Auktion pågår nu, 18 st utrop

Träffar: 68   [1] 2 Nästa »

Herrur Certina, 18K, Ø 34 mm, maskingravyr på boett: för nit och redlighet i rikets tjänst, "GN" inristat med nål, läderband, OBS fungerar ej

Herrur Certina, 18K, Ø 34 ...

Herrur Tommy Hilfiger, modell Charlie, chronograph, Ø 44 mm, Ref TG2471.34.1834, roséfärgat stål, läderband

Damur Michael Kors, mod Ritz, datum, kronograf, sekundvisning, kvartsur, Ø 38 mm, urtavla pärlemor med vit strass, stål

Herrur Certina, 14K,  quartz, batteribyte/står still, datum,   EOL 156900065,  boett ca 28x27mm, personlig gravyr, defekt doubleband utan lås

Herrur Certina, 14K, quart...

Damur Michael Kors, quartz, MK-5929,  Ø 39mm, roséfärgad stål, datum, serienummer:251404, innermått på länk 18cm, i box

Länkbit, Rolex Oyster, stål/guld, bredd ca 15,5mm

Länkbit, Rolex Oyster, st...

Herrur, Tissot, 18K, quartz, datum, gravyr: för nit och redlighet i rikets tjänst, boettnummer: H674330, repor på hornen, batteribyte krävs

Damur Cartier Tank Vermeil, quartz, refnr 88329, serienr 590005, guldpläterat silver 925/1000, blåsten på kronan, Ø ca 23,4x30,6mm, original läderarmband med guldpläterad spänne, (batteribyte krävs, bruksslitage, slitet band)

Armbandsur Certina DS Stella, urtavla i pärlemor, refnr: C009.210.A, snr:RKM -JA-13212, Ø ca 31mm, datum, quartz, gultonatstål, stållänk, innermått: inklusive ur ca 16, viklås(bruksskick), extra länkbit, originalbox

Herrur, Tissot, Chrono XL Classic, Ø45mm, refnr: T116.617.11.047.01, snr:CY2YQQKED, stål, quartz, kronograf, datum, stållänk, innermått: injklusive ur ca 19cm, viklås, 2 extra länkbitar (batteribyte krävs, bruksskick) certifikat, kvitto från Kista år 2019, originalbox (fläckar i boxen).

Herrur Omega Seamaster Co-Axial Planet Ocean, Ø44mm, refnr:178.1650, snr: 78419059, calnr:3313, automatisk, safirglas, datum, kronograf, stål, stållänk, innermått: inklusive ur ca 19cm, viklås, originalbox (saknar certifikat, bruksskick)

Armbandsur Rolex Submariner, Oyster Perpetual Date, 18K, Ø40mm, automat, refnr: 116618LN, snr: 858QU607, oysterlänk, innermått: inklusive ur ca 18cm, extra länkbit, viklås, 18K, certifikat från Time Midas Bangkok år 2015, manual, box, ytterkartong.

Armbandsur Cartier Santos, snr: 296140408, mått: ca 28x28mm, automat, datum, guld/ stål, guld/ stållänk, innermått. inklusive ur ca 16cm, extra länkbitar, viklås, certifikat från Solna Staflunds Ur år 1982 (repig, saknar tillbehör)

Damur Marc by Marc Jacobs Blade, modell MBM3102, quartz - behöver nytt batteri, roséguldstonad stål, Ø40 mm, originalbox, extra länkbitar, mycket fint skick,

Damur Omega Seamaster, manuell - fungerar vid uppdragning, gulddoublé, Ø 22 mm, skinnband från Hirsch, plexi - smårepor, en del repor på bakboetten, en mindre fläck på urtavlan kl 15:30,

Armbandsur Daniel Wellington, quartz - behöver nytt batteri, roséguldtonat stål, skinnband och natoband, natobandet är delvis missfärgat,  Ø 37 mm,  originalask, fint buret skick,

Herrur Certina, 18K guld, Ø 34 mm, manuell, gravyr bakboett, skinnband - torrsprickor, plexi - repor, missfärgad krona,  Vikt: 0 g

Herrur Certina, 18K guld, ...

Damur Eterna Q, 18K guld, quartz - funktion garanteras ej, Ø 22 mm, krona saknas, 17,5 cm, gravyr,  bruttovikt 25,6g

Herrur Seiko Sapphir Titanium 100m, Ø 37 mm, quartz, safirglas, skinnband från Condor, fint skick,

Herrur Knut Gadd Decagon Silver 1924, modellnr. 08-5800, bredd exkl. krona 38 mm, kirurgiskt stål 316L, original läderband, sparsamt använd/mycket fint skick,

Herrur Jacques Lemans 42-6, chronograph, Ø42mm, samt ett armband i stål med gummilänk, quartz, med ask & en extra länkbit

Herrur Citizen chronograph, i stål med stållänk, GN-4-S, 8D1230535, Ø45mm, quartz, med box

Herrur Breitling chronometre, referensnummer: AB0110, serienummer: 3118209, Ø 44mm, automatisk, i stål med pilotlänk i stål, extra länkbit, certifikat 20130218, servicekvitton, bok och originalbox.

