Herrur Tag Heuer Formula 1, Ø43mm, stål, quartz, referens CAZ101K, serienummer WAF4897, warrebtycard, 2st extra länkbitar, länk 19cm, bruttovikt 172,6g, repor på brezel finns, box, manual, ytterkartiong

6 500 kr

(davide)

Auktnr SE11.20240416.A32890
Varukategori Klockor / Herrur
Kontor Malmö Centralen
Utropspris 6 500 kr
Aktuellt bud 6 500 kr
Stänger 2024-04-16 15:21:00
Provision 975 kr
Frakt 129 kr

Armbandsur Omega Seamaster Professional Ø36mm, quartz, stål, stållänk, ref: 2561.80.00, serienummer: 55262341, viklås, certifikat år 1997, extra länkbit, sliten box samt ytterkartong

Herrur Tag Heuer Monaco, stål, automat, ca 36x37mm, år 2009, serienr: CT3037, refnr WW2112, Cal 6, datum, glasbaksida, liten sekundvisare, urtavla i pärlemor, certifikat från Rydbergs Ur i Helsingborg,  repor på boett, slitet originalarmband i läder, box med kraftigt slitage, låda.

Herrur Tag Heuer Monaco, s...

Ring, Ole Lynggaard, Lotus, Peridot, stl 17½, smärre slitage på sten, 18K roséguld, Vikt: 10 g

Väska Mulberry, Bayswater, ca 36cm x 26.5cm x 16.5cm, guldfärgade beslag, brukskick, repor, fläckar, hörn med hårt slitage, lås med nyckel, dustbag, Vikt: 0 g

Väska Mulberry, Bayswater,...

Plånbok/kuvert, Louis Vuitton, Enveloppe, ca 15x11cm, präglat läder

Plånbok/kuvert, Louis Vuit...

Armring, 60x51mm, bredd 6mm, öppningsbar, ihålig, 18K, Vikt: 9,2 g

Herrur Omega Constellation Ø33mm, quartz, stål, ref: 1520.20.00, cal: 1444, boettnummer: 396.1070.1 /396.1080.1, länk: ca 19cm, nr:1448/431.6,garantikort, kvitto Inge Lundberg Urhandel, Malmö, inköpt Februari 1996, extra länkbit, i box, bruksrepor samt nagg på glas vid klockan 5 och 12

Herrur Omega Constellation...

Väska Saint Laurent, Kate Clutch Monogramme leatherbag, 27 x 13 x 4cm, fint skick med smärre bruksreporfläckar, dustbag, inga övriga tillbehör

Väska Saint Laurent, Kate ...

Väska Louis Vuitton Berkeley Daimier, Speedy style, ca 31 x 22 x 19cm, datumkod: DU3160, vecka 36 år 2010, dustbag,

Väska Louis Vuitton Berkel...

Collier, pärlor, stavar, 41cm, bredd ca 1-3mm, 18K, Vikt: 3,6 g

Collier, pärlor, stavar, 4...

Armband, genombruten dekor, integrerade ringar, 19,5cm, bredd 5,5-10mm, 21K, Vikt: 8,2 g

Collier, Venezia, Balestra, 44cm, bredd 1-7mm,  integrerat hänge, 32 x rosenslipade samt briljantslipade diamanter, ca 0,50ctv, vitguld, en diamant saknas, 18K,  Vikt: 5,5 g

Scarf, Hermés, "Harnais de Cour", 140x140cm, 65% Cashmere, 35% Silk, en liten tråddragning

Scarf, Hermés, "Harnais de...

Hänge, diamanter 7 x 0,05ct, 97 x 0,01ct, 33x23mm, vitguld, en diamant saknas, 18K, Vikt: 7,2 g

Hänge, diamanter 7 x 0,05c...

Kaffeservis, 6 muggar med fat, 1 kaffekanna, 1 mjölkkanna, Blå Malet, Bing & Gröndahl Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Ring, diamanter 5 x ca 0,01ct, 6 x rubiner, stl 17½, bredd 2mm, 18K, Vikt: 1,8 g

3 cremekoppar med fat, Royal Copenhagen, Sachsisk Blomst, höjd ink fat ca 8,5cm, 2:a sortering Vikt: 0 g

Hänge, 35mm, mynt Ø30mm, Ataturk, 2013, ögla i metall, 22K, Vikt: 7,3 g

Hänge, 35mm, mynt Ø30mm, ...

Ring, gröna samt vita stenar, stl 18½, bredd ca 2-6mm, höjd 7mm, silver 925/1000, Vikt: 4,7 g

Ring, gröna samt vita sten...

2 fat, lövformade, Blå Malet, Bing & Gröndahl, ca 19,5x15cm samt 25x19cm Vikt: 0 g Skickas med paket.

2 fat, lövformade, Blå Ma...

Se kontorets övriga auktionsvaror