrur Breitling Endurance Pro, ref:X82310, plast, superquartz, kronograf, snr:8054997, vitt gummiband, Ø44mm, garantikort, box.

Väska Chanel, Classic Double Flap, medium, multicolor iridescent calfskin, chipcode: C24JGGG7, 25x16x6cm,  axelremsband i svart metall och läder, dustbag, brukesslitage

Väska Chanel, Classic Doub...

Väska Gucci, Marmont, ca 31x19x7cm, #443493, #520981, fläckar, slitage, inga tillbehör Skickas med postpaket.

Väska Gucci, Marmont, ca 3...

Ring med syntetisk rubin, ca 1,50ct, samt briljantslipade diamanter, totalt ca 0,24ct, stl: 16¼, platina Vikt: 2,6 g

Väska Louis Vuitton, Alma BB Epi läder, kvitto Stockholm 2021, längd ca 24cm, dustbag, box, bruksslitage, med nyckel Skickas med postpaket.

Väska Louis Vuitton, Alma ...

Ring, helallians, med olikfärgade safirer, samtliga med kraftigt slitage på rondisten, flertalet stenar lösa i fattning, stl: 17¼, stämplad CB 750, 18K roséguld Vikt: 4 g

Ring, helallians, med olik...

Set, Karheinz Sauer, bestående av ett collier, med ovalslipad ametist, ca 6,00ct, odlad söderhavspärla Ø 10mm, avtagbart påhänge med odlade saltvattenpärlor och färgade odlade sötvattenpärlor, samt ett par örhängen med odlade saltvattenpärlor och färgade odlade sötvattenpärlor, höjd 8mm, tillverkat 2006, 18K guld. Karlheintz Sauer (f. 1943) är medlem i Nutida Svenskt Silver och finns representerad hos Galleri Sebastian Schildt, på Nationalmuseum i Stockholm, Röhsska Museet Göteborg samt på flera museer runtom i landet. Vikt: 48,3 g

Set, Karheinz Sauer, bestå...

Herrur Omega, Seamaster 600, manuell, Ø 34mm, stål, ref-nr:135.011, serie-nr:23700665, repig, kraftigt slitage på glas, sprickor i glas

Se kontorets övriga auktionsvaror