Auktion pågår nu, 89 st utrop

Träffar: 3163   « Föregående 1 2 3 [4] 5 6 ... 159 Nästa »

Diverse defekt guld, 18K. Vikt: 0,8 g

Diverse defekt guld, 18K. Vikt: 5,8 g

Armband med gröna stenar och förgylld detaljer, Mexico, längd 16½ cm, bredd 15 mm, silver. Vikt: 37,8 g

Armband med gröna stenar o...

Kedja Cordel med hänge med grön sten och förgylld detalj, Mexiko, längd 61 cm, hänge 45x45 mm, kedja defekt/lagad, silver. Vikt: 32,6 g

Kedja Cordel med hänge med...

Set med Lapis lazuli, collier längd 45 cm med metall, armband trädd på resårband, 1 par örhängen silver.

Fyra hängen, längd 11-17 mm, bredd 6-9 mm, 18K. Vikt: 1,5 g

Fyra hängen, längd 11-17 ...

Armband Pansar, längd 21½ cm, bredd 6 mm, 925/1000 silver. Vikt: 15,7 g

Armband Pansar, längd 21½...

Armband Pansar, längd 21½ cm, bredd 5 mm, klämskador på båda ändar vid lås, GFAB, 925/1000 silver. Vikt: 11,2 g

Armband Pansar, längd 21½...

Diverse defekt silver. Vikt: 6,5 g

2 par örhängen med vita stenar, 18K. Vikt: 1,5 g

2 par örhängen med vita s...

Hänge med vita stenar, längd 20 mm, bredd 10 mm, 18K. Vikt: 0,8 g

Hänge med vita stenar, lä...

Herrur Seiko, boett Ø36 mm, quartz, Kronograf, datum, refnr 7T92-0FX0, serienr 585154, stål, made in Japan, repor förekommer, fungerade vid testtillfället, inga övriga tillbehör.

Herrur Seiko, boett Ø36 mm...

Herrur/Damur Zenith, vintage, stål, boett Ø28 mm, sekundvisning, gravyr årtal 1940 på boett, sprickor på plastglas, fungerade vid testtillfället men kronan sitter löst, länk i stål

Hänge med blå sten och Markasiter, längd 37 mm, bredd 23 mm, hängögla saknas, silver. Vikt: 7,5 g

Hänge med blå sten och Ma...

Brosch med Markasiter, bredd 35 mm, höjd 20 mm, 835/1000 silver. Vikt: 4,5 g

Brosch med Markasiter, bredd 40 mm, höjd 22 mm, 830/1000 silver. Vikt: 5,2 g

Hänge, Ateljé Tita, Marita Carlborg Olson, signerad, O10/1988, 70x35 mm, hängögla saknas, 925/1000 silver. Vikt: 9,3 g

Hänge, Ateljé Tita, Marit...

Brosch löv, Tore Holm, M9/1962, bredd 38 mm, höjd 40 mm, silver. Vikt: 3,9 g

Brosch löv, Tore Holm, M9/...

Hänge Grip, Ø44 mm, Z8/1950, 925/1000 silver. Vikt: 10 g

Hänge Grip, Ø44 mm, Z8/19...

Dräktsmycke/brosch, bredd 42 mm, höjd 75 mm, H9/1958, defekt/2 runda detaljer saknas, nål saknas, 925/1000 silver. Vikt: 10,3 g

Dräktsmycke/brosch, bredd ...