Auktion pågår nu, 91 st utrop

Träffar: 4089   « Föregående 1 ... 151 152 [153] 154 155 ... 205 Nästa »

Figurin, Katt, ca 14cm, Bing & Gröndahl, Danmark, nr 2464, signerad.

Samekniv Grövelsjön, längd 28cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben, bladets längd: 23cm, signerad.

Samekniv Grövelsjön, län...

Fyra sameknivar, längd ca 22-29cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben, varav tre signerade.

Fyra sameknivar, längd ca ...

Samekniv, längd ca 30,5cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben samt trä, bladets längd: 10cm, signerad P.Sarri, något skadad läder.

Samekniv, längd ca 30,5cm,...

Fyra sameknivar, olika längd ca 19,5-25,5cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben, bladets längd: 16-21cm, ej signerad.

Fyra sameknivar, olika län...

Samekniv, längd ca 29,5cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben, bladets längd: 9,5cm, Erik Frost Mora Sweden, signerad Särna.

Samekniv, längd ca 29,5cm,...

Samekniv, längd ca 27cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben, bladets längd ca 22cm, ej signerad.

Samekniv, längd ca 27cm, d...

Samekniv, längd ca 24,5cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben av trä, bladets längd: 10cm, S&S Holmedal Norge, ej signerad.

Samekniv, längd ca 24,5cm,...

Samekniv, längd ca 26cm, dekorerad slida i trä samt läder, skaft av trä, bladets längd ca 19cm, ej signerad.

Samekniv, längd ca 26cm, d...

Samekniv, längd ca 25,5cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben, bladets längd ca 20cm, ej signerad.

Samekniv, längd ca 25,5cm,...

Samekniv, längd ca 24,5cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben samt trä, bladets längd: 10cm, signerad EAP

Samekniv, längd ca 24,5cm,...

Samekniv, längd ca 28cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben, bladets längd: 9,5cm, signerad U.B

Samekniv, längd ca 28cm, d...

Fat på fot, Musselmalet, Royal Copenhagen Denmark, höjd ca 17,5cm, Ø 28cm, 1950-1960tals, hel blond, smärre slitage, porslin.  Skickas med postpaket.

Fat på fot, Musselmalet, R...

Skulptur, Kristallvertikalaccent av Edvin Öhrström, signerad Lindshammar 1988, numrerad 19/175, höjd ca 40cm, handgjord, glas. Skickas med postpaket.

Ring, diamanter 7 x 0,005ct, stl 15¾, bredd 2-3mm, 18K Vikt: 1,7 g

Herrur Invicta, Ø 53mm, quartz, kronograf, modell 19659, gummi armband defekt, gått av, inga tillbehör.

Herrur Invicta, Ø 53mm, qu...

Samekniv, längd ca 22cm, dekorerad slida i ben samt läder, skaft av ben, bladets längd ca 18cm, kniven går ej dra ur slidan, signerad.

Samekniv, längd ca 22cm, d...

Vintage Hänge 1950-tal, 18...