Auktion pågår nu, 339 st utrop

Träffar: 2621   « Föregående 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 132 Nästa »

Plånbok Louis Vuitton, Viennois, 13,5x9cm, monogramcanvas, guldfärgad metalldetalj, stämplad logotyp på insidan samt initialer Y.N, innerfack för kort, flera innerfickor, snäpplås, mindre sömsläpp.

Auktionsnummer: SE4.20200923.A64027

Övrigt   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-09-23 13:35:00

Väska Burberry, Camberley, svart skinn med Burberry mönstrad tyg, beslag i gulmetall, längd 36cm, höjd 27cm, djup 16cm, axelrem och etiketter medföljer, nyskick.

Auktionsnummer: SE4.20200923.A64028

Övrigt   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-09-23 13:35:30

Glasföremål, 9 delar, Orrefors, Royal Krona, Mats Jonasson. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE4.20200923.A64029

Aktuellt bud:

700 kr

2020-09-23 13:36:00

Glas/porslin   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-09-23 13:36:00

Vas Rosenthal, Beate Kuhn, 21cm, skavmärken.

Auktionsnummer: SE4.20200923.A64030

Aktuellt bud:

550 kr

2020-09-23 13:36:30

Glas/porslin   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-09-23 13:36:30

Elgitarr DeArmond M-65, serienr: IC39044004, Indonesien, sprickor/lagning, skavmärken, mjukt fodral. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE4.20200923.A64031

Musikinstrument   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-09-23 13:37:00

Elgitarr Fender Telecaster, en humbucker och två single coil, greppbräda i lönn, sunburst, serienr: CGF 1303952, Kina, mjukt fodral med slitage. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE4.20200923.A64032

Stänger: 2020-09-23 13:37:30

Ett par örhängen, diamanter 1 x ca 1,50ct ca I/SI2 (Top Crystal) briljantslipad, 1 x ca 1,51ct ca J/VS2 (Crystal) briljantslipad, etui, Platina. Vikt: 2,6 g

Auktionsnummer: SE4.20200923.A64033

Smycken; örhängen   Malmö Triangeln

Stänger: 2020-09-23 13:38:00

Ett par ljusstakar, klarglas, formgivna av Annette Krahner, Glasbruk Skruf, ca höjd 24cm, etikettmärkta.

Auktionsnummer: SE18.20200923.A33306

Glas/porslin   Solna

Stänger: 2020-09-23 14:00:00

Ett par ljusstakar, Skultuna Mässing Bruk nr. 18, mässing, senare 1800-talet, bruksslitage, smärre ytrepor samt fläckar.

Auktionsnummer: SE18.20200923.A33307

Övrigt   Solna

Stänger: 2020-09-23 14:00:30

Skrin med allmogedekor, bär årtalet 1741, ca mått 16x30x32cm, senare kompletteringar på lås, renoverade ytor, nyckel saknas, slitage. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE18.20200923.A33308

Övrigt   Solna

Stänger: 2020-09-23 14:01:00

Damur Citizen Eco-Drive WR 100, stål, quartz, datum, ca Ø25mm, referensnummer E001-S053480, boettnummer 591050765, viklås, ca innermått 14,5cm, inga tillbehör.

Auktionsnummer: SE18.20200923.A33309

Klockor   Solna

Stänger: 2020-09-23 14:01:30

Pokal med handmålad dekor, formgiven av Ulrica Hydman- Vallien, Kosta Boda, signerad och numrerad 8110-051/500, ca höjd 25cm, etikettmärkt. Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE18.20200923.A33310

Glas/porslin   Solna

Stänger: 2020-09-23 14:02:00

Tavla Morgens Balle, litografi 102/230, Abstrakt komposition, signerad och daterad 1964, bildyta ca 61x50cm, ram med slitage.  Skickas med postpaket.

Auktionsnummer: SE18.20200923.A33311

Konst/konsthantverk   Solna

Stänger: 2020-09-23 14:02:30

Skulptur Amazona, ansikte i relief, klarglas med inslag av rött, formgiven av Mats Jonasson, signerad och numrerad 65/25, Målerås, ca höjd 18cm, kartong.

Auktionsnummer: SE18.20200923.A33312

Glas/porslin   Solna

Stänger: 2020-09-23 14:03:00

Ett par ljusstakar, nedåt avsmalnade form med dekor av vågbård,  C G Hallberg, Stockholm, ca höjd 15,5cm, den ena med fylld fot, slitage, mindre bucklor, den ena mindre sned. 925/1000 silver. Bruttovikt 335,5g

Auktionsnummer: SE18.20200923.A33313

Silverföremål   Solna

Stänger: 2020-09-23 14:03:30

Mobiltelefon Huawei P20 Pro, modell CLT - L29, färg Twilight, IMEI 862426044757205, S/N WCR7N19605002612, ROM 128 GB, RAM 6GB, tillverkningsland Kina, oöppnad inplastad förpackning.

Auktionsnummer: SE18.20200923.A33314

Elektronik   Solna

Stänger: 2020-09-23 14:04:00

Bonbonjär, lock med blomformad lockknopp, Silversmedjan Argenta Aktiebolag, Stockholm, 1949, ca Ø10,5, höjd 8cm, smärre slitage, gravyr undertill. 830/1000 silver Vikt: 164,3 g

Auktionsnummer: SE18.20200923.A33315

Silverföremål   Solna

Stänger: 2020-09-23 14:04:30

Fingerborg, GAB, Stockholm, 1907, ca Ø15mm, slitage, bucklor, gravyr. 830/1000 silver Vikt: 2,8 g

Auktionsnummer: SE18.20200923.A33317

Silverföremål   Solna

Stänger: 2020-09-23 14:05:00

Bägare med ränder i relief, CG Hallberg, Stockholm, 1899, ca Ø8,5cm, höjd 10,5cm, mindre ojämn form, gravyr undertill. 830/1000 silver Vikt: 110,6 g

Auktionsnummer: SE18.20200923.A33318

Silverföremål   Solna

Stänger: 2020-09-23 14:05:30

Snusdosa, bägare och sked, olika tillverkare och tillverkningsår, defekta, gravyr. 830/1000 silver Vikt: 111 g

Auktionsnummer: SE18.20200923.A33319

Silverföremål   Solna

Stänger: 2020-09-23 14:06:00