Herrur Cartier Santos guld/stål, quartz, serienummer 11990105172, Ø 29mm, Inköpt Kaplans 2015, Servad 2012 samt 2016 originaletui, extra länk

Herrur Emporio Armani, stål, quartz, 24mm x 34mm, repor på glas, böcker samt originalbox

Herrur Emporio Armani, stå...

Herrur Tissot Seastar Seven 18K, defekt, med länk i stål/doublé, repigt glas, graverad boett, Ø32mm

Herrur Omega 18K, referensnummer 79103191, serienummer 57198715, Ø 32mm, quartz, står stilla, batteribyte krävs, med läderband, certifikat 001215, samt box

Herrur Jaques Lemans, i  gulmetall, quartz, står stilla, batteribyte krävs, Ø 40mm, med box

Herrur Jaques Lemans, i gu...

Reseset Angelus, barometer, ur, termometer samt datum, serienummer 92288, manuell, i etui, datum och barometer defekta, spricka i glas framför barometer, glaset framför ur löst samt med nagg,

Damur Omega, Seamaster, Ø22mm, manuell, stål, plexiglas, läderband, repor, mindre trög krona, läderband utan spänne.

Damur Omega, Seamaster, Ø2...

Damur Omega Genève, Ø26mm, manuell, stål, plexiglas, läderband, repor.

Damur Omega Genève, Ø26mm...

ett par snurrebussar, Ø5,5mm,  silver

ett par snurrebussar, Ø5,5...

Armbandsur Seiko Velatura, quartz, dia-index, datum, kronograf, stål/doublé, Ø 36mm, refnr: 7T92-0KSO, serienr: 220297, viklås, länkens innermått ca 16 cm, extra länkbitar, box, batteribyte krävs, mindre bruksslitage med repor, box med mindre skador.

Fickur Missfärgat, slitet, plastglas stor flisa borta i nederkant, gravyr GÅR EJ Silver 800/1000 Bruttovikt 37,8g Ej funktionsgaranti

Fickur Missfärgat, slitet,...

Damur Calvin Klein, ref-nr: K2G231 Q (finns små repor på band och baksida Ø ca 17cm inkl.ur Bruksslitage

Damarmband ur Tissot Q med band 18K bruttovikt ca 26,1g (ca 18g)  Sliten, repor på baksidan Batteri byte krävs Bruksslitage

Damur Certina 18K bruttovikt 8,6g (ca 5g guld) #56748 Baksida repig

Herrur Tissot 1853 PR 100 Q stålband #P660/760M (sliten, rasslar om armbandet) Batteri byte krävs Bruksslitage

Herrur Seiko Sea horse Automatic doublé sliten, färgbortfall, repigt plastglas, rasslar när den skakas  #5500846 7625/8020 Stort bruksslitage

Klocka Swatch Irony från 2006 Q #SR626SW Mycket sliten, repig flera stenar saknas, plast armband  Batteri byte krävs Ej Funktionsgaranti Stort bruksslitage

Klocka Swatch Irony från 2...

Herrur Tissot Seastar 18K Ø34mm, gravyr,batteribyte

Herrur Tissot Seastar 18K ...

Herrur Certina 14K Ø33mm med läderband,gravyr,batteribyte,ny aldrig använd,i box.

Herrur Certina 14K Ø33mm m...

Mormorsur 14K innerboett i metall Ø33mm graverad.Btto 29g

Damur Eterna 18K i boett och länk Ø21mm,stl ca16cm,batteribyte.Btto 27,2g

Damur Georg Jensen Torun, Ø33mm, stål, quartz, referensnummer: 326, serienummer: 002814, stållänk,batteribyte små repor på boett,inga tillbehör.

Damur Georg Jensen Torun, ...

Herrur Fossil Ø41mm, refnr: CH-2332, kronograf, nollställer ej, stål quartz., stålarmband, ca 20cm, viklås, repigt glas

Herrur Fossil Ø41mm, refnr...

Herrur Seiko Solar Ø43mm, refnr: V172-0AC0, snr: 363245, läderband, repor på glas, batteribyte

Herrur Seiko Solar Ø43mm, ...

Damur Michael Kors Ø33mm, MK-5613, quartz, vita stenar, roséfärgat stål, box, manual, nyskick, plast kvar.

Damur Michael Kors Ø33mm, ...

Damur, Severine, Ø25mm, manuell, repor på plexiglas, vita stenar, okänd funktion, länk 16,5cm, 925/1000 silver i länk samt boett. Bruttovikt 32,5g

Damur, Severine, Ø25mm, ma...

Damur Marc by Marc Jacobs med vita stenar, quartz, 38mm, modell-nr: MBM3106, ref-nr 251406, stål/ roséfärgad, kronograf, stål, något repigt glas

Träffar: 68   [1] 2 Nästa »